| alexulu a întrebat:

Deci intreb nu numai in numele meu ci si in numele altora care au aceeiasi "dilema" ca mine. Deci fetelor: cum poate un tip mai timid mai retras, care este politicos fie cu profi sau alti adulti sau colegi, este considerat tocilar insa el invata foarte putin insa in ciuda acestui fapt este considerat un elev eminent considerat un elev bun de cate profi ce ia note bune. El nu este deloc urat ci este un tip ca sa citez pe cineva -ma mira ca la cum arati, nu trag fetele la tine ca usul la miere (sau cam asa s-a inteles) - deci arata bine, bine este mai grasut putin (in ultimul timp in slabire big grin ) si poarta ochelari. Nu imi pot explica un lucru. V-am mai intrebat si am mai intrebat si pe altii/altele si mi s-a zis ca trebuie sa fiu gentelmen si sa ma port frumos cu fata pe care o plac... asta si fac incerc sa ma port frumos cu lumea insa unii colegi nu prea apreciaza, in ciuda faptului ca eu incerc sa-i ajut mereu cand pot nu sunt tratat cu aelasi respect. Deci cum de un tip pe care il vad clar si se vede clar de la o posta ca e prost adevarat ca are si carisma si arata binisor nu zic nu dar care are o atitudine de badaran, poate exagerez folosind badaran dar trg unele fete la el ca la urs desi se vede clar de la o posta ca e prost si nesimtit el atrage fetele. In schimb eu un tip fain insa mai timid si retras insa politicos cu toti nu reusesc deloc sad. Mereu pe site-ul asta am vazut sfaturi cum ca sa fii politicos si fain si ai sanse chiar mari dupa cum zic unele voci de pe acest site si nu numai. ei bine indeplinesc aceste conditii (ca sa le zic asa) dar fetele tot la ala nesimtit se duc. Oare de ce? Mai exista oare fete care sa nu se cupleze cu prosti nesimtiti tupeisti cu bani si BMW-uri? si sa se cupleze cu unu ca mine? Carcotasii or sa zica ca nu stiu sa ma port cu ele insa eu fac ce ziceti voi ca atrage fetele adica un tip fain gentelmen... deci ce ziceti? cum sa fac? Asta vara m-am indragostit nebuneste la prima vedere insa emotile m-au facut sa o dau in bara si ea m-a refuzat sad. Eu zic ca am reusit sa trec si peste asta, uneori ma mai gandesc la ea, cu toate asta ma simt foarte singur si destul de trist desi am mai inceput sa ma mai implic in unele activitati, cu toate asta tot timid raman. Deci ce ziceti ca ar trebui sa faca unul ca mine sa fie placut de fete?

13 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Ştii, ca un elev eminent nu prea gândeşti. Ideea e că toate aceste tipe care nu se uită după tine ci după alţii nu sunt compatibile cu tine, adică tu vrei ceva mai mult de atât. Eu zic să aştepţi, căci atunci când vei găsi pe cineva potrivit amândoi vă veţi da seama de acest lucru şi vei scăpa şi de timiditate pe parcurs. Cât despre faptul că te comporţi cum trebuie, continuă tot aşa chiar dacă nimeni nu îţi apreciază eforturile. Pur şi simplu ei nu merită, ţine minte că sunt doar o etapă trecătoare în viaţa ta.
Şi oricum, unde e graba?happy

| rebeca a răspuns:

Buna Alex, stai linistit ca toate se rezolva. Cert este ca ai un caracter si o gandire foarte ok pentru 16 ani.Bravo tie. O sa te maturizezi si o sa vezi ca nu sunt doar "gagici" carora sa le placa doar BMW-urile si baietii cu o gramada de bani.Acum la varsta ta tu ai de a face doar cu fete de aceeasi varsta care inca nu si-au dat seama ce vor si nu si-au construit niste principii.
Un mic "sfat", cu toate ca nu imi place sa il numesc asa... uite, iti spun parerea mea, cu fetele nu iti schimba comportamentul, ar fi pacat sa pierzi ce ai construit doar sa fii pe placul acestor "domnisoare", iar referitor la colegii tai incearca sa te impui, sa iti prezinti si tu parerea in fata lor.Sa socializezi.
Baftawinking

| 21Ada a răspuns:

Poti sa iti faci o prietena foarte buna. In care sa reusesti sa dobandesti incredere si iti va fi mai usor sa te exprimi in fata fetelor.

| Pralină a răspuns:

Buna Alex!

