| S3S3an a întrebat:

Cind e normal sa iti incepi viata sexuala?

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Normal ar fi dupa 18 ani

25 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Atunci când ești pregătit/ă și după vârsta majoratului.
Pa, pa.

NOname
| NOname a răspuns:

Pentru o fată vârsta minimă pentru începerea vieţii sexuale recomandată de medici este de 17 ani şi jumătate.

Iar personal, consider că cel mai ok ar fi după 18 ani, când eşti majoră şi dezvoltată suficient atât fizic, cât şi psihic.

Şi, desigur, când ai întâlnit persoana potrivită şi folosind protecţie.

| pinkflower a răspuns:

Cand sti sa scrii corect!happy

| DeeaMarry a răspuns:

Dupa 17 ani si jumatate, cand nu o sa mai ai nicio indoiala ca asta iti doresti si ca vrei sa iti asumi riscurile.

| ankadella a răspuns:

Când te simţi pregăti/ă.

| indragostituspun a răspuns:

Cand esti pregatit

| h3r a răspuns:

Nu știu, dar la tine sigur nu e normal.

| Dariusuu a răspuns:

La fete este recomandata vârsta de 17 ani jumate.
Nu te grăbi, ai grijă de tine.

| Felys a răspuns:

Cand vei fi destul de matura din punct de vedere anatomic si vei gasi si persoana potrivita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu cand crezi ca e normal sa-ti incepi viata sexuala?!

| Voidwithin a răspuns:

Cand corpul si mintea ta sau dezvoltat suficient.

| Violente a răspuns:

Fetele sunt pregatite pentru un contact sexual din pragul varstei de 17 ani, unii doctori ginecologi spun că între 16-17 ani.

Începerea vieții sexuale mai devreme de 16-17 ani crește RISCUL unei vieți plină de griji.

| XBrunetteX a răspuns:

Normal,dupa 18 ani.

| Keith a răspuns:

Cand te vei simti tu pregatita atat fizic cat si psihic.Bafta!

| AleXisAleXis a răspuns:

Normal?
Oricand, oriunde dar nu cu oricine
Atata timp cat esti pregatita fizic si psihic!
Si evident sa te feresti de vreo sarcina nedorita.
Trebuie sa-ti cunosti partenerul inainte sa faci acest pas.
Cel mai bine ar fi sa-ti incepi viata sexuala dupa 18 ani dar daca tu la 17 esti pregatita si iti iei toate masurile de protectie nu ai de ce sa nu ti`o incepi.
Ai grija de tine si nu te grabi sa faci acest pas. Nu fug baietii de pe Pamant!

| Uza a răspuns:

Ideal ar fi dupa varsta de 17 ani happy bineinteles daca te simti pregatita.

| AlaturideIngeri a răspuns:

Cand simti ca esti pregatit(a) pentru a face acest pas important, si bineinteles cand gasesti persoana potrivita.

| FetitzaCuOchiAlbastrii a răspuns:

Cand te simti pregatit/a

| Cristi2YO a răspuns:

12-13 ani!

| miraflo a răspuns:

Cand te simti destul de pregatit!

| Acknes a răspuns:

Atunci cand esti pregatit/a atat fizic cat si psihic.

| alexicafarafrica a răspuns:

Dimineata pe racoare

| Skateriţa a răspuns:

Parerea mea este ca viata sexuala ti-o incepi dupa varsta de 18 ani, dar acum depinde numai de tine, trebuie sa fi pregatit sa faci asta.Si ai grija nu fa asta neprotejat/neprotejata!

| mateipopescu123456789 a răspuns:

Cand ai 80 de ani