| AnonimA a întrebat:

Ce statusuri triste stiti? merci dau funda:*

Răspuns Câştigător
| Christina a răspuns:

-Am un status trist pentru ca am avut o zi grea am langa mine o sticla de vin si imi zambeste funia!
-E greu sa iubesti, si va fi intotdeauna, dar adu-ti aminte ca cineva te iubeste, si acela sunt EU !
-In intuneric tu esti lumina care imi da viata singura mea speranta singurul meu motiv care m-a mai tine la suprafata.
-Aveam 15 ani si 1000 de vise!
-Stiu c-o sa vin-o zi cand se va termina,scena va fi goala,se va stinge lumina!
-Aveam caractere imbibate-n orgoliu.De asta acum amintirilor frumoase le purtam doliu.Stiu ca din partea ta femeile pot pleca au fost multe in patul tau dar nu si in inima ta.
-Inca mai visez la tine sad sunt inchisa intr-o lume care nu e de mine :-s
-Cind totul se destrama-n jurul tau, aminteste-ti, sa nu-ti para rau.
-Viata e atit de tragica.Azi esti aici.Miine iarasi.
-Some people are alive only because is illegal to kill them...
-Shi cand aveam probleme tu mi spuneai: "Sunt aici, nu te teme!"acum zbor singura printre ele,ca felul tau de`a fi calca mereu pe aripile mele.
-Cum mai ies din labirint atunci cand ma pierd? cand eram doi, tu sau eu, ne indrumam incet si erai langa mine, si eram langa tine eram intr-o poveste unde totu` era bine
-Unde esti? Unde te-ascunzi? De ce esti departe? Unde e persoana care ma strangea mereu in brate?
-Acum astept sa am din nou inima deschisa.La masa noastra a ramas doar sticla goala si-o tigare stinsa.
-incerc sa ascund calvaru numit depresie si zambesc fals doar ptr buna impresie.
-Doar zambete uitate, imi stau in spate hai sa daramam zidul ce ne desparte hai sa fim tot noi
-ti-amintesti cum priveam ploi de vara ?! Eu mi le amintesc pe toate si toate raman la inima pastrate nicidecum aruncate!
-Am încercat să te aştept, nu am reuşit tot ce ne-a legat acum,a luat sfârşit zi de zi mă gândesc numa la tine.Şti bine!
-Nu privi înapoi.Uită de noi doi.Uită ce ne-a legat acum s-a terminat.
-Ne vom mai revedea vreodata? Vom fi-mpreuna iar din nou?" O! nu, nu vom fi niciodata, Caci soarta-i prea dura cu noi!
-The day I will stop loving you, is the day when I close my eyes Forever !
-oficial imi merge bine neoficial e jale
-Si rad si plang si strang din dinti.Iar daca spui ca n'o iubesti atunci tu minti
-Vorbim la telefon şi îţi spun că îmi este bine.Te mint, bine îmi e doar lângă tine!
-Nu o sa rup pozele in care ne imbratisam.Caci mie dor de baiatul care il iubeam
-Dezamagirea si-a facut prezenta la un moment dat.Si-am aflat ca nu esti ceea ce`am sperat sa Fii ! .
-pana atunci astept un MAINE cand acest AZI va ramane un IERI indepartat.
-Si daca lui nu-i pasa,mie de ce mi-ar pasa?
-Dragostea e un sentiment ciudat.M-a facut sa visez neincetat
-am inima pustie am sufletul amar n'am pic de fericire te'astept dar in zadar.
-Stau in camera mea rece.Privesc in jur si mi se pare ca pereti se strang in jurul meu.Ma simt singura.Totul e intunecat si rece, intocmai ca inima mea.Inchid ochi si incerc sa uit de tot.
-Nu vei plange pentru absenta mea,stiu m-ai uitat acum mult timp sunt asa de neiportanta?Sunt chiar asa de nesimnificativa?
-Am un status trist pentru ca am avut o zi grea am langa mine o sticla de vin si imi zambeste funia!
-Acum plec cu capul in jos si imi dau seama cat esti de prost.
-Tata striga inca o data ca imi irosesc viitoarul si linistea sa cu felul meu de a fi chiar daca il ascult deja sunt departe de aici inchid ochii si deja ma gandesc la tine
-Nu mai caut culoare, detaliile au murit.Si nu vreau sa ma gandesc ca langa tine am stralucit
-E dureros sa stii ca povestea noastra se poate termina pentru ca simplu si usor, niciodata nu am stiut cum sa ma port
-Dacă totul se termină,si totul pare fără scăpare, nu te speria niciodată, mereu există o iesire, luptă mult, până să-mi spui trebuie să crezi.
-O stare ciudată de indispozitie totală.Mă pândeste,Mă stăpâneste.
-si pentru a nu stiu cata oara, azi ca si ieri, as vrea sa mor.
-traiesc intr un decor sumbru,iar viata mea e mai trista decat tristetea altora,imi urmez incet drumul meu uitandu ma si asteptand ceea ce nu va mai veni.
-m-ai lasat singura dimineata si mi-ai luat visele am nevoie de tine in bratele mele in fiecare ora, in fiecare zi
-Alergand spre tine, am indraznit sa te opresc nu ma bagai in seama, dar ti-am spus ca te iubesc
-Tot ce pot sa-ti spun, trebuie sa-ti vezi de drum, acum de ce oare te-ai schimbat atat de mult? crede-ma ca a durut.
-nu vreau sa vars lacrimi vreau sa imi pastrez surasul pentru ca dupa lacrimi vine plansul au fost atatea lucruri ce ne-au legat in tot acel timp de neuitat.
-Subconstientul imi dicteaza ca vreau sa il mai vad,ca ink il mai ajtept,ca vreau o dovada:''pai fata ejti beata?iubirea dintre voi e moarta,deci las`o balta!"
-daca pozele ar vorbi,amintirile ar fi vii am sti iar ce gandeam cand eram copii.probabil poza ta din rama ti-ar sopti:''stii,nu esti ce-mi doream sa fi''
-departe.raman spanzurata intr-un timp petrecut.cautand mormantul fiecarei clipe.un sentiment sfasietor ma rupe in doua.
-Imi dau viata,in schimb,vreau moarte.eu nu vreau viata!vreau sa te am aproape.

