| anonim_4396 a întrebat:

Cine imi poate spune si mie ce inseamna (sau poate stiti vreun site ) cand il visez pe fostul prieten de care m-am despartit in conditii nu prea bune. DEloc bune, adica. Eu il iubeam si zicea si el ca ma iubeste si totusi ne-am despartit din cauza mai multor lucruri. Pot sa spun ca m-a afectat foarte mult. Dar as vrea sa stiu de ce il mai visez ca a trecut o luna si ceva de cand ne-am despartit. Fundita, pls. (scuze categorie. )

2 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Asta nu inseamna nimic ca il visezi, nu ti-a iesit din cap si constiinta (gandirea) ta proceseaza.S-a obisnuit cu el, si se gandeste doar la el.Cat timp ai fost cu el hormonii posibil, au devenit `obsedati` de dorul lui.E normal...o sa-ti iasa intr-o zi din cap.

| Roxxyane a răspuns:

Buna! Inca te mai gandesti la el chiar si dupa o luna de la despartire. De ce? Pentru ca el a insemnat foarte mult pentru tine si si-a lasat asupra ta mai multe amprente. Stii cum se zice: fata mereu inainte sau dupa ce adoarme se gandeste numai la baiatul pe care il place. E valabil si la baieti. Este normal sa il visezi,l-ai iubit si inca nu-l poti uita. Numai timpul decide cu ce se va alege inimioara ta pana la urma. Incearca sa-ti faci un nou prieten si cu timpul, vei ramane doar cu amintirile lui. Si inca ceva: pastreaza-le doar pe cele placute, in felul acesta vei ramane mereu cu zambetul pe buze!