| Thoro a întrebat:

Ciao, am o problema mai delicata. Sunt cu o fata dar e țigancă, eu nu, la culoarea pielii nu se vede ca e țigancă dar la părinți se vede culoarea si imi e rușine sa ma vadă lumea cu țigani, nici la părinții mei nu le prea convine dar sunt de acord. Doar ca nu stiu ce sa fac, chiar imi place de fata asta si nu vreau sa o las doar pentru formalitățile astea, doar ca mie frica sa nu cumva sa vina părinții ei la mine sa vadă vecinii ca e țigancă, care e sfatul vostru? Chiar nu stiu ce si cum sa fac. Funda

Răspuns Câştigător
| Florentina9210 a răspuns:

Nici bunica nu a fost de acord ca mama sa il ia pe tata si nu e tigan, e putin brunet. Dar mama a zis ca il iubeste si o sa ramana cu el. Si acum au o casnicie fericita.
Asa si tu, nu trebuie sa iti pese ce zic altii. Lumea e inapoiata. Au o gandire foarte foarte limitata.
O iubesti? Daca da eu zic trebuie sa faci ce iti dicteaza inima. Ti-as mai fi scris dar sunt pe telefon.

10 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Cam asa se intampla, vine la pachet cu tot neamul... gandeste-te bine.

| Drimmero a răspuns:

Si daca e tiganca, ce? Nu e tot om? E gagica ta, daca o iubesti o vei suporta si o vei accepta si pentru orice gura rea. Cei care vor sa judece, te judeca si pentru un siret dezlegat! Stai linistit, tu traieste-ti povestea amoroasa si lasa-i pe altii sa judece, in fata lor detineti rolul principal!

| Emilian65 a răspuns:

Daca tie iti place de ea, ignora parerile vecinilor si prietenilor.

| Oana92 a răspuns:

E simplu: nu o meriti! Si nici macar nu o placi chiar asa mult, pentru ca daca sentimentele tale ar fi sincere te-ar durea in cot de parerile vecinilor, de culoare pielii ei, de etnia ei si in general de toate rahaturile astea care nu spun nimic despre cum e omul respectiv de fapt.

Desparte-te de ea, e cel mai bun lucru ce i s-ar putea intampla acum.

| Lawliet14 a răspuns:

Ti-e rusine cand esti tanar, dupa aia nu te mai uiti atat in stanga si in dreapta.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Un sfat de la un conoscator care a incasat-o pe pielea lui sad NU TE AMESTECA CU CIORILE CA AI SA REGRETI MAI TARZIU! Poti tu sa o iubesti pana la cer eu te sfatuiesc sa o lasi balta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vei avea copii tigani... Sa fim pozitivi, mana de lucru ieftina, daca ma intrebi pe mine.

| Iwannabesmart a răspuns:

Fa ce iti zice inima....ca daca noi zicem sa o lasi, tu nu vrei, regreti, spui ca e vina noastra, daca zicem sa ramai cu ea si patesti ceva rau, iar e vina noastra.Asa ca, fa ce zice inima!

| Alexxxxxx34 a răspuns:

#Rasism

| Bvl_Bogdan_1997 a răspuns:

Salut, nu ar trebui sa iti fie rusine, nu ar trebui sa iti pese de lumea. Eu sunt intr-o relatie cu o fata musulmana, care poarta hejab(esarfa accea), nu imi este rusine sa ies cu ea pe strada sau sa o prezint parintilor mei. Lumea de pe strada, vecinii nu stiu decat sa judece omul fara sa stie ce este in capul lui si fara sa stea macar de vorba cu el. Pana la urma tu nu iti petreci timpul cu lumea, nu te distrezi/ simnti bine cu lumea sau vecinii, faci asta cu persoana /persoanele pe care le iubesti. Deci nu ar trebui sa te intereseze de lumea din jur atata timp cat tu te simnti bine si iti place sa petreci timpul cu ea. So *** the world, Just have good time with great people! happy