7 răspunsuri:
| Ionutzz97 a răspuns:

Sa privesc in urma nu mai are rost.Nu o sa mai fie ce a fost.
Credeam ca si pe tine te-am pierdut la inceput, dar mi-am dat seama ca nu pot pierde ceva ce n`am avut.

| RMihai a răspuns:

Cel mai dureros este sa oferi dragoste si in schimb sa nu primesti nimic

| 。。。✿*゚Viento゚*✿。。。 a răspuns:

Statusuri triste... sad

Iert dar nu uit, si nu uita nici tu: adevarul DOARE, dar minciuna distruge!

Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si ca doar in cateva secunde o poti pierde!

| 。。。✿*゚Viento゚*✿。。。 a răspuns:

Buna, aici iti las un link, aici pai gasi statusuri triste!

http://www.statusuri.ro/statusuri-triste.html

Dar lasa tristeatea, disfruta de fiecare moment al vietii! Nu lasa ca trecutul, sa fie precum o piedica in viata ta...

Numai bine!

| Alexa_4801 a răspuns:

Uneori ma indragostesc si apare soarele in viata mea, uneori ma indragostesc de cine nu trebuia happy

Datorita tie am invatat sa urasc si iti multumesc pentru acest sentiment.happy

Ai spune "Stop" dar nu stii cum straight face Si orice ai face te trezesti pe acelasi drum sick

Mereu imi spunea:Lasa'l!oh go on In urma nu te uitaa x( Nu e de tinee[-x

Nu incerc acum sa te chem inapoi no talking. A ramas o amintire ce`a fost intre noi!oh go on

De fiecare data. vreauu` sa'. l las baltawinking. sh sa uit d tothee hee. dar mereuu` ma intOrc! sad

Cat a plans inima mea. n`ai plans uu`in viata tawinking; x

| OneGirl_8151 a răspuns:

Cele mai duraroase vin din inima ta cand esti trista!

| larisarose4you a răspuns:

Lacrima trista se usuca sub pleoape/Si-un dor nespus pe buze uscate/Prin sufletul rupt ghicesc ca e noapte/Dar tu m-ai invatat sa merg mai departe...

Adio de acum iti spun… de-acum nu-ti voi mai fi o piedica in drum… destul am plans… destul m-am tanguit… ca sa constat ca tu nu m-ai iubit.

Iti zic adio printre lacrimi si te las in drum…am suferit prea mult ca sa te iert si acum.

Suflet gol in zbor cazut...Credeai ca ai totul si-ai pierdut.

Am invatat ca oricat ai plange lumea nu se opreste in loc pentru durerea ta...

Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc.