| carisssm a întrebat:

Ce varianta ati alege: - sa iubesti dar sa nu fi iubit/a de partener/a sau - sa fi iubit/a dar sa nu il/o iubesti?

Răspuns Câştigător
| mbncf a răspuns:

Eu nu aș alege niciuna din cele două. Dar ca un sfat, e mai bine să fii în brațele celui care te iubește, decât la picioarele celui pe care îl iubești.

4 răspunsuri:
| dariaelena a răspuns:

Sincer nu as alege nicio varinta din cele doua.Nu vad rostul de a fi intr-o relatie in care tu dai totul si in schimb nu primesti iubire, afectiune.Dar nici intr-o relatie in care cealalta persoana te iubeste iar tu nu o iubesti pentru ca automat te-ai comporta rece, ai fi distant.

| Violleta2022 a răspuns:

Variantele alese de tine sunt cele mai nefericite variante posibile.
Singura si cea mai corecta varianta este ca dragostea sa fie reciproca!

| mihai69 a răspuns:

Niciuna.

| T0T a răspuns:

Niciuna nu m-ar satisface deci mai bine fără niciuna din variante.