| Betty18 a întrebat:

Cica prima dragoste este cea mai intensa, restul este ca sa fie. Asa credeti si voi? Am 20 de ani si 3 luni insa nu cred ca am sa mai iubesc cum am iubit prima oara, nici nu stiu daca imi mai doresc sa iubesc asa... Acum oricum numai simt NIMIC pentru el, a trecut mult timp, insa dragostea pe ce i-am purtat-o lui nu am mai purtat-o nimanui pana acum.

Sunt mai sigura ca niciodata ca nu ma voi mai indragosti ca atunci si ma gandesc ce trista va fi viata mea fara o iubire atat de intensa. Am crezut ca iubirea e singurul lucru care conteaza pentru a fi fericit si acum am indoieli. Cred ca este mai bine asa chiar daca nu ma voi simti implinita niciodata fara asta...

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Viata este ca si o tabla. Tabla noua la inceput, scrii pe ea, contrastul este intens. Stergi, iar scrii. Treptat, tabla devine mai mata iar contrastul nu mai este la fel de intens.

| Betty18 explică (pentru Zenithf):

Nu ti se pare trist sau te-ai obisnuit cu asta?sad

| Zenithf a răspuns (pentru Betty18):

Ca sa raspund folosind tot acea comparatie, scrii mai apasat. Adica sentimente mai profunde. Iubirile noi nu sunt la fel de aprinse ca si cele de demult, dar sunt mai profunde, si mai durabile.

10 răspunsuri:
| Ecea a răspuns:

Asa spun toti/toate.
Dupa prima urmeaza si a 2 a si a 3 a si a 4 a si tot asa pana murim.
La 20 de ani inca nu suntem maturi din punct de vedere emotional, ne comportam prosteste si avem totul cam neclar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Habar-n-ai ce e frumos in viata. Daca te impiedici doar de "iubirea" asta si daca asta e singurul lucru care te conditioneaza. In momentul de fata sunt o tipa singura (care a iubit de mai multe ori ), care sta in fata unui ecran si tasteza, cu o melodie furmoasa pe fundal si explodez la propriu de fericire. Asta pentru ca fericirea mea e obisnuita sa isi faca prezenta la impulsul meu, ghidata de mine. Ma simt in orice context bine atat timp cat imi impun dispozitia asta. E ceva greu de inteles, dar daca o faci ar fi super bine pentru tine. Nu iubesti doar odata in viata, iubesti de cate ori ai ocazia, totul e sa te lasi uneori purtata de val. Traieste ca si cum maine ar fi ultima zi, intr-o buna zi chiar asa va fi...
E pacat sa pierzi timp cu ganduri triste.

Răspuns utilizator avertizat
| dydda a răspuns:

Da prima dragoste este foarte intensa pentru ca descoperi ceva necunoscut:X si se mai spune ca nu se uita niciodata pentru ca alaturi de acea persoana ai descoperit toate acelea. Chiar daca nu mai simti nimic pentru acea persoana iti ramane putin draga.Si stai linistita ca te vei mai intragosti din noi dar poate va mai dura ceva timp.Si atunci va fi la fel de frumos si te asigur ca nu vei fi trista ca nu este atat de intensa ca prima pentru ca te vei bucura de acele momente si nu te vei mai gandi la ce a fost:X Si te vei simti implinita din nou

| Betty18 explică (pentru dydda):

Mi-ar placea sa ai dreptate... happy

| Alessia_Alexandra_1992 a răspuns:

Nu trebuie sa ramai la idea asta, o sa existe un alt baiat care o sa te faca sa te simti implinita pe toate planurile. Asa am fost si eu odata, la fel ca si tine am crezut si eu, dar pana la urma mi s-a demonstrat ca nu este adevarat. Adevarat prima iubire nu se uita, dar mai este o chestie, la primul baiat este mai mult obsesie nu este iubire. Cand o sa dai de un alt baiat care o sa-ti demonstreze ca te inseli atunci o sa-ti dai cu adevarat seama de ceea ce ti-am zis eu aici. Si in al doilea rand daca relatia ta cu fostul s-a dus inseamna ca nu este el acel baiat pentru tine, care sa-ti ramana alaturi. Bafta

| gargarita21 a răspuns:

O sa te indragostesti cand o sa te astepti mai putin! ...asa ca nu te grabi sa tragi concluzii....fiecare am zis la un moment dat ca am iubit la nebunie, dar ai sa vezi k tmp le razolva pe toate..cand o sa te uiti in ochii unui baiat si o sa iti trenure picioarele cand z ca vn spre tine atunci ai sa iti dai seama ca te indragostesti din nou! succes:*

| criyssu a răspuns:

Nimic nu dureaza o eternitate...totul se termina odata si odata. ce ai tu de facut este sa te gandesti la tine si sa fi cat mai fericita pentru ca fericirea ta nu depinde de persoana de langa tine.depinde doar de tinehappy asa ca nu te mai gandi la ce a fost gandeste-te la ce o sa faci cu viata ta de acum inainte