Întrebare recomandată | besito321 a întrebat:

Cind te indragostesti ce simti?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Simţi că tot universul tău se rezumă la persoana iubită, că eşti cel mai fericit om de pe pământ, că pluteşti, că ai vrea clipă de clipă să fii doar cu ea, că viaţa ta are un sens datorită ei şi vrei să o faci fericită, că ai nevoie de ea ca de aer şi eşti mai bun datorită ei, că este cea mai minunată persoană din lume şi te-ai născut ca s-o iubeşti...

26 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Simti ca parca toata lumea e la picioarele tale, pur si simplu radiezi de fericire

| Lamaitzza a răspuns:

Pai te trezesti si te gandesti la el/ea, vrei sa stii in fiecare secunda ce face, unde se duce, vrei ca el/ea sa te salute primul, cand il/o vezi sau auzi sau orice altceva, inima ta functioneaza muuuult mai repede. Etc.

| edc a răspuns:

Eu nu stiu daca sunt indragostita dar stiu lucrurile urmatoare : cand sunt cu el zambesc mereu, ma simt pe deplin fericita, ma simt in largul meu, simt ca pot fi eu.

| dαɴЗ a răspuns:

Simt diaree exploziva si cancer in faza a 4 a.

| Fridăm a răspuns:

Cred că e cel mai plăcut sentimenthappy Te simţi fericit, împlinit, simţi că viaţa ta e mai bună. Altfel te trezeşti dimineaţa, altfel gândeşti, altfel te comporţi. Gândul îţi e mereu la acea persoană şi te trec o mulţime de fluturaşi când vorbiţi, când o auzi sau când o vezi. Aştepţi cu nerăbdare să vă întâlniţi, să îi auzi vocea, un mesaj/apel de la el/ea te face să zâmbeşti şi îţi înveseleşte ziua. Cum s-a spus şi în răspunsurile precedente, simţi că e centrul Universului tău, şi ai face orice pentru ca persoana de care te'ai îndrăgostit să fie fericită... Dacă nu te'ai îndrăgostit încă, îţi doresc să experimentezi cât de curând acest sentiment, iar acea persoană să simtă la fel. Mult succes!happy

| Delicacy a răspuns:

Simţi că toată muzica pe care o asculţi are un sens.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simti ceva ce nu ai mai simtit niciodata.Te trezesti cu persoana iubita in gand si adormi cu gandul la ea.Simti cum toate gandurile tale se imprastie de emotii cand o zaresti, ca plutesti intr-o mare de bucurie.Simti ca traiesti si te gandesti cum de ai putut trai fara a fi indragostit.Simti ca nu iti mai doresti nimic, ca ai deja totul daca ai persoana de care te-ai indragostit langa tine.Simti ca zambetul de pe buzele tale nu va disparea niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand te indragostesti cu adevarat iti dai seama ca toate celelalte "tentative" erau niste falsuri...inversul nu cred ca vrei sa-l stii! ...eu oricum nu mai cred in prostii din astea!

| stark47 a răspuns:

Simti ca nu poti fi in alta parte decat langa persoana aceea.

| Keith a răspuns:

Simti o gramada de fluturi ce roiesc in stomacul tau, esti total paralel cu lumea noastra, gandul iti sta doar la persoana iubita, iti doresti sa fii mereu langa ea.Intr-un cuvant este ceva minunat care nu se poate exprima in cuvinte, vei stii cand vei simti.P.S Chiar daca dragostea e mare trebuie sa fim si rationali asta ca sa nu riscam sa fim raniti de persoana iubita cand ne e lumea mai draga.

| supradozadenebunie5 a răspuns:

Fluturasi in stomac si emoti multe nu mai ai rabdare sa il/o vezi simti ca orele trec tot mai greu si simti ca viata ta are culoare esti euforic/a si nimic nu mai conteaza

| XyYx a răspuns:

Simti ca nu mai ai nevoie de nimic. Nu mai ai nevoie de aer, nu mai ai nevoie de mancare, nu mai ai nevoie de nimic in afara de persoana iubita.
Adormi cu el in gand, te trezesti cu el in gand, cand te suna sau iti da mesaj simti cum te trec fiorii. Atunci cand il vezi simti ca iti sare inima din piept, ai o stare euforica numai cand ii auzi numele, e minunat, e cel mai frumos sa fi indragostit.
Esti cu capul in nori, simti ca plutesti, nu mai dai atentie niciunui lucru care se petrece in jurul tau happy

| AxXeL1124 a răspuns:

O sageata in cap de la cupidon.

| gfghn a răspuns:

Sentimente profunde de iubire si afectiune fata de o persoana. Sentimente de atractie si curiozitate, interes.

| vivigreen a răspuns:

Stomacul iti este dat pe spate cand est langa acea persoana speciala. Te simti bine, putin agitat, emotionat, nesigur pe ce vei spune si simti un disconfort. poate putin incordat sa nu zici ceva gresit. e simplu. succes daca simti acest sentiment minunat, bafta:*

| Stalievus a răspuns:

Simti cald in zona pieptului, Ai un sentiment placut, simti ca lumea este a ta, ca vrei sa te casatoresti cu persoana iubita. Daca te vei indragosti ve simtii pe inima ta. Spoor la iubit!

| DANIEL72 a răspuns:

Cum vine asta "stomacul iti este dat pe spate?" =)

| DistrugatorulDeVise a răspuns:

Te mananca talpile, tare.

| KittyEyes a răspuns:

Ca traiesc doar pentru o persoana!

| RockForever99 a răspuns:

Fiori...

| Animefan13 a răspuns:

Cand esti indragostit te simti foarte bine, dar dupa un timp iti dai seama ca dragostea nu mai e aceiasi ca in prima zi.

| SASergiu a răspuns:

Te simti ciudat si totodata bine langa persoana pe care o placi!

| ladiesman28 a răspuns:

Nu-i stricati fetei mozgu cu breduri de aestea de a voastre supernaturale cand te indragostesti nu simti nica adica sentimentu ista nul poti reda.

| Electronistu a răspuns:

Nu mai ai starea ai vrea sa fi mai mereu in preajma persoanei dorite inrest fluturas

| Rares2903 a răspuns:

Este vorba aceea... cand te indragostesti nu iti mai poti lua gandul de la repsectiva persoana, cand esti in prezenta ei ai fluturi i nstomac...este ceva frumos!

| Forficule a răspuns:

Cred ca daca placi pe cineva cu adevarat n-ar trebui sa fie doar pentru cum arata sau sa fie sentimente pe moment, cred ca mai mult conteaza sufletul... daca iti place de cineva asteapta mai intai sa vezi cat tine si incearca sa cunosti mai bine persoana, asa o sa-ti dai seama daca ce simti pentru ea ii iubire adevarata sau doar un sentiment trecator, daca iti place persoana atat pentru cum arata cat si pentru ceea ce este atunci poti spune ca este intr-adevar persoana iubita. Uneori e greu sa-ti dai seama daca iubesti pe cineva cu adevarat.