| Mihaelaa98 a întrebat:

Chiar nu stiu ce sa fac, imi place de un baiat, s-au intamplat mai multe intre noi, insa acum suntem doar prieteni si vorbim destul de rar o data sau de doua ori pe saptamana ( ma mai baga si el in seama ) insa sincer multi imi spun " lupta nu ai ce pierde, poate il cuceresti si il tragi spre tine, fii puternica, stiu ca poti " iar altii imi spun " nu merita, daca nu vrea nimic de la tine nu ai ce face, renunta si cauta pe altcineva " Nici nu stiu ce sa aleg. Ce ar fi mai bine? Sincer mie nu-mi place de el sau cel putin asa cred, dar la naiba, cand imi da mesaj sau ii aud numele imi sare inima din piept si brusc imi apare un zambet tamp pe fata.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca-ti place baiatul iar el te curteaza, accepta-l!

| MskDesign a răspuns:

Eeeeeeeeeeee!
Cred ca e timpul sa intelegi de ce iti sare inima din piept.Degeaba nu cred! Fii mai sincera cu tine si explica-ne de ce crezi ca nu iti place daca iti sare inima din piept cand ii auzi numele. Vrei sa lasi impresia ca nu il placi.

| Mihaelaa98 explică (pentru MskDesign):

Cred ca nu imi place pentru ca nu prea e genul baiatului cuminte, e mai profitor de fel.din cate am auzit.

| NYK4u a răspuns:

Analizeaza bine, dupa cum spui tu [imi sare inima din piept] asta inseamna ca esti putin indragostita de el, chiar daca nu prea iti place.Asa ca tu esti singura care poate lu'a hotararea de afi sau nu cu el.Tu sti ce e mai bine pentru tine, asa ca...