| Lorinde a întrebat:

am 15 ani, prietena mea e țigancă, are ceva? Imi place de ea si o accept asa cum e ea, dar mama imi tot da apropouri sa imi găsesc alta, ca na, nu ii convine etnia, si in curând familia ei ar vrea sa imi cunoască parintii., deci sa vina si ei la mine, nu stiu ce ar zice părinții mei, voi ce părere aveți?

Răspuns Câştigător
| pufulescu a răspuns:

Este tiganca la infatisare sau la comportament? Daca se comporta ca o tiganca este normal si chiar sanatos sa o respinga parintii tai si ar trebui sa ii asculti. Daca este bruneta cu ochi negri si are comportament normal, ai dreptate tu.
Tot ce conteaza este comportamentul omului si gandirea! Si eu as sta cu o araboaica, dar nu una care imi da cu tigaia in cap cand ma vede cu o bere in mana si umbla toata ziua in burka!

17 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna happy
Atat timp cat fata este de treaba si nu provoaca dezastru in jurul ei ( furat/vorbit urat etc ) nu cred ca are de ce sa isi faca mama ta probleme.
Pana la urma, nici Romanii nu sunt toti de pus la rana, fiecare avem defecte.
Ar fine sa nu mai fim asa rasiti.
O zi buna happy

| annakarenina a răspuns:

Daca o iubesti, fa tot posibilul sa menti aceasta relatie, insa, la aceasta varsta, este prea devreme pentru ceva atat de serios precum a se cunoaste parintii intre ei, parintii tai ar putea considera ca este un gest defensiv din partea parintilor fetei, ceea ce ar conduce la o tensiune si mai puternica. Faceti lucrurile calm si fiti siguri de gesturile voastre.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si eu prin liceu am avut prietena tiganca si nu mi-a fost rusine cu ea. Ba era asa de frumoasa ca sucea multe gaturi. Daca era chinezoaica o iubeai?

| RAY a răspuns:

Da are e tiganca ce motiv vrei in plus

| ksaoswh a răspuns (pentru RAY):

Hăuu pa si ce are daca este tiganca?

| RAY a răspuns (pentru ksaoswh):

Glumeam,iubirea conteaza

| ksaoswh a răspuns (pentru RAY):

Gluma, gluma da nu cred ca vreau sa stiu ce a gandit cand a vazut asta. laughing

| RAY a răspuns (pentru ksaoswh):

E iubirea apare unde nu te astepti

| Sofer a răspuns:

Chiar daca e de etnie roma si iti place de ea parerea parintilor tai nu conteaza. Tare frumoase sunt fetele de etnie roma.

| Felys a răspuns:

Eu daca ar venii fimea cu un tigan la usa le-as sucii gatul la amandoi, sorry, sunt rasista, nu stiu ai tai cum sunt

| WaterDrop a răspuns:

Spune`i mamei tale sa nu se ingrijoreze si ca oricum nu se poate pune cu dragostea, apoi ascunde toate lucrurile de valoare din casa cat sunt ei in vizita si va fi totul ok.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

O iubesti? Daca raspunsul e DA, atunci nimic din jur nu trebuie sa conteze.Sunt vorbe si pareri ale unor oameni care vorbesc mai mult decat le apartine!

| ksaoswh a răspuns:

Nu are absolut nimic. Daca va iubiti, nu baga in seama ce spun ceilalti. Ar trebui sa ii explicii mamei tale, ca egal ca sunt tigani, chinezi, negri etc. suntem cu totii oameni, unii bunii altii rai. Si sincer vorbind, parca noi romanii am fii mai breji, stim doar sa judecam pe altii fara sa-i cunoastem.
Eu zic sa porti o discutie serioasa cu ai tai pe tema asta, daca chiar tii la fata aceea. happy

| Bogdan_Bogdanbn_1992 a răspuns:

Eu iti zic doar o vorba pe care am tot auzit-o la multa multa lume si cu asta te las pe tine sa deduci ce am vrut sa spun: tiganul e tigan si in ziua de pasti, nu ai ce sa ii faci...sa nu iti para rau mai tarziu

| Daniela1401 a răspuns:

Pai și ce dacă e tiganca e tot om ca noi de exemplu prietena mea tot e tiganca și ce... Cred ca părintii tai nu o accepta fiindcă pot crede că se ocupă cu farmece etc. Însă dacă tu ai încredere și o iubești cu adevărat ar trebui sa îți fie paralel ( părerea mea)

| Neveadomskaia_Diia_2000 a răspuns:

Eu cred ca daca va iubiti cu adevarat atunci nu conteaza de ce natie este ea, daac esti pregatit sa-i faci cunostinta cu parintii atunci fai, daca tu o iubesti si o accepti asa cum e ea atunci parerea celor din jur nu trebuie sa te afecteze caci toti suntem oameni...

| JustMeDaria a răspuns:

Trebuie sa faci ce simnti! Si poti sa le zici asa părintilor tai : Egzista un proverb "sa nu judeci o carte dupa coperta"