| anonim_4396 a întrebat:

Heiiiii TPU happy! Am nevoie de cateva sfaturi happy. Imi place un baiat mai mic decat mine cu un an happy. Am vorbit cu un amic de al lui si mi-a zis ca el nu a mai avut niciodata prietena si e mai timid cu fetele. Si eu sunt timida si mi-e cam frica sa ii zic ca il plac, poate nu e reciproc si am de suferit sad. De fiecare data cand trec pe langa el ma priveste insistent happy... Ce sa fac? Ma place? Cum sa il abordez? AJUTORRRR! Dau funda:*

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Bunbatting eyelashes...hmm daca spui ca te priveste insistent atunci cand treci pe langa el pe strada reiese ca poate te place,dar ii este rusine sa iti spuna,cum ai spus si tu mai sus ca el este mai timid si de aceea evita acest subiect.
Incearca sa vezi cum se mai comporta cu tine in continuare fata de tine si apoi sa ii spui ceea ce simti si daca vrea sa fiti impreuna,nu are de ce sa iti fie frica,s-au rusine,pentru ca nu vei patii nimic,nu se va intampla nimic rau.
Ai putea sa il rogi si pe amicul lui sa ii spuna asta daca spui ca iti este rusine, dar parerea mea ar fi bine ca tu sa ii spui acest lucru, asa ii vezi si reactia pe care o sa o aiba si la urma urmei nu vei avea de pierdut.Stii cum se spune"daca nu risti,nu castigi".
Si eu i-am spus baiatului de care eram indragostita ca imi place de el, mi-am facut putin curaj si i-am spus, si am fost impreuna 4 luni,dar acum numai suntemhappy.
Asa ca,lasa rusinea la o parte,i-ati inima in dinti si incearca, ai sa vezi ca nu o sa fie atat de rauhappy
Bafta, si iti tin pumniibig grin
Ps:sa imi spui ce ai reusit>big grin

| Florinapopica a răspuns (pentru mihaelaa18):

Multumesc mult:*:*! Am sa te tin la curent cu totlaughing

6 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Npckiss,asa sa facihee hee

| Nestiutoruul a răspuns:

Daca se uita dupa tine de fiecare data cand treci.nu ti-e clar? doar nu se uita degeaba si daca era sa nu fie timid iti zicea ceva pana acum. Abordeaza-l! happy

| Florinapopica a răspuns (pentru Nestiutoruul):

Cum sa il abordez? eu is mai timida ca ellaughing)

| Nestiutoruul a răspuns (pentru Florinapopica):

Baga id meu : oly_samp@yahoo.com si vbim mai detaliat daca doresti sfaturi. multumesc

| Nestiutoruul a răspuns (pentru Florinapopica):

Daca doresti sa discutam mai in amanunt poti sa imi dai add pe mess. id meu : oly_samp