| ToxxxxxyiLiycKxKxKx a întrebat:

Cine a suferit din dragoste si a fost singur in perioada aia, nu a avut cu cine vorbi.cum a trecut peste acest moment dezastruos?

Răspuns Câştigător
| SweetCandy a răspuns:

Singur nu esti niciodata, ai in jurul tau oameni care tin la tine, familie, prieteni, deci singur nu poti fi decat daca tu te simti asa si nu stii sa te bucuri de momentele simple si frumoase ale vietii.
Ca orice om si eu am suferit, dar am invatat sa merg mai departe si am ajuns la concluzia ca viata are si urcusuri si coborasuri. cheia succesului este sa fi sigur pe tine si s avezi in tine un om bun care nu se lasa calcat in picioare, caci daca si tu te vezi jalnic si ''neiubit'' de nimeni atunci nu poti sa treci peste momentele grele.

10 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Cred ca ar trebui sa gasesti suportul in familie si in prieteni, sa reiei activitati ce ai lasat cand a inceput acea relatie, sa gasesti activitati noi, si cred ca cel mai important lucru, sa nu-ti plangi de mila. thinking
Domnul fie cu tine.

| Floreenofficial a răspuns:

Chiar daca toata lumea e impotriva ta trebuie sa fii cu capul pe umeri mereu si sa iei deciziile cele mai intelepte!

| Dominicc a răspuns:

Eu! Inca ma tot chinui si ma tot tachinez singur. E dureros, te indispune complet si nu mai ai chef de viata.

Inca imi e greu sa trec peste, imi e greu sa accept ce se intampla, deseori nu imi vine sa cred.

M; a dat peste cap 99%. Nu mai sunt o persoana asa vesela, nu mai pot face ce faceam inainte. Ma simt blocat.

Singur, e si normal sa fi singur in momentele astea. Cine vrea un om trist langa el? Vorba aia "nu avem nevoie de persoane triste" Deci am ramas pe dinafara.

Inca nu pot trece peste. Inca ma mai lupt si, simt ca ma invart intr-un cerc din care vad ca nu pot iesi.

Faza cu o a 2-a persoana e camm adevarata. Daca pierzi o fata si gasesti pe alta in loc aceasta nu iti va tine decat companie si vei uita putin mai usor. Dar tot te vei gandi. Apoi pana vei face trecerea de la cea de care te-ai despartit la cea de acum va fi mai complicat.
Uneori e greu sa mai gasesti alta persoana si ai impresia ca nu va mai fi alta la fel. Asa o am si eu. Dar am auzit ca ma insel si vor mai fi si altele mai. si mai...

Ce e de facut? eu nu mai stiu incotro. Bautura nu-i buna, tigarile nici atat. devii dependent. Pe viitor va strica.

Deci tot cu ajutorul tau. Cei puternici trec peste, cei slabi cedeaza.

Daca tuuu stii mai multe invata-ma si pe mine

| Marynna a răspuns:

Eu am trecut prin asta de vreo 3-4 ori.deci sunt obisnuita.hee hee bine.am avut o prietena care saraca m-a ascultat intotdeauna. dar parca totusi nu ma intelege.eu am plans, mi-am pus gandurile pe hartie poti incerca si tu, ajuta

| claudiea79 a răspuns:

Poate sa iti treca suferinta din dragoste in 3 zile in 6 luni sau intr-un an. depinde te tine. scrie un jurnal scrie ce simti. fa lucruri care iti plac. fa-ti prietenii pe net. cind esti pregatit cauta pe altcineva

| Spufff :x a răspuns:

Poate sa te sprijine oricine in momentele acelea ca oricum nu iei nimic in seama. esti total "desprinsa" de lume, nu mai ai nici o legatura cu cei din jur![eu una asa am patit]. nu am mancat o saptamana! Am stat in casa 2 luni. nici la magazin nu mergeam.plangeam continuu. Incet, incet am nceput sa ma obisnuiesc. am trecut foarte greu! pai am inceput sa ies mai des cu prietenii, excursii, comunicam cu toala lumea, citeam, ascultam muzica, scriam intr-un jurnal tot ce se intampla.am sters toate melodiile care imi aduceau aminte de el.Cand era sa dau de el pe strada mergeam cu capu` sus,"intepata " sa nu vada ca sunt afectata de cele petrecute love struck sper sa treci si tu peste asta sad

| Annie_3559 a răspuns:

Nu cred ca esti singur, ai prieteni macar unul daca nu mai multi, eu una n-am stat in casa, chiar daca preferam sa fiu singura, nu puteam.Asa ca ieseam afara cu prietenele mele, incercam sa nu mai ma gandesc la el chiar daca imi era foarte greu, dar Timpul vindeca orice ranahappy

| Miii a răspuns:

Am suferit si eu.si mi`e mi s`a intamplat chestia astaa. dar prietenii nu m`au lasat sa fiu singura. m`au sprijinit si m`au inveselit.happy

| sufletzel a răspuns:

Timpul vindeca orice rana, oricat de adanca. Dar cand zic timp nu te gandi la 3 zile si esti ca nou.

| marilenaa a răspuns:

Singur nu esti niciodata, ai in jurul tau oameni care tin la tine, familie, prieteni etc. Dar cel mai bine ar fi sa iti gasesti o ocupatie, ca asa ai uita cel mai repede si ai trece repede peste problema asta...gaseste`ti un job...bafta