| SuzanaStan a întrebat:

Ce vrea sa spuna mai exact un baiat cand sune "ce finuta esti" in timp va sarutati etc.dau funda! multumesc happy

16 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Pentru că ești finuță, delicată! Cel mai probabil așteaptă un sărut mai cu spor așa... deci curaj găină, că nu te tai!

| grab a răspuns:

Cand ai citit ultima carte?

Ce poate sa insemne "finuta"?
Adica exact cum trebuie sa fie o fata/femeie: Delicata!

| SuzanaStan explică (pentru grab):

In primul rand nu sunt nascuta in Romania, si nu am fost la scoala in Romania decat 2 ani....si sunt unele cuvinte pe care nu le stiu. daca te-a deranjat intrebarea, dupa ce ai si raspuns happy oricum multumesc pentru raspuns!

| grab a răspuns (pentru SuzanaStan):

De aia te-am intrebat cand ai citit ultima carte!
Eventual carte in limba romana.

Iti recomand eu cateva? happy

| SuzanaStan explică (pentru grab):

Da, daca vrei big grin

| grab a răspuns (pentru SuzanaStan):

Sonata Kreutzer, Lev Tolstoi
Mandrie si prejudecata, Jane Austeen
Anna Karenina, Lev Tolstoi

ceva, orice de Dostoievski, e un excelent psihiatru fara medicamente.

Spor!

| Grimmjow69 a răspuns:

Esti finuta, adica nu exagerezi, preferi lucrurile micute si frumoasa.
Sau ca ai gesturi feminine.Sau fizic, ai forme dragute.

| SuzanaStan explică (pentru Grimmjow69):

Tocmai acum 5 minute am mai vazut raspunsul asta si la altcineva. omule tu dai copy/paste doar ca sa ai funda? laughing) multumesc oricum pentru raspunswinking

| Sisitta a răspuns (pentru SuzanaStan):

Bine macar ca iti da copy=paste, decit nimic))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A zis si el ceva ca sa se dea bine pe langa tine.

| zDenYz a răspuns:

Inseamna ca ti-a spus asta pentru ca i-ai dat un sarut delicat

| Arkhasas a răspuns:

Că eşti finuţă, ce dracu crezi că voia? Să transmită un mesaj secret? Da, de fapt voia să spună că ce cur fain ai.

| OchiiDinUmbra a răspuns:

Inseamna ca are acel sentiment de "vai ce draguta esti.te-as manca toata, de micuta dragalasa ce esti" dar ar parea ciudat sa tio zica pe fatahappy
e de bine oricum, inseamna ca tine la tinehappy
ar mai putea fi si o aluzie daca te-ai epilat recent sau pensat sau ti-ai dat jos mustatalaughing..glumesc.

| cosminel417 a răspuns:

Poate ca exact asta simte, poate ii place atat de mult acel fel in care saruti tu mie mi s-a intamplat

| Clausiful a răspuns:

Vrea sa se culce cu tine

| SuzanaStan explică (pentru Clausiful):

Alooo, alooo.te-am intrebat eu ceva in legatura cu ce spui tu? am intrebat doar ce inseamna mai exact cuvantul "finuta"! data viitoare pune-ti ochelarii happy multumesc pentru intelegere!winking