| ĄŇÐİ a întrebat:

Ce stiti despre zodia fecioarei? tonguehappy:*:Xbig grin...cu ce zodie este compatibila?

10 răspunsuri:
| missbee a răspuns:

Relatii între zodia Fecioara si alte zodii
Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Taur, Capricorn
Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Gemeni, Sagetator, Pesti
Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Gemeni
Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Sagetator
Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Balanta
Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Pesti
Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Capricorn
Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Taur, Leu.

Mai multe informații poți citi aici:
http://www.eastrolog.ro/zodiac-european/zodia-fecioara.php

| NoChanceForUs a răspuns:

Nu mai esti fecioara, iti zic eu.(P.S.: nu ma refer la virginitate, ci chiar la zodie.Da-i o raita prin intrebarile lui NOname)

| Twp3w a răspuns:

Fecioara si Rac, Pamânt si Apa. O relatie stimulanta si cu mari sanse de succes.

Racul nu este un semn prea dominant, ceea ce Fecioarei îi convine de minune. Si se pricepe la atentii si mici cadouri, ceea ce-i convine si mai mult Fecioarei, care vrea sa se simta iubita, apreciata si în siguranta. Este destul de gelos si de posesiv încât sa te faca sa te simti important, si sentimental cât sa te faca sa te simti "acasa" în relatia asta. Econom spre zgârcit, se potriveste de minune cu stilul tau financiar, asa ca n-o sa te streseze cu cheltuieli inutile si o sa aprecieze gustul tau pentru siguranta, grija pentru ziua de mâine.

Un singur avertisment astrologic pentru relatia între o Fecioara si un Rac : totul poate merge excelent daca tii minte ca este la fel de critic ca si tine. Gândeste-te ca, exact ca si tine, intentiile sale sunt bune de fapt, iar criticile nu sunt menite a-ti face rau, ci bine.

| Twp3w a răspuns:

Fecioara si Gemeni, Pamânt si Aer caruia nu-i tace gura? Cu mult, mult calm din partea Fecioarei, Gemenii pot deveni chiar suportabili. Dar numai atât.

Ce v-o fi atras unul la altul? Poate interesul comun în domenii intelectuale, culturale, filozofice, faptul ca aveti amândoi o minte activa si curioasa. Gemenii însa sunt prea instabili si prea impulsivi ca sa multumeasca o Fecioara cuminte si linistita, ordonata si econoama. Ca sa nu mai spunem ca-si cheltuiesc banii de parca mâine ar veni Apocalipsa si vorbesc la telefon si-n somn. O fi Geamanul tau atragator, frumos, o avea aerul acela tineresc (toti au chestia asta, chiar si la batrânete se comporta ca niste adolescenti), dar dupa ce pasiunea initiala se va sfârsi, putine lucruri comune mai ramân.

Din punctul de vedere al Geamanului, esti cam lent. Din punctul tau de vedere, Geamanul sare calul cam des, e prea zvapaiat si n-are stare, parca-ti vine sa-i mai dai câte un calmant din când în când... Iresponsabil? Adolescent? Mda, cam acesta este Geamanul. Incitanta la început, relatia se va împiedica destul de curând de felul vostru de viata atât de diferit. Tu vrei stabilitate, esti un nativ destul de posesiv, iar Gemenii au nevoie de prea multa libertate

| Twp3w a răspuns:

Doua Fecioare? Cum îi spune... Eden, parca? Sau Paradis? Cam pe acolo, oricum...

Relatiile între nativi ai aceleiasi zodii sunt un pic cam ciudate pe alocuri. Dar între doua Fecioare totul pare sa mearga bine, cumva. Adesea, unul dintre voi este Fecioara mai atipica, iar celalalt versiunea mai cuminte, "clasica". Atâta timp cât cei doi perfectionisti ai zodiacului or sa-si mai înfrâneze instinctele de a gasi mereu defecte si de a critica (spre binele celuilalt, stim, dar uneori prea mult bine...), relatia dintre voi poate sa devina interesanta si incitanta.

