| dinutza a întrebat:

Cine imi spune daca o balanta se potriveste cu gemenii? fundita(scuze categoria)

Răspuns Câştigător
| xDoiObrăjori a răspuns:

Salut Dinutza! Uite ceva ce sper si cred ca o sa te ajute!

Balanta si Gemeni? Nota zece.

Dar nu uitati sa mai coborâti si pe pamânt din când în când, are lumea nevoie de voi pe-aici. Cu doua semne de Aer, dintre care unul e un Geaman cu doua fete (sau personalitati, cum le place lor sa spuna) iar celalalt e o Balanta cu doua talere mereu cautând un echilibru, totul e perfect. Numai sa gasiti pe cineva care sa mai stea si pe acasa, sa faca curat si chestii de astea. A, si pe cineva care sa aduca bani în casa.

O relatie excelenta : Gemenii sunt atât de curiosi, de tineri în suflet, de zvapaiati, încât o sa te fascineze. Dar si mai mare va fi atractia pe care o simte Geamanul fata de tine. Asta fiindca, pe lânga un Geaman, pâna si o Balanta pare realista si cu picioarele pe pamânt. Talentul la comunicare al Geamanului, vivacitatea sa, felul în care se strecoara mereu si ajunge în "miezul actiunii", toate acestea or sa transforme fiecare zi într-o noua aventura. Probabil ca aveti o gramada de prieteni, fiindca Geamanul este la fel de sociabil ca si tine. Probabil ca o sa te scoata mereu prin oras (nu sta pe acasa) si probabil ca o sa trebuiasca sa va gânditi serios de tot, la un moment dat, cine mai sta si pe acasa.

Apropo : Funditaaa? Pleaseeee!

11 răspunsuri:
| Barbiiie95 a răspuns:

Iti dau un sfat,sa nu te iei dupa chestiile astea, nu la toti se potrivesc, mai multe persoane sunt in zodia balanta si in zodia gemeni si nu toti sunt la fel. Sper ca te-am putut ajuta.Multa bafta.

| xMoTaNeL a răspuns:

Nu trebuie sa va potriviti la zodii.Trebuie sa va potriviti ca si caracter, ca idei, ca mentalitate.
Parerea mea!

| thelastc a răspuns:

Da! Pentru că amândouă sunt zodii de aer. big grin

Baftă!

| iulikka a răspuns:

Balanta si Gemeni? Nota zece.

Dar nu uitati sa mai coborâti si pe pamânt din când în când, are lumea nevoie de voi pe-aici. Cu doua semne de Aer, dintre care unul e un Geaman cu doua fete (sau personalitati, cum le place lor sa spuna) iar celalalt e o Balanta cu doua talere mereu cautând un echilibru, totul e perfect. Numai sa gasiti pe cineva care sa mai stea si pe acasa, sa faca curat si chestii de astea. A, si pe cineva care sa aduca bani în casa.

O relatie excelenta : Gemenii sunt atât de curiosi, de tineri în suflet, de zvapaiati, încât o sa te fascineze. Dar si mai mare va fi atractia pe care o simte Geamanul fata de tine. Asta fiindca, pe lânga un Geaman, pâna si o Balanta pare realista si cu picioarele pe pamânt. Talentul la comunicare al Geamanului, vivacitatea sa, felul în care se strecoara mereu si ajunge în "miezul actiunii", toate acestea or sa transforme fiecare zi într-o noua aventura. Probabil ca aveti o gramada de prieteni, fiindca Geamanul este la fel de sociabil ca si tine. Probabil ca o sa te scoata mereu prin oras (nu sta pe acasa) si probabil ca o sa trebuiasca sa va gânditi serios de tot, la un moment dat, cine mai sta si pe acasa.

Incearca site-ul http://www.eastrolog.ro/compatibilitati/

| IoanaKincaid a răspuns:

Eu sunt gemeni si ma inteleg bine cu balantele, in schimb nu ma inteleg bine cu racii (baieti)

http://www.myhoroscop.ro/......Gemeni.htm

| Alexandra_4682 a răspuns:

Citeste pe net la compatibilitati tongue

| OnlyBlack a răspuns:

Compatibilitati zodii:
Gemeni - Balanta

Gemeni si Balanta : Aer si Aer... Merge? Bineînteles, singura problema este chiar asta, ca nu prea se "sta" într-o astfel de relatie!

O relatie frumoasa, adesea plina de satisfactii, fiindca fiecare dintre voi îl întelege pe celalalt intuitiv – doar sunteti amândoi semne de Aer. Balanta ta este intelectuala, rafinata, cinstita si optimista. Ca si tine, este pasionata de discutii si dezbateri si are acelasi foc interior care-o face sa nu stea locului, mergând mereu prin lume, prin oras, pe la prieteni – ma rog, undeva.

"Balanta prefera localurile elegante si tot ce este la ultima moda, hainele scumpe si accesoriile elegante". Asta spun toate horoscoapele, însa am întâlnit multe Balante carora nici ca le pasa de asa ceva. Important este ca îi place sa iasa din casa mult si des, parc-ar fi Geaman!

| stefanioneci123 a răspuns:

Da s epotriveste funda

| kryssy_6491 a răspuns:

Din informatile mele eu stiu ca da, amandoua zodiile sunt zodii de aer si ca o balanta cu o zodie gemeni nu poate fi mai potrivit, sunt cuplul perfect asa cum unul dintre acestia 2 fac un cuplu perfect si cu varsatorul deoarece si el este o zodie de aer.prin perfect sa nu intelegi ca nu o sa existe lucruri pe care voi sa le abordati diferit sau sa nu fiti mereu de acord unul cu celalalt, pentru ca perfectiunea nu exista, doar ca dintre toate zodiile acestia se potrivesc cel mai bine. sper ca te-am ajutat si daca vrei sa te informezi mai mult cauta pe net si sigur ai sa gasesti.

| tootoo a răspuns:

Ar avea multa satisfactie, dar legatura nu poate dura mult. In afara unei atractii fizice trecatoare toate celelalte indica un fiasco. Ambii sunt cocheti, impulsivi, usor plictisiti. Relatia erotica se desfasoara turbulent, casnicia este o catastrofa. In cazurile foarte rare in care relatia se mentine se va forma cea mai stranie pereche posibila.

sursa: horoscop24.ro

Fundita?:*