| anonim_4396 a întrebat:

Salut,sunt baiat, am o prietena la care tin foarte mult si o iubesc enorm, avem ambii cate 16 ani.Dar aproape orice intrebare a mea o inerveaza.De exemlu o intreb: unde esti?-ea se enerveaza, cu cine esti?-tot se inerveaza.in ce esti imbracata?-se enerveaza cel mai tare cand o inreb asta.Si cand zice ca e imbracata in fusta sunt gelos si ne-am certat ca nu-i dadeam voie in fusta(a zis ca nu am eu treaba cum se imbraca si o sa se imbrace in ce vrea ea) desi nu era mini si tot in ziua aia o colega de clasa,i-o ridcat fusta in sus,eu a-m intrebat-o"sigur nu se mai repeta?--,ea iar s-a inervat si cica--ce parca nu au mai vazut o pereche de chiloti,nu ma mai intreba atata:$,eu ai zic --e normal sa-ti ridice fusta? si vrei sa tac sa nu zic nimic?,ea iar--gata nu ma inerva, ce parca nu au mai vazut chiloti?--, eu ia-m zis direct --e normal.sa-ti ridice fusta,daca zici ca ce parca nu au mai vazut.e cum ai arata strepteese(nu stiu daca e normal sa fiu pana intratita de gelos, dar ma tem sa nu o pierd)I-am zis ca sau se schimba sa nu fie atat de nervoasa sau ne despartim ca nu mai pot suporta nervii astea, ea s-a inervat iarasi si cica nu se schimba.Nustiu ce sa fac sau sa ma schimb eu ca sunt prea gelos sau sa se schimbe ea ca e prea nervoasa. Ajutati-ma cu un sfat ceva,ca cand ii zic daca mai vrea sa fim impreuna se inevaza iar si peste ceva timp zice ca ma iubeste(nu o prea cred, cu asa comportament.), dar o iubesc nespus de mult si nu vreau sa o pierd caci este tot ce am mai scump.Nustiu ce sa fac,nu mai putem vorbi normal,mai inainte ma lua cu binisoru,de ex:-puisor,cei cu tine,numai pe tine te iubesc, nu-ti fa griji, dar acum pur si simplu se enerveaza si nu vrea sa mai vorbeasca pe asa teme.Stiu ca sunt foarte gelos, dar tind sa ma schimb pentru ea.Cum credeti ma mai iubeste sau inca nu e gata sa ne despartim?

Răspuns Câştigător
| NuConteza a răspuns:

Daca continui asa sigur o s-o pierzi,iti dau un sfat si sper sa l iei in considereare incearca sa ai incredere in ea acordai libertate cu cat o stresezi cu atat e mai rau. daca o fata e cuminte si nu te inseala iar tu o ataci tot timpul. unde esti, ce faci, cu cine esti, in ce esti imbracata, e nasol ca in capul ei zice ceva simplu, daca tot ma banuieste ca l insel macar s-o fac sa aiba motie intemeiate sa faca scene de astea

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai la cate intrebari idioate ii pui, normal ca se enerveaza fata.Te-a vazut asa gelos si posesiv si o scoti din sarite. Daca tu ai lasa de la tine si i-ai arata ca ai incredere in ea si ii vorbesti frumos, nici ea n-o sa se mai enerveze.Tu o faci sa fie asa.Deci mai intai lasa tu de la tine, nu mai fii asa stresant si apoi o sa fie si ea cum iti place tie.

| TheUchiha a răspuns:

Sall frate, daca as fi in locul tau m-as despartii de ea.Asa mi s-a intamplat si mie si am trecut usor peste asta.Sau daca nu incearca sa o faci si tu geloasa cum a zis si vassi. Oricum o relatie nu prea merge cu un baiat bun si o fata fitoasa. Baftawinking

| Copilasu a răspuns:

Pai,tu trebuie sa nu mai fi asa gelos, nu ii mai spune cum sa se imbrace las-o pe ea sa isi alega tinutele in ziua d eazi noi fetele suntem cochete si vrem ca toti baieti s ase uite dupa noi trebuie sa fim sexy deci las-o sa se imbrace cum vrea ea, si tu trebuie sa fi mandru ca ai o iubita care este placuta si de ceilalti :Xsmug si da poate ca ea te iubeste dar noua fetelor nu prea ne place sa aratam asta, fi mai intelegator, nu ii mai pune intrebari banale, sper ca ti'am fost de ajutor funda:X:?

| Vassi98 a răspuns:

Du-te si tu la scoala imbracat intr-un tricou mulat si pantaloni scurti sa vada si ea cum e

| adriang95 a răspuns (pentru Vassi98):

Lasa-l, ma, ca el e masculul alfa... nu vezi ce o "enerveaza" pe tipa laughing