Sunteti amândoi responsabili si nici prin gând nu v-ar trece sa cheltuiti prea mult pe prostii. Amândurora va place sa vorbiti si sa analizati si sa disecati totul, ca mi-e si mila de bietii vostri vecini (pe-aici i se spune bârfa, si nu-i nimic rau în asta, atâta timp cât nu uitati ca nimeni nu poate fi chiar perfect). Fiind nativi sub semnul lui Mercur, argintul viu si pristavul zeilor, bineînteles ca va merge mintea ca o zvârluga si ca aveti mereu ceva de facut, mai ales pe la serviciu. ASTA poate deveni o mica problema între doua Fecioare. Fiindca exact aici aterizeaza serviciul : între voi, despartindu-va si nelasându-va timp sa mai faceti si altele. În mod normal, doua Fecioare ar putea face cu succes orice gen de afacere care cere meticulozitate (o firma de avocatura, de contabilitate, ceva?). Sunteti amândoi genul de oameni care traiti la un nivel mai mult intelectual, iar sexul e undeva pe planul... ma rog, nu pe primul si nici pe cel de-al doilea.

| Twp3w a răspuns:

Doua Fecioare? Cum îi spune... Eden, parca? Sau Paradis? Cam pe acolo, oricum...

Relatiile între nativi ai aceleiasi zodii sunt un pic cam ciudate pe alocuri. Dar între doua Fecioare totul pare sa mearga bine, cumva. Adesea, unul dintre voi este Fecioara mai atipica, iar celalalt versiunea mai cuminte, "clasica". Atâta timp cât cei doi perfectionisti ai zodiacului or sa-si mai înfrâneze instinctele de a gasi mereu defecte si de a critica (spre binele celuilalt, stim, dar uneori prea mult bine...), relatia dintre voi poate sa devina interesanta si incitanta.

Sunteti amândoi responsabili si nici prin gând nu v-ar trece sa cheltuiti prea mult pe prostii. Amândurora va place sa vorbiti si sa analizati si sa disecati totul, ca mi-e si mila de bietii vostri vecini (pe-aici i se spune bârfa, si nu-i nimic rau în asta, atâta timp cât nu uitati ca nimeni nu poate fi chiar perfect). Fiind nativi sub semnul lui Mercur, argintul viu si pristavul zeilor, bineînteles ca va merge mintea ca o zvârluga si ca aveti mereu ceva de facut, mai ales pe la serviciu. ASTA poate deveni o mica problema între doua Fecioare. Fiindca exact aici aterizeaza serviciul : între voi, despartindu-va si nelasându-va timp sa mai faceti si altele. În mod normal, doua Fecioare ar putea face cu succes orice gen de afacere care cere meticulozitate (o firma de avocatura, de contabilitate, ceva?). Sunteti amândoi genul de oameni care traiti la un nivel mai mult intelectual, iar sexul e undeva pe planul... ma rog, nu pe primul si nici pe cel de-al doilea.

| eurynomus a răspuns:

Eu s zodia feciara si pot zice ca e o zodie f buna daca vrei sa afli mai multe despre zodie vb pe privat

| PuFuLeTe a răspuns:

Caracteristica generala a zodiei Fecioara: semn negativ, feminin
Element definitoriu pentru zodia Fecioara: Pamânt
Calitate definitorie pentru zodia Fecioara: semn Mutabil (flexibilitate)

Culorile zodiei Fecioara: galben, portocaliu, nuante de huma
Pietre pretioase caracteristice pentru zodia Fecioara: agata, hiacint
Metale caracteristice pentru zodia Fecioara: mercur
Ziua cea mai favorabila pentru zodia Fecioara: miercuri
Principalele calitati ale zodiei Fecioara: capacitate de analiza, meticulozitate, puteri vindecatoare
Cea mai puternica dorinta a nativului din zodia Fecioara: sa fie util si sa aiba realizari
Defecte ale nativului din zodia Fecioara: spirit critic exagerat
Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Taur, Capricorn
Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Gemeni, Sagetator, Pesti
Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Gemeni
Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Sagetator
Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Balanta
Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Pesti
Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Capricorn
Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Taur, Leu

| äπđÿ a răspuns:

Simplu si eu sunt fecioara happy big grin si cel mai bine ne intelegem intre noi fecioarele laughing cu toate ca ne place sa ne tachinam ne intelegem perfect cadem mereu la o intelegere comuna dar sa stii ceva noi suntem foarte thinking jmechere si ne place sa facem misto de alte persoane laughing mie unu si la cine am mai intalnit aceasta zodie la fel se intampla laughing) bft!

| Kosmyn_6656 a răspuns:

Fecioara este compatibila cu gemeni. Majoritatea spun ca fecioarele sunt retrase si ca sunt inchise si nu vb mult.Eu sunt fecioara si nu ma
regasesc in ce zic toate horoscoapele