| anonim_4396 a întrebat:

Cea mai buna prietena s-a dat la iubitul meu de nenumarate ori cand venea in tara.Sa o iert sau credeti ca faptele in sine sunt prea grave? O sa enumar tot ce imi amintesc mai jos.
Intamplarile sunt cronologice pana in prezent(ultima intamplare, ieri seara).

Paranteze : e plecata de 3 ani in strainatate, in tot acest timp a avut un iubit agresit.Momentan are altul din oras, culmea ca si-a ales fix unu care e prieten bun cu iubitu' meu, toti suntem de aceeasi varsta 19-20.Ea de fel este altruista, iubitoare cu lumea etc

Flirtrul ei (este pleacata de 3 ani); in primul an cand a venit in tara :
● [la el acasa: doar noi 3, vara pe vremea asta] Era cald stateam intinsi in pat, el la mijloc noi de-alaturi.Il mangaiam pe burta pe pielea goala, a inceput si ea. Ciudat nu?happy Si asta e doar inceputul stati sa vedeti ce urmeaza.
● am mers in bucatarie sa gatim,ne trebuia lapte si face catre mine sa merg sa iau lapte, ca sta ea cu el. [evident el a venit cu mine si a lasat-o singura]. Ciudat nu?happy Si asta e doar inceputul stati sa vedeti ce urmeaza.
● ii facea complimente"ce zambet frumos ai, ce ochi frumosi ai" [ma gandeam ca era prima data si voia sa para de treaba]
●[am venit la mine acasa toti 3] Mi-a cerut un pahar cu apa, le-am adus la amandoi evident.Ea il mangaia pe picior, scuza era ca sa vada ce paros e [wtf]. Iubitul meu mi-a spus dupa ca s-a apopiat de el si se uita cu ochi mari la el, si ca "s-au jucat un joc cu mainile", parca era " ciresica are mere". Iubitul meu mi-a descris ca il atingea lent si ciudat pe maini (stanga-dreapta).
●[pe seara ne mai insotise un baiat; movie time]Patul meu e destul de micut asa ca eu am stat intre picioarele iubitului si ea intre picioarele celuilalt.La un moment dat a inceput sa-l mangaie pe al meu pe picior. Hmm... happy

A doua oara cand a venit in tara a fost in perioada craciunului trecut; am facut revelionul impreuna.
●[eram eu cu ea,iubitul meu si verisorul lui mai mare, si un coleg de clasa].Eu cum nu dansez ea tot cu el era si il tragea de maini si il apropia de ea cand eu nu eram in camera.
● il complimenta non stop cat de bine danseaza [intr-adevar]
Paranteza ( eu nu dansez,sunt mai introvertita,am o bariera mentala)
● [urma sa mearga la un chef/majorat] Acolo ea dansa numai cu el, statea NUMAI cu el, il mai strangea in brate [ cum el e mult mai intalt 1.90] il mangaia pe picior [acolo mai sus aproape de penis], s-a pus cu la el in brate. Iubitul meu incerca sa o evite cum putea,imi dadea mesaje si imi zicea tot ce se intampla si ma intreba ce sa faca, oricat de respingator era el, ea era tot dupa nasu lui.
● [la finalul majoratului i-am spus iubitului sa vina pana la mine la geam sa discutam cele petrecute] A venit si ea si mai venise un prieten de-al lui caruia prietena mea ii spuse sa plece acasa ca ei doi trec pe la mine, tipu a insistat asa ca nu i-a lasat singuri in drum spre mine.
● dupa ce iubitul meu a condus-o acasa [ la 5 minute de mine] la insistentele ei (sunt tigani pe strada,imi e frica), la momentul de despartire ea l-a tras cumva de gat(ptc era inalt, ea are 1.60) si l-a aplecat.Ghiciti ce? L-a sarutat pe frunte.

Vara aceasta de curand a venit in tara iar.Au mers iar la o petrecere insa de data asta,ea cu iubitul ei.(ultima intaplare)
●[loc:majorat,seara trecuta]Iubitul ei nu prea o baga in seama, nu era prezent.Ea se dadea tot la al meu, tot cu el incerca sa danseze insa el se tot trase (dans care nu implica atingeri sau ceva de genu')
●L-a prins de maini si s-a lipit de ea sa il ia in brate insa iubitul meu a impins-o de umei cum a putut.Un pieten de-al sau l-a intrebat daca sunt impreuna sau daca se baga pe ea si i-a facut semn ca nu, ca e prietena mea si el nu ma inseala.
● cand iubitul prietenei mele pleaca din peisaj ea se tot baga in seama cu al meu, etc

Ce ma sfatuiti sa fac? Dupa cum vedeti treburile sunt grave din punctul meu de vedere mai ales dupa ce am aflat ce s-a intamplat seara trecuta.Consider ca strainatatea a schimbat-o complet,e un alt om,e foarte usuratica,e numai in cautare de atentie,de abia asteapta ca baietii sa se dea la ea, etc. Iubitul meu imi spune ramanan prietena cu ea insa sa fiu retrasa, sa nu mai iesim asa mult, sa o dau la o parte.Eu simt ca vreau sa o indepartez de tot din viata mea,umeaza sa ma cheme afara si atunci, consider ca ar trebui sa ii spun ca stiu tot comportamentul ei si ca s-a umplut paharul.

31 răspunsuri:
| Camilaalbastra a răspuns:

Ma mir ca inca o mai numesti,, cea mai buna prietena,,.