| ZeldaSay a întrebat:

Ce vorbe. dureroase as putea sa-i spun fostului meu pr? care doar sa folosit de mine.si-a batut joc de mine. Ceva care sa l doara s anul uite.in timp ce era cu mine era si cu alta oh go on mi-a zis ca daca ma cucl cu el ramnae cu mine.-am crezut si apoi peste 3-4 zile mi-a dat papucii.cryingcrying deci? un ajutor?

Răspuns Câştigător
| lemmon a răspuns:

Off stii si tu ''cuvantul e mai puternic decat spada'' iar tu ai nevoie de cuvinte... of. ceva adevarat, de exemplu sa ii amintesti ca tu ai fost alaturi de el atunci cand a avut nevoie iar el doar te-a folosit. sau mai bine vorbeste-i frumos[mai bin e zis arata-i ca nu iti pasa de el] ca sa vada ce a pierdut. daca tu ii vei vb urat, te vei ''tiganii'' cu el, tipul o sa fie fericit ca a scapat de tine, in timp ce daca ii vorbesti frumos, fara injurii, ca o adevarata domnisoara va regreta ca te-a pierdut, ca a parasit o tipa asa de buna ca tine, si ii vei demonstra si cat valorezi, ce educatie buna ai, ca nu esti o vagaboanda care vorbeste ca la coltul strazii. arata-i ca desi ti-a facut mult rau tu cazi tot in picioare si el te lasa rece. sa ramana cu piti a lui ca tu esti prea buna pentru el. i-a atitudine si arata-i ce a pierdut. astfel el va regreta foarte mult si e probabil sa iti ceara si iertare pentru comportamentul sau. eu asa vad lucrurile. numai bine! sper sa tii cont si sa te ajute sfatul meu.:*

7 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Incearca sa nu te consumi.ai crezut in vorbe goale fara sens, nu esti nici prima si nici ultima fata care face asta.incearca sa te aduni si sa nu te razbuni pe el. taie orice legatura cu el, nu. i da importantsa. o sa. i para rau pentru asta de abia atunci cand o sa se maturizeze, si o sa.si spuna "doamne ce prost am fost". nu merita sa te chinui tu pentru un baiat, care nu dovedeste decat ca e egal cu 0.

| Mao a răspuns:

Prima oara, am o intrebare.De ce sa ajungi "monstrul" care este el?
Apoi.Nu il poti face sa sufere, nu daca nu te-a placut sau iubit. Ii este indiferent, nu poti schimba asta.

| koshmarul a răspuns:

Ce cretin, nu are rost sa-ti perzi timpul injurindul, ai greshit ai greshit alta ata o sa fii putin mai atenta, cind ma gindesc ca mereu cind ii zic la prietena mea sa facem dragoste ea mereu zice ca are frica, ca uite ca aia o patit asa, si totul din cauza unor cretini, ba lume da mai era pe undeva si dragostea, nu numai sex... eu stiu ca nici fetele nu sunt sfinte dar nici de unika folosintza, daca vrei pio noapte du-te la fufe pentru astas facute, da nu-ti bate joc de sentimente. TheVampireDiaries//// fii sigura ca introzi o sa regrete.

| smartalogu a răspuns:

Ai puta mica rolling on the floor.

| UniQue_1752 a răspuns:

Nu exista remediu pentru naivitate... De ce sa-i spui vorbe grele? Daca el s`a comportat asa cu tine, tu nu e nevoie sa o faci. Da`i clasa, arata`i ca esti o doamna carpa de care crede s`a folosit`!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna:*!
Lasa-i deoparte pe cei fara inima. Baiatu` e un mitocan. De ce sa ajungi si tu ca el?
Lui nu i`a pasat cand te-a folosit, de ce i`ar pasa daca i`ai spune vorbe dureroase? Te sfatuiesc sa ii arati ca totul a trecut, ca tu esti o domnisoara rafinata care nu plange pentru toti mitocanii, fa`l sa regrete ceea ce a facut, dar nu prin vorbe grele la adresa lui, ci prin a ii arata ca a pierdut o comoara, care candva a fost aproape de el, dar nu a stiut sa o pastreze.
Nu ii arata faptul ca tu nu te simti bine, si vrei sa il ranesti. Astfel el se va simti bine, iar tu vei ramane la fel.
Daca pari nepasatoare, idiferenta de cele intamplate te asigur ca nu o sa uite.
Nu toate fetele fac asta. Majoritatea plang dupa prietenii lor, raman distruse, si poate anumitor baieti le place. Aici gresesc toate fetele. Nu trebuie sa fie distruse cand patesc ceva ce ai patit tu. Trebuie sa mearga cu privirea sus, si sa arate indiferenta fata de un baiat care a fost un mitocan in toata firea.

Asa ca, nu te razbuna pe el, si nu`i raspunde in ultimu` hal. Fi o domnisoara gratioasa si arata`ti indiferenta.

Pa`pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te inteleg ca tii greu dar trebuie sa treci peste asta, nul vei putea face sa sufere pentru ca nu tea iubit, numai arata-i ca nu te vei pierde fara el gaseseti alt prieten si demonstreazai ca nu suferi din cauza lui, si ca vei fi fericita si fara dinsul! eu tot incerc sa fac acest lucru! va fi totul bine succes! MERGI INAINTE CE NU SAR INTIMPLA NU PRIVI IN URMA VIATA ARE MULTE SURPRIZE! BAFTA!