| anonim_4396 a întrebat:

Cind esti gravida iti mai curge lichid alb?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da, albastrulaughing

| corbulalbrosu a răspuns:

Trebuie sa stii ca pe parcursul intregii sarcini, vei constata cantitati mult mai mari din secretia vaginala obisnuita pe care toate femeile o au, numita leucoree.In timpul sarcinii, aceasta scurgere vaginala este ceva mai abundenta, fiind mai pronuntata in ultimul trimestru. Cantitatea creste in aceasta perioada din cauza productiei mari de estrogeni si din cauza circulatiei sangvine foarte bune din zona vaginala.

| Goete a răspuns:

Secretia vaginala nu este normala, chiar daca da, des intalnita

| BaiatDeGaşcă a răspuns:

Dr.Stefan: Da secretia vaginala se pastreaza pana la menopauza, pe toata durata sarcinilor si a perioadei din afara sarcinilor.

| CatalinaMA a răspuns:

Depinde, in cele mai multe cazuri da. lichidul acela alb e o secretie care te protejeaza de bacterii si infectii