| Nelly_1064 a întrebat:

Cind apar primele semne de sarcina?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Primul semn de sarcina este de obicei intarzierea menstruatiei. Ulterior, cam la 4-5 saptamani de la conceptie apar somnolenta, balonare, posibil greturi dimineata sau intoleranta pentru mirosuri si fum de tigara. Totusi, cam 60% din femei nu au simptome in primul trimestru de sarcina.

| Crisu_7532 a răspuns:

Primul semn care apare este intarzierea sau absenta menstruatiei. acesta apare cel mai repede. pentru alte semne de sarcina, citeste aici: http://www.sarcina-nasterea.ro/......rcina.html

Răspuns utilizator avertizat