| anonim_4396 a întrebat:

Ce sunt spermatozoizii?

Răspuns Câştigător
| Allemando a răspuns:

Salve!
Spermatozoizii sunt niște celule aflate în sperma bărbatului. Aceștia fecundează ovulul, dând naștere celulei-ou (=copilul). Au formă de con (aproape) și au o coadă care se mișcă sub formă de tirbușon, ca să înainteze prin uter până la ovul.
https://ro.wikipedia.org/wiki/Spermatozoid
https://www.imidoresccopii.ro/......conceptie/
https://www.youtube.com/watch?v=_5OvgQW6FG4
Sper că te-am ajutat!

14 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Un fel de mormoloci.winking

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Icre umane. 300 de milioane în spermă.

| mi25 a răspuns (pentru sadrian46):

Vezi ca icrele sunt produse de pestii femele, nu de masculi. Laptii sunt produsii masculului.

| sadrian46 a răspuns (pentru mi25):

Mulțumesc, știam, dar le-am încurcat.

| Brizbriz a răspuns:

Ce NU iti doresti sa ajunga in femeie, ca o lasa insarcinata

| anonim_4396 explică (pentru Brizbriz):

Parcă bărbații vreau copii și de ce ei nu vreau că femeia lor sa fie gravida?

| anonim_4396 explică (pentru Brizbriz):

Ne bate femeia daca o lăsăm gravida, ne cearta, ce ne face de nu-i place să rămână însărcinată?

| Brizbriz a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde
cand esti tanar si inca nu ai servici, casa, samd atunci un copil iti poate distruge viata si tie si femeii (sa platesti pensie alimentara vreo 26 de ani, pentru ca ti-ai dat drumul intr-o femeie odata, e "putin" exagerat, mai ales ca dupa aia, tu nu mai ai nici un cuvant de spus, numai femeia poate decide daca vrea sau nu sa faca copilul, iar tu platesti pensie alimentara doar pentru ca ea si NUMAI EA decide sa il faca)

cand ai toate astea, atunci femei si cupluri, chiar ajung sa alerge serios dupa un copil si sa nu reuseasca sa il faca, asta e viata (viata e o curva, si noi suntem clientii)

| blairelovesmusic a răspuns:

Puteai sa cauti pe Google cuvantul spermatozoid.

| Antopuff a răspuns:

Niste viermișori mici eliberați de sperma bărbatului care daca întâlnesc o aluna numita ovul produsa de femeie dau un copillaughing)

| armand69 a răspuns:

Un fel de fresh de portocale, poti sa bei linistit

| lickypuss a răspuns:

Sunt tu, doar ca mai mici

| MateiDaSfaturi a răspuns:

Ceva care trece prin gura lui mama ta

| nigur a răspuns (pentru MateiDaSfaturi):

Hahaahahahahahahah