| Anna1999 a întrebat:

Niste statusuri triste sau de dragoste. Fundita! Merci!

1 răspuns:
| EkaBuBu a răspuns:

Unii ma considera urata,dar pentru mine imaginea din oglinda mea e mai importanta decat felul in care ma percepe lumea! Unii cred ca,daca nu am ambitii materiale,studii inalte,si un barbat bogat alaturi,atunci nivelul meu intelectual e redus... Eu cred insa ca nimanui niciodata lucrurile materiale,nu au adus pe deplin fericirea,ca viata ma surprinde intotdeauna,nu eu o surprind pe ea,si ca e mult mai bine sa fii singura de una singura dar linistita,decat bogata si singura in doi. Si mai stiu ca,nu sunt o intamplare,sunt o realitate. Dumnezeu nu creaza intamplari niciodata!

Exista oameni pentru care traiti? Pentru care sacrificati timp, energie, sentimente? Exista oameni ale caror necesitati si dorinte le puneti pe primul loc? Exista oameni fata de care va simtiti datori, carora le daruiti tot ce aveti mai bun, pe care nu i-ati refuza niciodata?
Cati dintre acesti oameni va raspund la fel?
Cati dintre ei traiesc pentru voi, sacrifica, daruiesc si va pun pe primul loc...

Fericirea?
Inseamna fiecare dimineata in care pot privi cerul, fie ca este de un albastru senin, sau gri cenusiu. Fiecare raza de soare care ma mangaie si ma incalzeste. Si fiecare strop se ploaie sau fulg de nea, care incearca sa imi fure o sarutare. Toate culorile si sunetele naturii. Zambetele oamenilor, rasul copiiilor si blandetea batranilor.
Fericirea este orice imbratisare pe care o primesc...

Despre prieteni? Numai de bine.dar,care prieteni? Cei care iti zambesc cu un zambet vechi de cand te cunosc,acelasi? care scot Sternu imediat ce intorci spatele,si te fac strecuratoare filantropica cu vorbe pline de cactusi? cei care fac buze de urangutan doar pentru ca nu le-ai scarpinat blanita asa cum trebuia? cei carora li se pare ca esti fraier ca nu iubesti pe cine ar vrea EI sa iubesti, ca nu iti asumi vina pentru ceva ce nici nu ai facut si te respecta doar pentru ceva ce nu vrei sa faci, altfel.esti zero,praf,varza,luzar, sau alte tot felul de asemenea alinturi?! Ei bine dragi mei, daca i-as sti pe cei care mi-s astfel de prieteni.le-as spune asta in fata.dar deocamdata doar ii banui! Grija mare...nu va puneti sufletul pres in fata oricui...si asa se cauta nevoie mare, covoarele persane.ar fi pacat!
Stima si respect dusmanilor care niciodata nu mi-au fost astfel de prieteni!

Simt nevoie sa fiu libera.Sa ma regasesc pentru ca mi-e dor de mine.Sa-mi aduc aminte ce-mi place, cine sunt, cum sunt. Fara altii.Doar eu.Sa ascult muzica si sa ma pierd in amintiri cu care m-am obisnuit pentru ca sunt prea vechi sa le uit.Sa-mi aduc aminte de cum eram, ce viata simpla aveam.Sa ma iubesc pe mine inainte sa cer cuiva sa faca la fel.Sa rad in gura mare, sa-mi gasesc esenta, sa simt ca pot sa fiu cine vreau sa fiu!

Daca imi dai funda iti mai trimittongue