| alexulu a întrebat:

Cred ca pot zice clar ca m-am facut de rahat si ca nu cred ca mai am vreo sansa.

Aici aveti tot storyul ca sa intelegeti mai bine de vreti

http://www.TPU.ro/......sa-mi-zic/

Azi m-am intors de la mare si i-am lasat in posta fetei pe care o plac (m-am indragostit de ea, prima dragoste, prima fata pe care pot zice ca am visat-o si in vis si cu ochii deschisi) o vedere in care i-am scris ca o consider foarte frumoasa, desteapta si ca o plac si ca mi-ar placea sa iesim la un suc candva. Insa m-am intalnit cu mama ei (care ma cunoastea) si i-am zis ca cautam pe cineva (numele nefiind pe scara aia). Dupa ce a plecat i-am pus vederea in posta. M-ai apoi i-am gasit profilul de facebook i-am dat add mi-a aceptat, apoi i-am gasit id acolo si i-am dat add si i-am zis cine sunt. Initial nu si-a dat seama cine sunt dar i-am zis ca sunt acela cu care a impartit candva pliante si si-a amintit (cica) de mine... din pacate n-am stiut ce subiect sa vorbesc cu ea si am cam plictisit-o; am laudat-o cat de grozava e la invatatura (ea avand ceva premii) si i-am zis ceva de genu tu ce mai zici? te-a luat sau nu inca durerea de cap de plictiseala ce ti-am provocat-o? si ea a zis ceva de genu ca a fost cam aiurea discutia si ca are niste treaba ( si-a fisat ce-i drept la mes staus mare DND)... deci am dat-on bara rau de tot al naibii de rau :(( vreau sa stiu, poate mai pot corecta ceva? Da? atunci cum? Nu vreau sa vada vedearea aia inainte mama ei; oare sa-i dau mesaj si sa-i spun de vederea aia? (nu stiu daca a vazut-o inca), oare sa-i dau mesaj si sa-i zic ca

"uite sunt un mare prost; de felul meu sunt mai timid si ma blochez uneori ca acum. Vezi in posta ca ai o vedere (o mica mentionare, nu stiu sigur daca intelege scrisul ca eu de felul meu scriu cam urat), nu o baga in seama sau citeste-o daca vrei si vezi ce parere ai; nu sunt acel tip plictisitor care te lua cu scoala, dar atunci chiar m-am bloccat putin si vroiam sa laud unele calitati pe care le ai tu. Faza e ca imi placi tare mult si e exact cum am descris in vedere (daca imi intelegi scrisul). De felul meu sunt mai timid si ma blochez, nu pot zice ca-s un tip cool si mai mereu ajuns sa fiu pus la coada, ca cel mai nepopular; insa sunt si eu un tip destept si sensibil (din ce mi-au mai zis altii), asa ca nu ma intelege gresit dar eu te plac tare mult si inteleg foarte bine ca am dat-o in bara rau de tot la prima discutie de pe mes, te pot insa oare face sa-ti schimbi parerea despre mine?"

Oare ce sa fac? imi vine sa ma arunc de la etaj (numai ca stau doar la 1 asa ca n-ar avea efect) Astept sfaturi de la voi cum sa ies dina acest mare rahat in care m-am bagat adanc

8 răspunsuri:
| TąNyą a răspuns:

Ai putea să-i dai mesajul ăla sau poţi sa-i scrii. uită-te te rog în cutia poştală ţi-am lăsat ceva, sper să-ţi placă tongue şi va citi ea singură.

Dacă e ceva cu care să te ajut dă-mi p. m

FantaSZy.

| BubuLina999 a răspuns:

Mai sa stii ca esti chiar tare. dar esti un baiat pe cinste din cate zici tu aici. de.ar fi toti ca tine. destept si glumet love struck. ce sa mai fata nu stie ce pierde. pai...trebuie sa ii spui de vederea care i.ai trimis. o. daca ea e desteapta, cu siguranta te va aprecia pentru gestul tau dulce si sensibil.winking trimite. i un mesaj p mess si spune. i de existenta acelei vederi, sau spune. i ca tie chiar iti place de ea asa direct si o sa vezi ca te simti mai usurat#:-s. nu stiu daca si ea are aceleasi semtimente, dar merita sa incerci,**incercarea moarte n-are** si sa stii ca nu te.ai facut de rahat. asta e felul tau de a fi si atat. asa ca fi destept si spune. i ce simti. nu mai ezita ca poate atunci cand o vei face va fi prea tarziu. sper ca te.am ajutat pwpici si succesckiss

| Pedala a răspuns:

Suntem in 2010! ce e cu chestiile astea NewAge! fa rost de papirus sau de o piele de vaca pe care sa scrii cu carbune. Incearca sa-ti trimiti parintii sa negocieze termenii. Ia telefonul, sun-o, va intalniti!

| paramore a răspuns:

Esti comichee hee
da-i un mesaj si spune-i ca ea iti provoaca efectul ala, ca u de fel nu esti asa, si ca dk ti-ar mai acorda o sansa ar fi minunat.si surprinde-o cu mici atentii, de ex o floare, o ciocolatica, si e frumos dn partea ta ca i-ai lasat o vedere. daca o sa vada ca esti un baiat dulce si educat nu cred ca te va refuza, nu are de ce

| Alleee18 a răspuns:

E grozav.lasa msj pe care l-ai scris aici. te va ajuta.vezi? fetele au ramas impresionate.va functiona si la ea.

| PoOfarina a răspuns:

Lasa-i un mesaj cu ceea ce ai spus tu. Fii direct ca nu ai nimic de pierdut. Lasa ideile astea "grozave" ca`ti dam noi o mama de batuta virtuala de te saturi de sarituri de la etaju` 1 care n`au niciun efect.

PS: Sunt impresionata de cum scrii/vorbesti si de felul in care gandesti. BRAVO!

| duduloi a răspuns:

Ai dat- un pic in bara dar inca nu a crescut un cucui (daca ma intelegi ce vreau sa spun)

dai acel mesaj. e fff sensibil, si fata respectiva sigur va intelege mai ales daca e o fata inteligenta-asa cum ai spus happy trebuie sa ai mai multa incredere in tine nu e asa de rauwinking

| Amras a răspuns:

Tu cati ani ai? Flori/scrisori/vrajeli nu dai la fete decat dupa ce ai iesit cu ele de 10 ori, te-ai sarutat, i-ai pus mana pe ici pe colo (in punctele esentiale happy ) si, eventual, ai facut sex cu ea.
Daca faci lucrurile astea inainte, o sa stea cu tine doar ca sa nu stea singura, iar cand va veni altul care va face chestiile astea o sa iti dea papuceii.
In plus, trebuie sa fii mai direct! Bafta!winking