| minime3 a întrebat:

Ce trebuie sa stii ca sa faci sex de calitate (daca esti femeie)?! E adevarat ca faci sex cu mintea sau ca trebuie sa existe o conexiune acolo mai intai ca sa fie ceva next level? E adevarat ca daca exista acea chimie barbatii nu prefera doar femeile ca Heidi Klum (fotomodel)?

6 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Sexul urmat de mustrari de constiinta, are postludiul ratat, nu e sex de calitate. Doar sexul in cadrul casatoriei hetero e aprobat de constiinta si are binecuvantarea Creatorului si poate aduce fericire pe termen lung. Conteaza evident atractia, chimia pe toate planurile. Ca femeie te poti bucura cu adevarat de sex namai cu cineva care stii ca iti este loial, dedicat, care te-a ales pe tine dintre toate. Barbatii sunt fideli doar daca au ca principiu de viata nonnegociabil fidelitatea, sunt convinsi ca e un lucru bun și important. Daca amandoi sunt dedicati sa fie loiali, conteaza sa fii altruiist, sa cauti sa aduci placere celuilalt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Andreiaurel24567, ai spamat întrebarea cu comentariile tale stupide din care oricum nu se înțelege nimic, tu doar povestești experientele tale cu câteva femei si generalizezi ca si cum toate femeile sunt la fel, esti penibil. De ce te iei de mine aiurea? Vezi-ti de treaba ta si de răspunsurile tale, expertule. Update, ai șters comentariile ca de obicei, nu îți asumi niciodată ce scrii din prima, si te mai numești bărbat.

| Miruna333 a răspuns:

Sa ai incredere in tine, sa iti cunosti corpul, sa fii deschisa, sa traiesti momentul, sa te bucuri din plin de asta, si nu in ultimul rand, sa te misti. Sa arati ca iti place cu adevarat, daca iti place, normal. Nu trebuie sa te fortezi sa aiba celalalt cea mai buna partida din viata lui. Sexul de calitate vine de la sine, nimeni nu obtine daca obsedeaza dupa acest lucru. Tine de mai multi factori. Poti avea sex de calitate cu cineva din prima, sau dupa cateva ori. Si da, conteaza sa ai un tip de conexiune cu acea persoana. De cele mai multe ori am avut parte de partide next level cand ma cunosteam cu persoana respectiva si tot amanam momentul. Normal, cand cunosti persoana, sunteti atrasi unul de altul, este altceva.
Barbatii au gusturi diferite, fii sigura ca cea mai tare partida din viata lor nu a fost cu cea mai atragatoare persoana.

| Madaxo97 a răspuns:

Trebuie sa știi sa faci de toate, sa fii implicată, sa iți placă sa faci sex ca si activitate, nu neapărat sa cauți orgasmul mereu. Trebuie sa fie si o conexiune la nivel mental, normal, nu poți face sex cu orice om random de pe stradă si sa fie mișto, trebuie sa existe atracție in primul rând, dacă vorbim strict de sex, dragoste faci cu cineva pe care il si iubești, acolo e mai next level sa zicem, fiind conexiune, iubire.
Da, dacă există chimie, bărbații te vor prefera in locul unui fotomodel, chimia de minte nu are treaba cu aspectul fizic.

| Madaxo97 a răspuns:

Nu are nicio treaba cu vârsta cât de bine faci sex sau nu, așa cum aberează domnul andreiaurel24567 in comentarii, o fi avut el femei fără numar din toate categoriile de vârstă de generalizează si crede că stie el cu vârstele când de fapt habar nu are. Una de 18 ani poate sa faca sex mai mișto ca una de 30, vârsta nu contează, ci experiența.

| minime3 explică:

Ce crezi ca ar trebui sa stie o femeie in materie de sex dupa varsta de 25 30? Sa citeasca ceva anume (poate kamasutra), sau sa lucreze intai cu comportamentul/creierul uman?