| andreea1234 a întrebat:

Ce trebuie sa stii pentru prima data

Răspuns Câştigător
| Mo a răspuns:

Da, sunt multe intrebari care isi asteapta raspuns atunci cand vrei sa incepi viata sexuala. Si ma bucur ca ti le pui. Iti este frica de durere... esti sigura ca va fi durere? Da, s-ar putea sa doara un pic dar, la fel de bine, s-ar putea sa nu doara deloc! Mai ales daca stii ce sa faci ca sa nu doara. Si s-ar putea sa fii atat de ocupata cu placerea incat nici sa nu simti ca te doare. Mai ales daca stii cateva lucruri. Nu te gandi la durere. Bucura-te de fiecare clipa (pentru asta trebuie sa stii ce sa faci ca sa te simti bine si trebuie sa-i spui si partenerului tau... s-ar putea sa nu stie...), fii naturala. Corpul tau iti va spune ce sa faci. Cauta placerea si ofera placerea.

12 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

... Ce?! Cum sa faci omleta fara sa spargi ouale, sau?! Daca trebuia sa intelegem k de SEX e vorba..., avem raspunsuri... S/TUP! Intra la mine la raspunsuri si Documenteaza-te! Ai din plin, tot ce trebuier sa stii! Sau, si, >>> cumpara-ti cartea "Tot ce trebuie sa stii despre sex" de dr. David Reuben, 24 lei, ed. Curte veche, libr. Humanitas, Carturesti... Succes!, si nu fa rabat!

April
| April a răspuns:

FIINDCA INTREBAREA E, SAU SE VREA a fi, AMBIGUA, AM SA RASPUND SI EU LA NOROC:prima data trebuie sa stii cine e mama ...ca despre tata afli mai tarziu ...sau nu afli deloc...{daca am raspuns bine sau rau, numai Andreea1234 stie)...

Bula
| Bula a răspuns:

Sa fii OM!

cristian
| cristian a răspuns:

Prima data trebuie sa stii ca dupa cinci minute de dragoste urmeaza noua luni de chin.Pa cuvant.

| yasminna a răspuns:

Depinde la ce te referi. Daca e legata de prima oara cu un baiat e sa te protejezi, folosesti prezervativ, ca sa nu iti complici viata. Daca te referi la viata cred ca e important sa fii om. E lucru mare sa fi OM.

| oana16 a răspuns:

Sincer?big grin
NIMIC...
bineinteles trebuie sa nu uiti tu si prietenul tau de PREZERVATIV care va protejeaza de o sarcina nedorita si de infectii sau boli cu transmitere sexuala
o experienta cat mai frumoasa
te pup:*

| zu a răspuns:

Pai sa te protejezi, si daca esti sigura ca vrei sa faci sex cu pers.respectiva happy, dar in primul rand, sa folositi prezervativul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru prima data, cand faci sex, dragoste cum vrei tu.pai daca ai o relatie stabila, sa faci cu partenerul niste analize.sa nu fiti bolnavi nici unul din voi. iar apoi cat mai multe metode de contraceptie, prezervativ, anticoncepitonale. cel mai bine fiind sa folostiti prezervativul, va protejeaza pe amandoi de boli, iar pe tine de o sarcina nedorita. daca tu simti ca el merita sa faci dragoste cu el, fa-o dar nu uita PROTEJATI-VA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fii cu o persoana ce o iube6ti 6i te iube6te, sa aveti grija unul de altul, 6i comunicare inainte de acel moment important...relaxare 6i responsabilitate...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde se pot gasi prezervative pentru femei?

| ioana_6453 a răspuns:

Am tras cu ochiul la raspunsurile primite... majoritatea iti spun de prezervativ... e fb. multi in momentele alea uita... dar eu mai consider ca cel mai imprortant e sa vb deschis cu parteneru. si locatia sa fie una sigura sa nu fiti deranjatzi sau sa statzi cu teama ca o sa fiti deranjatzi... e bine de stiut ca nu toate fetele sangereaza sau ca au aceea durere de care probabil ai auzit. ai grija cine e persoana aleasa
mai exista 2 posibile problema de care trebuie sa fi constienta:ruperea himenului si posibilitatea vaginismului
nu toate virginele au himenul intact, multe dintre noi isi rup himenul cand practica diverse sporturi(ciclismul si calaria) fie cand folosesc tampoane vaginale, nu iti fie teama de aceea durere in caz ca va aexista. e totusi o durere neinsemnata pe care in febra emotiilor o vei uita repede... daca iti faci probleme din cauza sangerarii pune un prosop dedesubt
iar ca totul sa fie cat mai ok e de preferat ca preludiul sa fie lung

| in.util a răspuns:

Pai trebuie sa iti iei un pic inima in dinti, sa te relaxezi, sa traiesti momentul(doare mult mai putin daca esti excitata) si bineinteles SA TE PROTEJEZI. si eu zic ca nu prima data doare cel mai tare ci a doua.