| zuzi a întrebat:

Ce test de sarcina este mai bun, barza gold sau surecheck?

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sunt cam la fel de bune. Pentru a atinge maximul de siguranta inscris pe ambalaj (99%), trebuie facute, amandoua, la minim 21 de zile de la contactul neprotejat.

| Seline a răspuns:

Sure check este mai eficient decat barza gold.

| zorialbi a răspuns:

Ambele sunt bune si se pot face in orice moment al zilei. Pe ambalaj la Surecheck scrie ca are o probabilitate de peste 99%. Important este si ce decizie vei lua daca testul iese pozitiv. Ai grija. Numai bine!

| drumurile a răspuns:

Surecheck, mie mi-a iesit odata barza pozitiv si nu era nimic ramasesem :O degeaba surecheck nu m-a dezamagit niciodata

| alexxaz a răspuns:

Nu pot sa zic care e mai bun, depinde mult sa faci testul la cel putin 7 zile dupa ultimul act, ca altfel s-ar putea sa iasa negativ dar in realitate sa fii ramas. si cel mai bine e sa-l faci cu urina de dimineata.

| crizantema a răspuns:

Eu zic sa iei cate unu din fiecare, chiar daca nu esti in pericol de sarcina, si sa vezi la care primesti rezultatul mai repede si mai clar, daca la asta te referi in intrebare. Eu am folosit surecheck...nu m-a dezamagit pana acumlaughing

| sandulache a răspuns:

Buna.
Daca te exprimi mai bine poate ingele ce vrei sa zici, un test de sracina e cel ce vezi daca esti insrcuinata sau nu dar mai indicat e sa mergi la un ginecolog si sa verzi nu stiu ce vrei sa zici cu barza si cu surecheck, in fine exprimate mai bine.bafta

| zuzi explică:

Sandulache intrebarea mea era: care dintre ele este mai repede relevant. sper sa ma fi facut inteleasa mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tot veni vb d teste am si eu o nelamurire:am facut intr-o dupa masa test tip banda nu mai stiu cum se numeste a iesit pozitiv, a doua dimineata cu prima urina am facut barza gold a iesit negativ am mai facut unu barza gold la fel negativ.acum in care dintre testele astia sa am incredere? sunt sau nu insarcinata va rog un rasp.ps:au trecut 3saptamani d la contact

| cor22 a răspuns:

Am 2 saptamani si cateva zile de la contact ce test pot sa folosesc