| EstiFericitaSauTrista a întrebat:

Cele mai multe povesti de dragoste, se transforma in drama?

Răspuns Câştigător
| mariamarybu a răspuns:

Adevaratele povesti de dragoste intr-adevar constituie drama si asta, deoarece nu exista iubire adevarta fara suferinta. Daca te referi la cele mai multe povesti de dragoste ca si relatii atunci nu. Povestiile de dragoste nu sunt neaparat asa zisele telenovele sau filmele de dragoste, ci sunt pur si simplu iubiri foarte puternice care daca sunt cu adevarat povesti de dragoste se vor termina cu multe lacrimi deci putem spunem ca se transforma in drama!

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa e, pentru ca viata poate sa fie un basm sau o realitate mai crunta pentru cei cu suflet bun.

| superdorex a răspuns:

Depinde de multi factori, de felul de a fi al fiecaruia, de felul in care se iubesc, de multe ori gelozia e cea care loveste crunt...iar dragostea se transforma intr-o drama!

| oanaade a răspuns:

Din pacate da.

| Neworder21 a răspuns:

Cei care iubesc drama, inconstient duc spre asta.

de aceea e bine sa stim sa pretuim dragostea

| Dya22 a răspuns:

Parerea mea este ca NU.Chiar daca nu au un final fericit, povestile de dragoste nu se transforma in drama deoarece ambele persoane si-au trait povestea cu intensitate si au simtit ce inseamna cu adevarat iubirea, ce inseamna sa fii dispus sa faci orice pentru jumatea ta.

| Fallen4Angels a răspuns:

Nu neaparat depinde de cele 2 persoane care alcatuiesc relatia.

| marilen a răspuns:

Dragoste = drama

| broken5 a răspuns:

Cand este vorba de iubire adevarata. va fi doar o poveste de dragoste! drama ii cand tu iubesti cu tot sufletul, dar ea/el n-o face deloc. gen : is bate joc. majoritatea povestilor de dragoste care se transforma in drama in numai in filmelaughing

| veveritza94 a răspuns:

Nu neaparat.asta depinde de ambii parteneri.