| mcrenma a întrebat:

Inainte de anul nou am fost cu un tip care si-a batut joc de mine.Si cand i-am zis ca vreau sa ma despart de el nu i-a pasat. Si acum doua zile a inceput sa ma caute si sa imi zica ca ma iubeste, si i-am platit cu aceiasi moneda, adica mi-am baut si eu joc de el, si apoi facea pe victima, ca nu vrea sa mai auda de mine si chestii din astea. Si el cand si-a batut joc de mine l-a durut undeva...Ideea e ca acum vrea sa il bata pe prietenul meu actual. Ce sa fac?
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, mai, mai, ce prieten periculos ai avuthee hee, nu vad de ce l-ar bate pe actualul tau prieten din moment ce nu mai ai nimic cu el in plus spui ca si-a batut joc de tine, ignora-l cat poti de mult su fi indiferenta cu el, nu te speria de amenitarile lui ca si eu am mai auzit chestii de genu asta, crede ca te sperii si te desparti de actualul sa nu primeasca bataie, pai daca te tot streseaza si ameninta vb cu el serios si spune-i sa te lase in pace si sa isi vada de viata lui, fiecare pe drumul lui cred ca daca discuti serios si frumos cu el poate intelege cu vorba buna, acum depinde de felul lui de a fi. Spune-i ca vrei sa fiti amici si nimic mai mult si sa nu se mai bage in seama daca nici asa nu merge vb si tu cu parintii sau cu alti amici sa il puna la punct...greu cu baietii astiahee hee, la fel si prietenul meu cand eram despartita de el facea figuri de genul asta si ma ameninta ca il bate pe nu stiu care daca mai vb cu el, aiureaa...doare vorbe in vant, totusi poate acesta chiar vrea sa puna in practica ce a spus, deci ai grija.

9 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu cred ca o sa-l bata si oricum prietenul tau cred ca este destul de barbat incat sa faca fata. Vorbeste si cu prietenul tau si explica-i situatia ca sa nu auda de la altii!

| bluesky a răspuns:

E un caz clasic, asa a fost si la mine cu exceptia bataii. Felicitari ca nu ai cazut in plasa ai facut bine. L-ai ranit la orgoliu de asta umbla dupa tine acum.Nu te teme ca nu il va bate pe actualu, e doar o amenintare ca sa t eintorci la el, are orgoliul ranit! Tu poti sa ii zici prietenului tau despre el sa se fereasca si atat! Succes!

| Atotstiutorul a răspuns:

Daca il bate sa pui video pe youtube!

| Un NiMeNi CeLeBrU a răspuns:

Ai putea sa discuti cu el si sa-i spui ca nu ar rezolva nimic asa... j vorbeste si cu prietenul tau si spune-i sa se fereasca cat de cat de el...winking

| hax0r a răspuns:

Bate-ti prietenul inainte sa-l bata el.

| RainDrop a răspuns:

Daca prietenu tau isi rezolva problemele singur, sal infrunte, daca nu e bun la bataie, sa cheme prieteni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-l bata? de ce? poti sa-i spui ca nu rezolva nimic cu asta decat iti demonstreaza ca este copil si nu judeca deloc. spune-i ca il iubesti pe prietenul tau si vei ramane cu el.

| independenta a răspuns:

La fazele de genu da dovada ca e un FRAIER, si sincer am dat si eu peste asemenea "specimene" tot ce poti e sa fii indiferenta nu il baga in seama, ignora-loh go on si nu va mai face nimic daca ii raspunzi la provocarile lui el va continua si se poate ajunge la tot felul de chestii nasoale si e mai bine sa eveti asemenea discutii sau chiar fapte.Nu cred ca poate sa il bata pe prietenu tau, daca a ti-a spus tie vroia sa vada cum reactionezi.Si daca tot insista cu asemenea scene si nu te lasa in pace... ti-a recomanda sa il ameniniti ca te duci la politie sau ceva de genu si daca este grav nu ii spui ci chiar faci si se va linisti imediatwinking. Este gelos ca nu te poate avea si nu vrea sa recunoasca ca te-a pierdut!winking...stiu cum eoh go on si eu am fost in locu tau.Ai grija de tine si de deciziile pe care le iei!>:d<

| ionutza_8146 a răspuns:

E mai sanatos sa nu te pui cu oameni din astia. Nu ai cum castiga, niciodata. Si te mai pomenesti si ca umple lumea de vorbe despre tine. Eu zic asa: vorbeste cu el. Adica, ia cu tine pe cineva (de preferinta baiat) care sa stie povestea si scopul urmarit si care sa-ti fie martor la o adica, si cauta-l pe tip (nu sms sau telefon) si cereti scuze (!). Da e corect-scuze. Zi-i ceva de genul ca-ti pare rau daca l-ai jignit, ca nu ai vrut/erai intr-o pasa proasta, etc. Nu pomeni nimic ca ai fi suparata pe el. Din contra, spune-i ca e simpatic si ca daca nu l-ai iubi asa mult pe actualul, probabil ca ai fi interesata. Cere-i neaparat, ca macar sa ramaneti prieteni. In mod normal, asta ar trebui sa-l calmeze si fata de prietenul tau si nici sa nu-l faca sa te vorbeasca de rau. Sper sa iesi bine!