| anonim_4396 a întrebat:

Cred ca am nevoie de un sfat! happy Well, acum ceva timp eram cu un baiat cu care ma intelegeam nemaipomenit. Eram e mult spus pentru ca nu eram un un cuplu, dar ne comportam ca unul, in fiecare zi vorbeam, nu adormeam pana sa ne spunem "Noapte buna!". Dupa cateva luni am hotarat sa ne despartim din motive pe care nici macar eu nu le cunosc. After that, am inceput iar sa vorbim, insa simt ca nu mai e asa, si il inteleg, e mult mai distant, mai sec, vorbim chestii obiective, nu mai suntem ca inainte cand vorbeam ore in sir pe subiecte random. Ce as putea sa fac sa-i arat ca vreau sa fim ca inainte? Dau funda pentru cel mai sincer sfat! happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exista un prag al fiecarei relatii care obliga partenerii ori sa duca relatia la un nivel superior, ori sa renunte la ea. Voi v-ati plafonat si ati renuntat. Ce aveati inainte e imposibil sa mai aveti in aceleasi conditii, daca vrei sa fiti ca inainte de data aceasta va trebui chiar sa va combinati pe bune si sa va comportati ca atare.

Discuta cu el, afla ce isi doreste, afla daca e posibila o astfel de relatie si calculeaza-ti pasii in functie de raspunsurile sale si dorintele tale.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

El acum nu mai doreste sa se joace cu tine, a gasit pe altcineva, probabil mai interesant(a). Fa un pas inapoi si asteapta.

| Loredana_4143 a răspuns (pentru neutrino):

Nu, n-ai inteles! Noi nu ne jucam!winking Ce era intre noi nu era o joaca, mai ales datorita conjuncturii in care ne-am cunoscut! happy

| neutrino a răspuns (pentru Loredana_4143):

Comportamentul lui te contrazice.

| Loredana_4143 a răspuns (pentru neutrino):

Ideea e ca devin confuza pentru ca inca se adreseaza cu apelative gen: "pui", "copil" etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vorbiti mai mult, daca asta vrei. Poate nici nu are ce sa-ti spuna. Incearca sa te apropi tu de el sa vezi cum e si ce o sa fie