| Marius846FM a întrebat:

Complicat sau nu? Habar n-am știu ca e aglomerat cu subiecte de genul dar am zis sa încerc.

Salutare la toți, am sa va povestesc și eu o trăire mis curios ce părere aveți.

Am cunoscut o femeie acum 3 luni totul superb pana la discuția dacă îți ( dorești copii ) eu 29 ani ea 28 suntem în Austria locuim la distanta de 178 km, am vizitat-o cât de mult am putut în weekend, atât îmi permit în momentul de fata, pot sa zic ca este prima femeie cu care am fost eu cu adevărat, adică nu m-am dat în spectacol ca pe la 19/24 ani, keep it real, cu gândul asta am mers la prima întâlnire, și a fost superb, chiar neam îndrăgostit la maxim și eu și ea, avem povestii asemănătoare pare un vis frumos și adevărat. ok.

Deci la prima întâlnire am fost foarte deschiși și eu și ea, și logic ca a venit și vorba despre viitor, ce îți dorești cum ar fi etc. îți dorești copii familie ( la care eu* da logic dar cam în 3 ani dacă e sa fie persoana potrivita *)

Ei bine ea se pare ca are o criza de timp, și își dorește totul foarte repede cât de repede posibil sa aibă copii, eu am insistat ca nu doresc acum, nu sunt pregătit material, nu pot oferi familiei mele prea multe în momentul de fata, dacă ar fi sa o am!

Indragostiti fiind și eu și ea, am continuat asa cu acest subiect trecut cu vederea și pur și simplu am trăit și ne-am bucurat unul de celalalt, darrrr draga mea iubita cu care formam un cuplu oficial, de o săptămână era cam trista o macină acest gând și graba de mai sus cum ziceam, tema cu copii familie, asa ca sa decis sa îmi zică ca nu sunt eu potrivitul, nu știu ce vreau, sunt o persoana minunata și ca ii pare rău că m-a adus pana aici, bănuiesc ca a văzut ca am investit foarte mult, da. toate astea vorbea în plâns. în fine chiar este o persoana sincera și respect acest lucru asa cum este, pe de alta parte ma gândesc ca 3 luni de zile cu navete de 178 de km doar dus în weekend, nu prea a apucat sa ma cunoască cu adevărat și eu la fel și îmi pun multe întrebări în momentul de fata, e normal sa îți dorești copii ca femeie asa de repede, nici nu dai șansă să vă cunoașteți măcar 6 luni sa vedem ce e de noi, nu prea știu cum sa reacționez sau ce sa zic am rămas puțin cu ochii"n ploaie vorba aia... pe o parte respect ce își dorește pe de alta parte nu as vrea sa renunț, voi ce părere aveți...

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In acest caz, ea nu este indragostita de tine si nu a fost, doar s-a prefacut ca sa te atraga si eventual sa o ceri in casatorie.
Ceva nu-i in regula cu ea, posibil sa fie deja gravida cu altul si acum sa-si caute in disperare un tatal la copilul care-l are in pantec...sau posibil sa fie materialista.

| Marius846FM explică (pentru Violleta2022):

Mai mult o sperie gândul ca ea m-a intrebat la inceput ce imi doresc eu am zis de la început ca as dori în câțiva ani cu siguranță copii familie etc dar nu asa de repede cum își dorește ea într-un an sau 2 ea vrea totul pentru mine e destul de solicitant și sunt foarte atent pentru ca am pierdut deja 7 ani cu alta femeie și acum e un nou start m-am pus pe picioare știu exact ce vreau și am zis de la inceput dar ea se pare ca nu are la dispoziție 2 ani sa ne cunoaștem sa umblam etc pentru mine ar însemna doar un an sa ma mut pentru ca stau într-un apartament mic după trebuie job nou ales cu atenție pentru nu as vrea sa fiu sclav la infinit

părerea mea ca toate astea durează cel puțin la mine plus ca avem o distanta de 178 km doar dus nu e neaparat greu pentru mine chestia asta dar necesita timp toate nu îmi place sa fiu grăbit deloc materialista nu este e pe picioarele ei job bun etc sa autoeducat părinții fiind despărțiț

| Violleta2022 a răspuns (pentru Marius846FM):

Primul pas pe care trebuie sa-l faceti acum, este sa va mutati impreuna si sa incercati sa convietuiti impreuna 1 an de zile, ca sa vedeti daca relatia functioneaza si daca sunteti compatibili iar pentru acest lucru unul dintre voi trebuie sa-si dea demisia si sa o ia de la capat in orasul unde este celalalt.
Sunt sacrifici care se cer facute, pentru ca relatia sa functioneze si daca exista dragoste sincera si adevarata, atunci va va fi usor sa renuntati pe rand la cate ceva, ca sa fiti fericiti.

| Marius846FM explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc pentru sfaturi, am lăsat-o câteva zile sa se gândească ce își dorește, și da am primit un mesaj lung, am să-l atașez mai jos, am sa renunț pur și simplu nu e ok cu graba asta cu familie copii pentru mine e negru pe alb poveste încheiată.

Mesajul
Hei Marius imi cer scuze ca team tinut asa ceva timp fara sa iti mai scriu, am stat mult si m-am gandit ce vreau de la viata, ce simt, ce as vrea sa descopar, ce scopuri am si unde ma vad dupa o anumita perioada. si da stiu tiam tinut o gramada de teorie dar chiar vreau ca in urmatorul timp sa imi fac o familie. Nu e ok sa te tin pe loc, nu vreau sa imi pierd timpul si nu vreau sa iti schimb modul dea gandi. imi pare bine ca te-am cunoscut! Ca am avut parte de momente interesante! Dar din pacate nu simt mai mult si nu vreau sa continui asa. credeam ca e doar o faza. dar lumea imi spune ca te vad ca esti diferita. imi spune ca nu mai sunt vesela. si da ca sunt apasata emotional. Imi pare tare rau.
Astea nu au de aface cu tine, sa stii. Nu am vrut sa porfit de tine sau stiu eu ce. intentiile mele au fost reale doar ca senimentele mele sau pierdut pe drumul asta scurt. Si nu vad sens intr-o relatie in continuare. Imi pare rau. Ma simt rau. Ca tiam rupt inima. Team dezamagit. Dar nu e ok sa continui sa te mint, sperand ca va fi bine. Esti un Barbat minunat si vreau sa ramai la fel, sa fi amitios sa faci ceea ce iti place. Meriti o persoana care simte la fel. Imi cer scuze. Daca cumva se va potrivi vreodata si te simti si tu ok vom putea tine legatura. Daca nu, nu. Iti multumesc oricum pentru tot efortul care leai depus si imi cer inca odata iertare pentru clipele astea neplacute. Te imbratisez si iti doresc tot binele, te rog nu fi trist. viata e prea scurta sa iti para rau. Tine capul sus si mergi inainte. Aleasa te asteapta cu siguranta.

| ania a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu inteleg de ce apare acest raspuns cu numele meu, eu nu am dat acest raspuns.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Marius846FM):

Am copiat aici, un pasaj din raspunsul ei:
"... Astea nu au de aface cu tine, sa stii. Nu am vrut sa porfit de tine sau stiu eu ce. intentiile mele au fost reale doar ca senimentele mele sau pierdut pe drumul asta scurt. Si nu vad sens intr-o relatie in continuare. "

Hai sa-ti explic ca un om nu pierde sentimentele reale si adevarate pe drum, asta insemnand ca nu le-a avut niciodata pentru tine, doar a jucat teatru, sa vada daca ii pici in plasa si o iei iute de nevasta sau cine stie ce alte probleme financiare o avea si voai sa te ia de fraier.
Cand si-a dat seama ca nu esti atat de prost pe cat te credea, s-a retras, scriindu-ti un mesaj patetic si plin de greseli gramaticale (semn ca nici scoala generala nu prea i-a placut).

| Marius846FM explică (pentru ania):

Greșeală mea probabil sunt nou aici și e cam ciudat de pe telefon îmi cer scuze

| Marius846FM explică (pentru Violleta2022):

Probleme financiare nu are chiar câștiga peste 3k în pediatrie, și problemele gramatice da. e născută și crescuta în Austria aici o înțeleg. in fine aveți dreptate sentimentele nu se pierd pe drum chiar asa. poveste încheiată. dar încerc totuși sa înțeleg femeia în general mai bine în viața asta happy

Mulțumesc pentru răspunsuri!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Marius846FM):

Nu generaliza, ca femeia asta-i o raritate, fiind atat mincinoasa cat si teatrala in tot ce a facut, ca sa te prinda in ghiarele ei.
Sunt milioane de fete bune, cuminiti, serioase care nu s-ar juca cu sentimentele tale, dar se pare ca nu ai dat de aceea care trebuie.

15 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Că nu trebuia să începi o relație cu nimeni pâna nu alegeai să fii dispus să te casatoresti, că i=ai incurcat viața degeaba. Dacă nu vrei să renunti, ale ge să fii barbat responsabil și insoară=te cu ea.

| RPA09 a răspuns (pentru ania):

Cu tot respectul, cum? Cu ce o încurcă băiatul pe fata asta? Și cum adică să fie bărbat să o ceară după nici 6 luni? Explicați vă rog.

| Emma30555 a răspuns:

Părerea mea e ca nu este o femeie ok din moment ce este asa grăbită (disperata) Nu este logic. Eu zic sa te retragi, ceva nu este în regula

| siriusblack98 a răspuns:

Femeia se grăbește foarte tare. Nu te însori cu una așa peste noapte. Eu unul fara sa fiu cu o femeie minim 2 ani nu as face pasul spre căsătorie și copii ca vezi și tu, se schimbă a doua zi la 180 de grade și te lasă cu ochii în soare. Ea a mers pe ideea "fie ii pus sula in coaste și acceptă să se însoare cu mine, fie ne despărțim și caut altul" avea șanse 50-50 și a mers la ghici. Zic sa mergi înainte și să nu te uiți înapoi. P.S: pariu cu mine ca după o vreme daca nu găsește un disperat ca ea, revine la tine?!

| Marius846FM explică (pentru siriusblack98):

Da de ai dreptate, mia mai zis ca cel mai mult o doare ca eu de la început am zis ca nu îmi doresc asa repede copii familie etc. și ca sa lăsat purtata de val cu speranța că dacă o cunosc mai bine poate îmi schimb și eu conceptiile... și chiar am lăsat de la mine cât am putut am minimizat anii sa zic asa.

| siriusblack98 a răspuns (pentru Marius846FM):

Cum am spus, las-o sa plece daca asta își dorește. Pur și simplu forțează lucrurile, totuși abia va știți de 3 luni. Nici un bărbat serios nu s-ar însura cu ea așa din scurt chiar daca o sa caute pe altcineva. E periculos în ziua de azi sa te arunci așa cu capul înainte fără să cunoști bine o persoana. Nu e ok cum procedează dar asta este, o sa realizeze poate mai târziu.

| RPA09 a răspuns:

Salut. Doamna trece prin așa numita "babies rabies" sau febră copiilor. Comună la domnișoarele sau doamnele ce în tinerețe au avut prioritățile in toate direcțiile, cu excepția dezvoltării unei relații. Și așa ajung fetele la aproape 30 de ani, cu fertilitatea pe ultima sută de metri, fără timp să te cunoască, dar cu suficient timp pentru grăbirea bărbaților pe care ii cunosc să se procreeze. Așadar, da, este normal să întâlnești situații de genul, și foarte bine că respecți ce dorește. Dar și ea, și tu să nu uitați că trebuie să ți se respecte și ție planul de viitor. Dacă nu te simți pregătit, nici o crimă. Dați mâna, mergeți pe drumuri diferite.