| anonim_4396 a întrebat:

Chiar exista dragoste pe internet? pentru ca eu simt ca m-am indragostit.

15 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Poate exista cu siguranta. Important e ca trebuie sa si intalnesti persoana aceea. Relatie cu adevarat va fi dupa o intalnire fata in fata. Doar atunci poti spune daca exista cu adevarat iubire. Sunt multe cazuri in care nu merge dar sunt unele in care chiar se lasa cu iubire pe viata. Depinde de cum te potrivesti cu aceea persoana si ce simte si ea.

| Razvan a răspuns:

Te-ai indragostit...de ce? De poze? Sau de cum gandeste? Sau mai bine zis de ce tasteaza? Ai grija sa nu ai parte de o dezamagire colosala la intalnirea face 2 facewinking

| Emeraude a răspuns:

Depinde de persoana care se afla in spatele cuvintelor. Exista cazuri in care relatia s-a terminat cu o casatorie, copii, dar deopotriva exista si cazuri in care pe net se intelegeau super bine si fata in fata erau total opusi ca si caracter si in final si-au dat seama ca si-au pierdut ambii timpul si pana la urma, chiar si investitia afectiva, nu?
E ca in viata...

| madalicious a răspuns:

Exista! Pana il cunosti pe tipu`/tipa dinn spatele monitorului si iti dai seama ca a fost o prostie!

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

70 % dintre astfel de cazuri eşuează. Şi nici restul de 30 % nu îl văd prea bine.

| theodoraafi a răspuns:

Eu cred ca exista... il cunosteam de mult, ne-am intalnit de cateva ori dar atunci eram doar prieteni. in vacanta dintre semestre s-a mutut din localitate si m-a intrebat daca vreau sa fim impreuna. am acceptat pentru ca tineam mult la el. am fost impreuna tp de 6 luni si pot sa spun ca a fost ceva... wow. chiar a meritat timpul acordat si dupa 2 ani pot spune ca inca il iubesc happy

Merita sa incerci. sti cum se spune"Incercarea moarte n-are!"

Succes:*

| MisterKat a răspuns:

Din pacate, nu exista asa ceva! Imi pare rau ca te dezamagesc.
O zi buna!

Răspuns utilizator avertizat
| tim a răspuns:

Doamne, sa nu fiu eu ala! Ca multe prostii fac fetele dar, chiar sa se-ndragosteasca de mine e prea de tot!

| Aia cu cap mare a răspuns:

Te-ai indragostit de o poza...bine
Teai gandit ca poate poza aia nu-i a persoanei cu care vorbesti?!

| unicka a răspuns:

Poate sa se infiripe ceva intre doua persoane pe internet, dar trebuie sa va cunoasteti personal, sa vedeti daca va potriviti.

| Mădălina_2296 a răspuns:

Sincer, nu prea are rost.
Adica astea pot fi vrajeli, dar tot mai frumos e atunci cand pe cel/cea care il/o iubesti sa-ti fie alaturi de fiecare data cand ai nevoie, sa ii simti buzele, sa iti fie dor de el/ea ca nu v-ati mai vazut, parca tot mai frumos e asa. Pe internet zici, de ce sa te indragostesti, de poza de la avatar? Poate el/ea are cu adevarat pe cineva. Si sa zicem ca tu tii la el/ea.cand o sa afli ce o sa faci? Te arunci pe geam ca unele specimene care chiar nu au de ce sa traiasca pe acest pamant?
Eu zic sa iti gasesti o pers. care sa-ti fie alaturi nu una care s-o vezi la webcam.
Dar asta e.vezi tu mai tarziu.sa speram

te :*

M a d U

| rox a răspuns:

Chiar nu stiu ce sa zic, am aut si eu o vecina care a divortata sa se casatoreasca cu unu de-l cunoscuse pe netstraight face aiurea.Eu zic sa nu te grabesti pana nu cunosti omu in realitate, nu omu din spatele calculatorului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exista doar niste ramuri ale dragostei : respectul si admiratia fata de acea persoana. Dragostea cere de multe ori si compromisuri, iar pe net nu prea poti sa le faci. Ceea ce simti tu se numeste,, gasirea unui ideal``, ai dat peste o persoana care crezi ca ar fi sufletul tau pereche. Trebuie sa stii ca in viata virtuala, majoritatea se comporta diferit: o gluma o poti gandi mai mult, o declaratie la fel. Poti aduce niste exemple despre,, maretia`` ta, doar povestind, in viata reala te bazezi pe fapte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca da! multe persoane s-au cunoscut pe internet si acum sunt fericiti. Daca intr-adevar pers se iubesc si lupta pentru aceea dragoste, se poate orice. dar numai sa iti doresti f tare acest lucru