| anonim_4396 a întrebat:

Ce simti cand te indragostesti cu adevarat?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Doi oameni nu simt la fel. Eu simt fluturasi in stomac cand il vad sau cand ma aruta, simt ca as vrea sa imping tramvaiul/metroul/trenul ca sa ajung mai repede la el, simt ca orice am face impreuna nu e greu, ca nimic nu ne poate sta in cale daca suntem amandoi, ca vreau sa adorm si sa ma trezesc langa el. Daca sunt plecata undeva, in fiecare seara, incepand din prima, numar noptile in care nu voi dormi langa el, iar in ultima noapte nu pot dormi de euforie la gandul ca a doua zi ma intorc la el (asta chiar dupa 2-3 zile, nu neaparat dupa plecari lungi).

8 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Siti sa zbori, te simti protejata, fericita, chiar de toate-ti merg prost tu te simti bine si spui:''trec eu si peste asta'' esti ca un ingeras care zboara si zboara si zboara... apoi apare unul care-ti taie aripile!

| Elena1234456 a răspuns:

Ca vrei ca persoana de care esti indragostit sa fie fericita, indiferent daca aceasta fericire o cunoaste alaturi de tine sau de un/o altul/alta.

| tyana a răspuns:

Simti ca vrei sa iti petreci tot timpul cu acea persoana iar de cele mai multe ori faci lucruri de care nu te credeai in stare, doar pentru a-i fi alaturi cateva clipe. Cei care te cunosc altfel, te pot considera putin nebun in acele momente(zambesti cu gura pana la urechi din orice, ai o privire tampa mai tot timpul, esti neatent la tot ce ti se spune, iti mai scapa cate un lucru din mana, razi si plangi de mai multe ori pe zi)laughing. Dar in principiu dragostea e un sentiment placut, care te copleseste prin intensitatea sa si cand se sfarseste a-i da orice sa-l mai simti din nou! Daca esti insa istet(isteata) il poti intretine multa vreme!happy

| marsy a răspuns:

Tot ce e frumos! Simt o imensa protectie, iubire si fericire, speranta la viitor!love struck

| Ángel_8890 a răspuns:

Ai impresia ca totul este diferit in jur nu vezi realitate tise pare ca este intr-un fel dar nu este astfel.Persoana indragostita se schimba radical asta у parerea mea, te faci al fel gindesti in alt mod.simti ca vreai sa iti petreci mai mult timp cu persoana iubita sa afli mai mult despre el partiele cele bune si chiar cele rele nu ai chef de cearta parca esti in alnoulea cer.Nu si chef de nimic

| mikaela25 a răspuns:

Ce simt? hmmm.imi vine sa imi trag palme:d pentru mine iubire=suferinta mai devreme sau mai tarziu...:d

| ChristianAthletikتايلور a răspuns:

Cand te indragostesti cu adevarat simti ca persoana iubita te protejaza sup aripa lui de orice rau si vrei sa fi numai cu el.

| dragosh a răspuns:

Nu pot sa dorm noaptealaughing