| MANDY_2679 a întrebat:

Considerati ca avem nevoie de un model in viata? happy

Argumentati si dati exemple.
[ fundita pentru cel mai frumos raspuns ]

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un model de viata este necesar daca nu suntem destui de ambitiosi si nu putem lupta singuri, fara stimulare.

xoxo, didi

| shtephie a răspuns:

Nu neaparat, imi pot creea eu un model. De la fiecare persoana iau ce este mai bun, ma feresc sa nu fac greselile lor!

| andThatsHowIMetYourMother a răspuns:

"We are all born unique, but most of us live and die as copies".

| hastemele a răspuns:

Iti stabilesti cateva reguli morale pe care le vei respecta, sa nu minti sa-ti sustii punctul de vedere atunci cand ai dreptate, sa vorbesti de rau oamenii care nu ti-au facut nimic, etc, n-ai nevoie neaparat de un model in viata

| vOdK a răspuns:

Buna! sincer nu am un model dar uneori imi mai zic ca imi place ce a facut o alta persoana si „iau lectii„ sau cum se imbraca... dar stilul meu e acelasi al unui pustan de 17-18 ani
freza ridicata, blugi albastri, hanorak de firma si adidasi nike albi sau reebok.cand eram imi mic imi dadeasm seama ca colegii de clasa ma copie si e f nasol dar pe deoparte ii tratezi altfel.

| Crisu a răspuns:

Nu ai nevoie de un model in viata. Tu trebuie sa fii propriul tau model.Trebuie sa fii in stare sa-ti modelezi comportamentul si sa faci diferenta intre bine si rau.Mai mult de atat nici ca trebuie sa inveti, pentru ca o sa iti dai seama de anumite chestii cu timpul.Imi alegeam si eu model, dar trebuie sa-ti dai seama ca nu o sa poti fi niciodata ca altcineva, pentru ca tu esti tu si nimeni nu poate schimba asta.

| anqutsel a răspuns:

Nu orice fel de persoana are nevie e un model in viata. Poti deveni tu modelul altora. Extrage lucrurile bune de la altii si incearca tu sa fii peste ei.In asa fel incat ei sa te considere modelul lor.Devenind modelul lor iti castigi si respectul persoanelo mult mai usor. Dar ca sa devii modelul cuiva in viata trebuie sa ai o ambitie pe care nu toti o au. Daca nu ai aceea ambitie potrivit ar fi sa iti gasesti modelul tau pentru o scurta perioada de timp, mai exact pana cand vei castiga ambitie si incredere in tine.Tocmai atunci poti deveni model pentru alte persoane. funditabatting eyelashes?