| sorina222 a întrebat:

Cred ca am o problema, am 15 ani si sunt cu un baiat de 18 ani.suntem de jum de an, si in ultima vreme na ca toata lumea cand e mai frig mergem la el, nu suntem singuri mai vine si 2-3 prieteni, si stam in pat, ne sarutam ne gadilam, si in ultma vreme a inceput cand sunt in fusta sa imi ridice fusta, sa ma suie peste el si sa incerce sa-mi desfaca sutienul, alta data a rama sin chiloti, eu il mai pocnes asa in gluma intr-un fel sa inteleaga ca nu ma culc cu el. Dar mi-a facut o propunere sa vin sa dorm ala el o noapte " sa dormim nu alceva" dar pe urma face la mine " si poate facem si baie impreuna, ca la urma urmei o s ane vedme goi odata si odata ", dar eu iau totul in gluma da el e pe cat se poate de serios.nu stiu stiu ca ma iubeste mult ca asa spun toti prieteni lui.cum sa ii explic ca nu vreau sa imi pierd virginitatea asa de mica, da nu vreau sa il pierd. Ce sa fac, sfaturi

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da fata, fa-o cu el. Sa nu te miri daca a doua zi te da afara si te raneste sentimental. Si nici sa nu te miri cand vei fi diagnosticata cu cancer de col uterin pricinuit de inceperea vietii sexuale prematur.
@lolec. Taci dracului din gura. Ca virgina e pana la ORICE fel de contact sexual cu un baiat. Poate fi masturbare cu degetul de catre partener ca nu mai esti.
Oh, si sex anal? De incontinenta anala, boli gen hepatita, HIV, cancer de colon ai auzit?
Dar de cel oral? De boli cu transmitere sexuala prin intermediul spermei stii?
Si practic ce face el e un fel de viol. Daca te-ar iubi, te-ar astepta si s-ar informa despre corpul tau. Si ce face el este CORUPERE DE MINORI. Fiind major, nu are voie sa intretina relatii sexuale cu minore, iar daca il reclami il mananca puscaria.

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Mda, voi sau v-ati intalnit prea repede (tu nu esti pregatita), sau prea tarziu (el si-a inceput viata sexuala si 'arde'). Nu o sa mearga prea mult asa, insa un lucru iti spun, daca nu esti pregatita, nu o fa si gata. Chiar daca asta inseamna sa va despartiti, si daca o faci pana la urma tot veti ajunge sa va despartiti, si o sa-ti para rau ca ai facut asta fara sa fi pregatita. Plus ce mai zic si altii, ca riscul de a face cancer de col este de 5x ori mai mare daca ti-ai inceput viata sexuala la varsta asta decat la cele care au inceput dupa 18 ani. Puteti face alte lucruri impreuna (si sa-l mangai?), dar daca tine cu adevarat la tine atunci va astepta macar pana ai si tu 17 ani.

| ana_2556 a răspuns:

Comunica cu el. Spune-i ca el e persoana potrivita pentru tine, dar ca tu nu ai varsta potrivita. Daca te iubeste cu adevarat iti va spune ca te va astepta si nu va mai face presiuni asupra ta. Lasa-i de inteles ca atunci cand tu vei fi pregatita, vei face primul pas. De genul. va sarutati si. iti deschizi singura sutienul happy

| viatadecacatt a răspuns:

Daca ai incedere il el si il iubesti ai putea sa te culci cu el.pentru ca altfel va mai sta cu tine pana cand ii sare o alta fata in cale care vrea sa...si il pierzitongue acum cum vrei tu.e bine ca nu vrei sa iti pierzi virginitatea de acum, e si normal.dar in ziua de azi...

| newname a răspuns:

Daca ii vei spune normal in fata ca nu esti pregatita si el daca te iubeste cu adevarat sa stii ca o sa te astepte chit timp ai nevoie

| lolec a răspuns:

Daca nu vrei sa iti pierzi virginitatea dar ai fi interesata sa te culci cu el o poti face anal si oras si ramai si virgina si testezi si senzatii noi acum daca te dezvirginezi nu e mare faza ai 15 ani esti matura mai ales canimeni nu are cum sa afle...deci daca nu vrei sa te dezvirginezi fa-o oral sau anal...succes ]funda?

| AndreutZu a răspuns:

Eu nu cred ca ai varsta potrivita.Ma refer ca tu trebuie sa realizezi ca esti minora si nu e un lucru normal; se poate face dar eu nu te sustin.Acum treabata spe ca ti-am fost de folos

| asdr a răspuns:

E normal sa vrea mai mult pentru ca sunteti de ceva timp impreuna, insa daca nu esti pregatita comunica cu el. sigur o sa aiba rabdare daca te iubeste. Cat despre ce zicea lolec mai jos in legatura cu oralul sau analul...in niciun caz nu asta e solutia.