| LarisaLary18 a întrebat:

O intrebare pentru baieti. Cum va pot face iubitele gelosi? si de ce?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca ar face prostia asta cu mine legata de gelozie isi face valiza si la gara, astea sant prostii de oameni prosti gelozie auzi

| Crisu a răspuns:

Nu toti baietii gandesc la fel. Unii sunt mai mult sau mai putin gelosi.
Unii devin gelosi si daca vad ca iubitele lor vorbesc cu un alt tip; sa nu mai zic de aia care sunt gelosi pentru ca tipa doar se uita la unul.
Depinde de fiecare. Si pe langa asta, depinde si cat de mult tine la tipa respectiva. Daca pe el il doare la basca de ea, normal ca n-o sa-l intereseze. Daca tine la ea, e posibil sa devina gelos.
Dar cum a zis si Jameson, gelozia provine din imaturitate. Daca iubita iti demonstreaza ca poti avea incredere in ea, tu ce motiv ai sa devii gelos?
Si daca ai de gand sa faci vreun joc d-ala "vreau sa-mi fac iubitul gelos, sa vad daca tine la mine", eu zic s-o lasi balta. Astea-s copilarisme.

| RAY a răspuns (pentru Crisu):

Eu is curios mai poti avea incredere in fete in ziua de azi? eu as spune un NU mare asa decat sa fi gelos mai bine stai singur

| Crisu a răspuns (pentru RAY):

Eu sunt fata. happy Si da, mai poti avea incredere in fete, in ziua de azi.
Dar in baieti mai poti avea incredere?
Asa cum nu sunteti voi toti la fel, nici noi suntem. Mai sunt si fete si baieti in care poti avea incredere.

| RAY a răspuns (pentru Crisu):

E strict parerea ta, ai dreptul sa crezi orice doresti tu, doar traim in democratie asa si eu am dreptul sa cred ceea ce observ in jurul meu, fiecare crede ce vrea atata timp cat nu faci rau cuiva sau nu i bagi omului idei religioase, naziste, fanatice alte aiureli eu spun ca e ok, eu am spus ca cred in ceea ce observ nu ceea ce vreau e o diferenta

| Crisu a răspuns (pentru RAY):

O sa dai si de o fata in care poti avea incredere, te asigur. Depinde de fiecare fata in parte si de ce simte ea pentru tipul respectiv.
Fiecare dintre noi o sa gasim persoana potrivita. Si cum ai spus si tu... asta e "parerea mea". happy

| Jameson a răspuns:

Buna. Eu nu vad rostul geloziei, doar persoanele imature/''bolnave'' pot fii geloase. Daca cineva face anumit gelos pe cineva consider ca este din cauza mandriei. Iubirea/dragostea trebuie sa fie libera.

| RAY a răspuns:

Parerea mea este ca cand iubesti o fata nu poti fi gelos, gelozia este lipsa increderi in cineva