| UnBajat a întrebat:

Cred ca am o problema, cand ma masturbez fara sa ma uit la vreun video porno ejaculez greu, dar cand ma uit si ma masturbez, ejaculez rapid, aveti vre o idee de ce? Cum pot rezolva asta?

Răspuns Câştigător
| AMa19 a răspuns:

Buna. In primul rand nu este o problema. In al doilea rand este perfect normal sa se intample asta, pentru ca automat filmul porno, iti ofera o imagina a placerilor sau fanteziilor tale, iar lucrul asta te stimuleaza mult mai repede. Este mai usor sa iti lasi mintea libera si doar sa privesti acolo, decat ca atunci cand incerci tu sa depui un efort sa iti reproduci propriile fantezii. Probabil ai observat ca si atunci cand te uiti la filme porna, difera timpul de ejaculare de la o data la alta. Adica sa zicem ca azi ai chef sa te masturbezi, pentru ca nu ai mi-a facut-o de o saptamana. Sa zicem ca toata treaba tine 3 minute. Maine vrei din nou sa te masturbezi, insa o sa tina 5 minute, iar daca o sa faci treaba asta timp de o saptamana, vei vedea ca in cea dea 7-a zi o sa iti dai drumul mai greu si nu o sa mai fii la fel de excitat si dornic ca in prima zi.
Deci totul tine de gradul de excitabilitate. Mai excitant este atunci cand vezi o gagica goala si ca face diferite miscari, decat atunci cand ti-o imaginezi tu.
Bafta multa.

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Să rezolvi ce anume, că ai uitat să spui: să ai orgasm mai repede, sau mai greu?

| Emilian65 a răspuns:

Atunci cand te uiti la un film porno, excitatia este mai mare si ejacularea mai rapida. Si invers atunci cand nu vizionezi un film porno

| Sofer a răspuns:

Nu te mai uiți la porno.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Nu-i nimic anormal. Pe langa conditiile diferite in care o faci, cel mai importanti sunt stimulii. Exact ca la erectie.

| Posi a răspuns:

Nu iti este buna imaginatia, ar trebui sa te pocaiesti.