| Roxana3456643 a întrebat:

Ce spuneti despre relatiile cu baieti rromi? Am mai pus o intrebare legat de asta pentru ca ies cu unul. Dar e rrom romanizat. Se imbraca normal si mama lui nu poarta fuste inflorate. Incerc sa evit sa vorbesc cu prietenii si rudele despre asta ca nu ar intelege si apelez la ajutorul strainilor...
Nu am avut nicio relatie pana acum. Am 18 ani. De aceea sunt asa de paralela. E adevarat ca si cei romanizati isi lovesc iubitele si pot deveni gelosi? Stiu ca se poate intampla cu fiecare baiat asta, dar poate sansele sa se intample cu ei sunt mai mari? Eu sunt virgina si chiar simt ca as vrea sa imi incep viata sexuala cu el. Este indicat sau apoi va deveni foarte posesiv?

5 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Mai bine nu=ți începe viața sexuală decât după căsătorie, indeferent dacă e rom sau nu.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt oameni exact ca și noi. Am avut ocazia să cunosc îndeaproape o familie de romi. Nu aveau nimic deosebit. Nu mă refer la cei ce duc o viață romani tradițională cu fuste înflorate. Dar în rest, etnia nu are caracteristici speciale psihologice care să te îngrijoreze. Poți păți cu el la fel ca și cu oricare etnie.

| sofisis a răspuns:

Uhm...nu toti tiganii sunt violenti. Si nu toti tiganii sunt gelosi.
Ideal oricum ar fi sa faci sex cu el dupa ce il cunosti suficient de bine incat sa stii daca are tendinte violente sau nu.

| AdyA1998 a răspuns:

Nu trebuie sa judeci o carte dupa copertă. Nu toți țiganii sunt asa. Tot oameni sunt si ei. Dacă băiatul e cuminte si nu va certați, nu ai de ce sa iti faci griji. Incearca sa iti petreci din ce in ce mai mult timp cu el ca sa îl cunoști mai bine, iar daca il descoperi ca are anume (pandolii) incerci sa eviți lucrurile care îl supara. Si daca devine posesiv cu tine cel mai indicat este sa incheiati relația. Ca daca va veti despărți da, va exista durere, dar daca nu o veti face o sa fie si mai mare durerea pentru tine. Nu trebuie sa te demoralizezi, trebuie sa ajungi sa îl cunoști mai bine dupa poti face decizia dorita. Sanatate!

| Mario8739276281 a răspuns:

Cei romanizati sunt ca romanii doar ca putini mai închiși de cât romanii deci nu te va bate poate tu pe ellaughing