| Pitikaaaaaa a întrebat:

Buna big grin
Azi am iesit cu prietenul meu, fratele lui si inca 2 baieti.
Unul dintre baieti a inceput sa faca misto de mine, iar prietenul meu radea nu i-a spus sa inceteze sau ceva de genul.
Am trecut peste.
Dupa 15 minute, a spus ca se duce acasa, si pe mine m-a lasat pur si simplu singurastraight face si fratele lui, s-a oferit sa ma duca aproape de casabig grin si am acceptatbatting eyelashes la un moment dat, imi spune ca prietenul meu se intalneste cu o alta fata si nu am crezut. Pana cand, ii suna telefonul` si a dat pe difuzor.
Era prietenul meu si i-a spus "gata ma? ai scapat de aia? ca mi-e teama sa nu dau de ea prin oras" straight face
Am ramas masca X_x ce pot sa fac acum? Nu vreau sa mai fiu cu el. Dar nu stiu cum sa ii spun pentru ca acum ceva timp mi-a spus ca daca imi bat joc de el sau "ii dau papucii" ma face de ras in tot orasul. (nu are cu ce, decat daca scoate vorbe gen " e proasta, urata, "curva' ) ce as putea sa fac? sigh Si cum sa-i spun?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna happy
Poate spune orice despre tine, atata timp cat tu stii adevarul, iar persoanele care tin la tine si care vor dori sa te cunoasca, vor asculta si varianta ta.
Nu pune la suflet.Lumea e foarte rea, din pacate.Mi-am dat seama de asta, acu'aproximativ 2 ani. Daca se comporta in halul asta cu tine si si-a dorit altceva, nicidecum o relatie serioasa, cel mai bine este sa NU mai vorbesti cu el.E un gunoi si cel mai bine e sa-l ignori.Nu-i adresa niciun cuvant.Stii de ce? Pentru ca NU merita sa-ti irosesti timpul vorbind cu el.
Are o educatie proasta, e lipsit de bun simt si asta reiese din comportamentul sau.Cum sa te lase balta si sa mearga asa acasa?
Deci,sfatul meu este sa-ti vezi de viata ta, sa nu ii mai vorbesti, sa devii indiferenta, oricat de dureros ar fi.
Uneori, nu trebuie sa tinem cont de sentimente.Trebuie sa ne gandim la ce e mai bine pentru noi.

15 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Cati ani aveti, de cat timp sunteti impreuna?
Fratelui lui ar trebui sa ii multumesti fiindca ti-a spus adevarul si nu a vrut ca ala sa-si bata joc in continuuare de tine. Nu iti fie teama ca te va face de ras in tot orasul fiindca el doar latra ca sa te sperie. Un asemenea baiat nu iti trebuie tie! Si daca n-are cu ce sa te faca de ras, nu o va face. Stai linistita si intrerupe orice conexiune cu el!

| RAY a răspuns:

Maine deja ai pe altu numai te plange atatea

| Felys a răspuns:

Daca te temi de el,ideal ar fi sa nu il mai bagi in seama,sa nu il mai suni nicidata, daca te suna el, ii raspunzi politicos dar daca te invita undeva ii spui ca ai teme, sau te pun parintii la treaba si pana la urma o sa renunte el sa mai te cheme vreundeva, asta ca sa te retragi subtil sa nu agiti spiritele

| Cristiann25 a răspuns:

Intai iti pun eu o intrebare:ce frate e ala? Doamne fereste-ma sunt frati si tine cu tine in loc sa tina cu el? Aiurea!

| AndaDaniela a răspuns (pentru Cristiann25):

Mda...pai daca el isi bate joc de saraca fata, fratele lui ce naiba sa faca? Sa.l sustina si sa faca ceva rau, daca vrei sa jefuiesti o banca frtele/sora tau/ta ar trebui sa te sustina? laughing

| Cristiann25 a răspuns (pentru AndaDaniela):

Pai sa iti spun ceva:pe mine nu m-ar spune prietenul cel mai bun orice as face cu fete etc dar cum sa te spuna fratele? Esti fata si de aia zici asta dar nu-i frumos.Tie ti-ar placea sa-ti faca asa ceva fratele/sora ta?

| AndaDaniela a răspuns (pentru Cristiann25):

Nu e ca iti place sau nu... daca nu fac ceva corect, chiar e bine ca incerca sa ma indrepte!

| Cristiann25 a răspuns (pentru AndaDaniela):

Poate sa vorbeasca cu tine dar nu sa iti faca una ca asta.In fine banuiesc ca esti mai micuta!happy

| AndaDaniela a răspuns (pentru Cristiann25):

Nu sunt chiar mica...nu sunt mica deloclaughingtu ai partea ta de dreptate si eu pe a mea, fiecare vede lumea dintr.o alta perspectiva! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce proasta sau curva, ati facut oarece sex?

| Pitikaaaaaa explică (pentru anonim_4396):

Nu. doar ca asa i-a facut fostei lui prietene. o facea in toate felurile

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pitikaaaaaa):

Haida de! dac stiai ca este un tip coleric de ce te-ai bagat cu el?

| Vi003 a răspuns:

Stii ce inseamna "da-i papucii"?

| 69AnonimuS69 a răspuns:

Hah! Gasesti altu' si daca va vede ii spui: M**e porcule! Si gata. Vezi ce simplu e?

| BadFeelings a răspuns:

Probabil ca acel "frate" nu-i ipocrit si idiot ca "iubitul". Poate chiar te place, si vrea sa te "protejeze" si sa te ajute sa-ti da-i seama ca acel baiat are un caracter de "bou".
Si de ce sa nu-i dai papuci?
Aaa, ca zice el ca esti "curva","proasta", nu conteaza ce zice gura lui, conteaza cum te comporti tu, cum iesi tu in evidenta.Personalitatea,sufletu si caracateru` conteaza, nu vorbele unui nemernic.
Numai bine, astept un raspuns in legatura cu ce se intampla.