| Smiiiley a întrebat:

Ce sunt de fapt transexualii? Adică..de exemplu:un bărbat se îmbracă în haine de femeie, şi merge să agaţe alt bărbat.Acel bărbat acceptă să se întâlnească cu "ea" ştiind că e de fapt "el".
Dacă acelui bărbat îi plac alţi bărbaţi cu aspect de femeie, de ce nu este atras şi de femei?

11 răspunsuri:
| doc69 a răspuns:

Transexualii asa cum spune si denumirea sunt prinsi psihic in corpul opus fizic.o fata in corp de baiat sau invers...si multi fac operatii corective3 in functie de psihicul lor

| Smiiiley explică (pentru doc69):

Nu ai răspuns la a 2a întrebare.

| doc69 a răspuns:

Intrebarea ta a doua nu face referire la transexuali ci la homosexuali asa ca nu aveam ce sa iti raspund.din punctul meu de vedere

| Smiiiley explică (pentru doc69):

Nu ai înţeles.A2 a întrebare se leagă de prima.E vorba de aceleaşi personaje fictive.Dar cred că am înţeles.Totul se reduce la sex şi sexualitate.

| doc69 a răspuns (pentru Smiiiley):

Totul se reduce la faptul ca suntem unici si creierul este cel raspunzator de reactiile noastre astfel ca putem sa fim heterosexuali bisexuali sau homosexuali pentru femei lesbi dupa denumirea insulei Lesbos...din antichitate.o seara buna

| Smiiiley explică (pentru doc69):

Aham.Fain.Ştiam de insula aia.Am vorbit despre asta la română deşi profa a vrut să vorbim despre iubire, şi alte chestii siropoase care mă fac să vomit curcubeie.

| doc69 a răspuns (pentru Smiiiley):

Ma bucur ca ti-am putut fi de folos. daca ti-au folosit cumva raspunsurile mele.pup

| Felys a răspuns:

Cei care sunt atrasi de trasexuali sunt bisexuali, adica le plac si barbatii si femeile deopotriva, din punctul meu de vedere nici astia nu sunt zdraveni

Răspuns utilizator avertizat
| XxBoYxXxIoNuTxX a răspuns:

Transexualii asa cum spune si denumirea sunt prinsi psihic in corpul opus fizic.o fata in corp de baiat sau invers...si multi fac operatii corective3 in functie de psihicul lor! Nu este atras de femei pentru ca lui ii plac barbati cum s-ar zice un fel de gay dar k iubetse baieti si se da drept o fata!

| Shark90 a răspuns:

Transsexualii sunt persoane care desi fizic apartin unui anume sex ( masculin sau feminin ) simt in interior sa zic asa ca de fapt fac parte din sexul opus. Cu alt cuvinte o femeie transexuala ( sa luam exemplul tau ) este biologic vorbind barbat pana la efectuarea operatiei de schimbare de sex. Acel barbat se imbraca si se poarta precum o femeie, simte precum o femeie, se poarta precum una si este o EA si nu un el. Transsexualitatea face referire la IDENTITATEA DE GEN. Legat de faptul ca merge sa intalneasca un barbat este legat de ORIENTAREA SEXUALA, inseamna ca este heterosexuala adica atrasa de persoanele de sex opus. Este logic deci, ca nu este atrasa de femei deoarece nu este lesbiana ( lesbienele sunt atrase de persoane de acelasi sex). Identitatea de gen NU ARE NICIO LEGATURA cu orientarea sexuala. Sunt doua lucruri distincte. Si nu, nu sunt nebuni. nici dezaxati, stai linistita. De ce sunt unele persoane transsexuale? Din cauza unu dezechilibru hormunal al mamei, in viata intrauterina, ce afecteaza un nucleu in creier. Deci se nasca asa, nu devin pe parcurs. Daca ai alte intrebari pe tema asta, iti stau la dispozitie.