| Kimball a întrebat:

Ceaiul de menta poate provoca impotență la barbati?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Impotenta poate sa apara la barbatii de varsta tinera si medie din mai multe motive. Aceasta disfunctie sexuala poate fi generata atat de probleme medicale, cat si din cauza unui stil de viata dezordonat sau neadecvat ori pe fond psihic-emotional. Impotenta se poate manifesta brusc si sporadic si asa cum apare sa si dispara. Printre principalele cauze favorizante sunt bolile de inima si coronariene, medicamentele hipertensive si pentru pentru tratarea afectiunilor sistemului circulator, depresia, stresul, alcoolul si fumatul excesiv, drogurile, dereglari hormonale, obezitatea. Precum vezi ceaiul de menta cu efect calmant si relaxant, nu este inclus in lista cu factorii care pot provoca sau agrava disfunctia sexuala denumita impotenta. Sanatate! big grin

| Emilian65 a răspuns:

Nu am auzit de o asa prostie. Stiu ca ceaiul de menta poate sa faca o constipatie.

| Hammurabi a răspuns:

Nu. Doar constipație.

| HazelEyes77 a răspuns:

Unde ai auzit asta? Nu in nici un caz...e un simplu ceai nu are efecte de genul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiam ceva de ceiul de musetel, dar ce mai conteaza...