| Daniel9988 a întrebat:

Cred ca m-am indragostit...sunt sigur, defapt...Cred ca si ea ma place.Am fost atent la limbajul ei non-verbal si am observat cateva lucruri,printre care:
-imi zambeste mereu foarte frumos,un zambet cald si plin de energie
-ma priveste fix, pe o durata indelungata.Aici vreau sa intru in detalii,ca uneori ma sperie laughing
Cand ne salutam sau ne luam la revedere,observ ca ma priveste fix in ochi
.o privire de aia lunga si insistenta, care te absoarbe efectiv.
Astazi eram la un spectacol
Ea era tocmai in partea cealalta a salii.Doar ce intrasem in pauza,cand am vazut-o privindu-ma fix in ochi.O privire foarte insistenta si crispata,daca pot sa spun asa. Vorbea la telefon in acel moment,deci as fi fost tentat sa cred ca era concentrata pe conversatie.Dar nu e asa, pentru ca s-a intamplat la fel 30 de minute mai tarziu, cand am plecat.Se uita pur si simplu in ochii mei,iar eu simteam cum tremur de sus pana jos laughing Stiu ca a spus ceva,dar eram prea speriat ca sa o mai aud laughing I-am spus doar "O seara buna,Ana!"(Nu se cheama "Ana", am folosit acest nume doar pentru ca e primul care mi-a venit in minte).
Deci nu stiu ce sa cred.Privirea asta ma omoara...Voi ce ziceti? Simte ceva pentru mine? Eu sunt foarte indragostit,ma gandesc la ea mereu, dar nu am curajul sa ii spun. Daca ea vede in mine doar un prieten?

Răspuns Câştigător
| SG1995 a răspuns:

Primu sfat nu ii spune ce simti e de prost si te va indeparta, al doilea sfat cere-i sa iesiti undeva doar voi doi, e un mod subtil de-ai arata ca o placi, daca tipa te place va fi entuziasmata.

6 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Ohh, stai asa, il chemam pe Nostradamus, el te rezolva.

Chiar crezi ca stim noi ce are ea in cap? Daca te place sau nu?

Frate, fii barbat in **** mea si abordeaz-o daca chiar iti place de ea, ce e asa mare chestie?
O poti invita la o cafea banala iar de acolo sa duci discutia spre voi doi si ti-ai raspuns la intrebare, chiar si daca iti eject macar nu suferi dupa ea, o uiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu risti, nu castigi."nu am curajul"-mda, e nevoie de mult curaj sa spui doua cuvinte fara sa tremuri.Cat despre faptul ca te place sau nu, cred ca realizezi ca numai tu iti poti da seama de asta.Hai ca nu e asa de greu.

| Daniel9988 explică (pentru anonim_4396):

Ma tem ca o voi departa de mine si nu as suporta asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Daniel9988):

Teama asta nu e decat o slabiciune care nu aduce nimic bun.Nu poti sa fi dependent de o persoana.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Daniel9988):

Daca nu-i zici, cu timpul oricum va veti indeparta.

Răspuns utilizator avertizat