| tweety_8071 a întrebat:

Ciocolata neagra ingrasa? Si de altfel e adevarat ca poate fi folosita pe post de afrodiziac?

5 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

In general dulciurile ingrasa, dar asta depinde si de organism.
De exemplu, eu, pot manca oricat de mult dulce si tot nu ma ingras.
Poate fi folosita pe post de afrodiziac pentru ca din cate stiu eu, stimuleaza centrii nervosi.

identitate
| identitate a răspuns:

La varsta asta ai nevoie de afrodiziace?!
Nu ciocolata neagra e solutia.Schimba partenerul!tongue
Nu conteaza caloriile ciocolatei pentru ca, daca chiar isi face efectul, o sa "arzi" si cina de alaltaieri...happy

| zhady a răspuns:

Ce naivi sunteti, ai parte de aceste beneficii daca mananci cacao in forma naturala, pura. Ciocolata procesata care o gasesti la noi vine la pachet cu o gramada de prostii in ea (baga baietii fara numar). In concluzie, ciocolata (neagra nu conteaza) este doar inca un aliment care isi merita locul in categoria de junk food.

@catty89 - Am inteles, la exterior nu se produce nici o schimbare insa te-ai intrebat oare ce se petrece in interiorul corpului? Iti zic eu, iti macina sanatatea lent, dar sigur.

| deeeeeebora a răspuns:

Ciocolata neagra nu ingrasa, avand un efect antioxidant si cred ca poate fi folosita pe post de afrodiziac, pe langa alte beneficii

| .... a răspuns:

Ciocolata neagra are unele beneficii asupra sanatatii care nu se regasescsi in alte sortimente. Aceasta este una din cele mai bune vesti de ultimaora din domeniul medical. Daca aveti probleme cu presiunea sangelui saudaca vreti sa preveniti bolile de inima, incercati sa mancati ciocolata neagra.Ciocolata te ajuta sa te concentrezi, e un afrodisiac si e o metoda antistres(dar cu masura ). O bucatica de ciocolata neagra in fiecare e de ajuns:*