| EduardPaul94 a întrebat:

Ceau TPU.cam de o luna. ma tin dupa o fata de care imi place foarte mult... dar din cate zice ea.sentimentul nu ar fi reciproc. tinan cont.ca m-a refuzat de 2 ori. dar. de fiecare data in gluma. ea e tipul de fata timida careia ii este frica sa vb deschis.in cazul baietilor. dar sunt foarte zapacit.fiindca de fiecare data cand trece p hol (si asta foarte des)imi arunca niste priviri.si uneori se mai uita si pe ascuns cand vede k ma uit si eu la ea. iar sora ei mi-a zis. k cica fata respectiva a zis ca eu sunt mai special pentru ea.si stateam si ma gandeam. poate ei ii place de mine dar ii este frica sa-mi spuna straight face. nu incerc sa caut vreo speranta dar vreau sa va intreb p voi. ce credeti? se poate sa-i placa si ei de mine? si ii este frica sa-mi spuna din cauza k e timida? sau poate nu am lasat-o destul timp si am luato prea repede?straight face ceva sfaturi as vreastraight facechiar is foarte zapacit. funda

5 răspunsuri:
| Nissa a răspuns:

Sea` happy Pai poti incerca si altfel : spune-i ca o rogi frumos sa te ajute cu ceva orice (o nota proasta, o cearta cu parinti.prieteni)si spune-i ca o consideri o tipa draguta si ca de aia ai apelat la ajutorul ei apopiete de ea prin alte mijloace nu fi ca un tip care o urmareste si nu face nimic sa se apropie de ea. Daca te place macar va sta de vorba cu tine daca iti zice ca nu te poate ajuta cu nimic inseamna ca nu te place pe tine (mai mult ii surade ideea de a avea pe cineva care sa o placa-se simte mai interesanta: fara suparare) si dupa ce te-ai apropiat de ea glumeste pe tema asta ca nu vrei doar sa fiti impreuna ca si ca amic te multumesti(deocamdata) macar asa vei vedea daca chiar merita sa simti ceva pentru ea. Hope ca te-am ajutat in vreun fel laughing daca nu sorry.:*:*next time. Ti` pup:* BAFTAwinking

| CariocaAlba a răspuns:

Daca este timida, poate te iubeste, dar poate ii este fricaa ca atunci cand veti fi impreuna o sa vrei sa ai cu ea alte relatii.laughing) si poate nu vrea sa te piardaa. thinking

| InuIo a răspuns:

Nu stiu cum e ea dar si eu sunt destul de timida si fac asta cand imi place baiatul dar nu sunt destul de sigura daca glumeste sau vorbeste serios. Ai putea incerca sa ii spui intre 4 ochi ca o placi si daca ar vrea sa fie cu tine[fi cat mai serios posibil si spune-i ca nu e gluma].

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetele sunt mai greu de convins, dar si dupa ce ai reusit, lumea e a ta, daca reusesti sa o convingi totusi, eu zic ca ar fi ca un examen pentru tine, si ti-ar deschide calea spre o noua cariera in vanzari si afaceri, pentru ca e clar ca ai spirit de convingere happy

| Helăăău a răspuns:

1.daca tii la ea cand o vezi o saluti/ o pupi ce vrei tu, numai bag-o in seamahappy
2.asigura-te ca nu are prieten laughing
3. daca nu... incearca. si spune-i ca vorbesti serios (daca o sa te refuze in gluma sau o sa rada).
P.S. nu fi direct. fetelor nu le plac asta :-d
Bafta happy