Eu am 14 ani si poate chiar daca is mai mica te pot ajuta!

Asa sa le luam motamo:

1.Ca sa incepi ca critici pe cineva trebuie sa mergi mai intai in pantofii lui, asta inseamna ca asa cum ai descris tu acei baieti, hmm...iti da si tie un iz mik de tot de senzatie rea...

2.Stii cum se zice:Fetele cuminti sun moarte dupa baieti rai.si sa recunosc eu sunt ca si tine(angel)peste tot te ajut? ai nev de ceva etc. dar adv e ca si mie imi place de unu care injura profesorii pe la spate e rau si dur agresiv...

Si va rog ziceti-mi un exemplu de o fata una singura care nu a placut macar pentru o zi un,, Bad Boy"ca sa zic asa.

Alex, din cate ai descris tu pe acolo tu nu e nevoie sa te schibi! Atitudinea ta e numai si numai a ta! Nu trebuie sa o imprumoti de la alti sau sa o iei de pe nu stiu ce golan! NU!

Dar cred cu tarie ca macar un pic un pic un sfert din sfert ar trebui sa iti mai reduci din timiditate.Gandeste-te ca peste cativa ani sa presupun iti faci un majorat si ca toti baietii cheama fetele la dans si tu stai pe scaun si te uiti la ei! NU!

Acum eu nu vreau sa ma aleg cu stupid de la tine sau si mai rau sa te faci sa o dai in bara iar(scuze ca taim dat si eu o lovitura in coste ca tiam reamintitsad)

Fete pentru tine exista le cauti dar asta nu inseamna ca mei cu lupa pe strada si cauti fata aceea speciala Soarta o sa te surprinda exact cand te astepti mai putin. Acum ca incheiere as vrea sa zic:Om fi aici pe TPU tot felul de oameni trecuti prin viata ce te pot ajuta cu partea de teorie ca sa zic asa Dar gandeste te ca o sa chemi oa fata in oras si ce o sa faci o sa scrii pe TPU cum sa o saruti? NU!

Asta trebuie sa vina din inima

Scz daca team bagat in ceata(daca team bagat imi poti da un mesaj sa zici sau stupid sau nefolositor ce vrei u pe mine nu ma deranjeaza)

| Love3 a răspuns:

Da-mi mesaj cu ID-ul tau si iti pot da niste sfaturi deschise, din toata inimawinking

| squarehead a răspuns:

Inteleg ce vrei sa zici...asta e cu fetele din ziua de azi. Dar nu sunt chiar toate asa, ai sa vezi ca vei gasi si fete care apreciaza si calitatile pe care le ai tu.Si incearca sa nu mai fi asa timid, sa socilizezi, sa glumesti dar sa nu fi nici nesimtit.Sunt sigur ca va da rezultatehappy

| JuLien a răspuns:

Sa explic:
daca esti gras nu are nici o importanta.si eu sunt gras dar arat minunat. fetele se duc la aia nesimtiti pentru ca ii cred mai smecheri si cine stie cu ce e poate ajuta unul mai smecher langa ele ( o prostie, eu asa cred... dar nu trebuie sa fi timid si nici retras).
si un tip ca tine sa atraga fete trebuie sa inveti ce le poarta capu.
spre exemplu: cand se uita la tine tu trebuie sa stii in fel te priveste ( ca pe un prieten, se uita la tine ca nare ce face, se uita la tine din greseala, sau a vazut ceva la tine). cand vorbeste cu tine mereu trebuie sa gasesti ceva cu care sa o amuzi(sa te uiti si la cum se comporta "limbajul trupului" in timp ce vorbeste cu tine...mai ales daca isi baga mana in par)

as putea sa-ti povest asa o mie de ani.sunt multe chestii de invatat.

uite id meu: ma_cheama_mercedes
in caz ca mai vrei sa vorbimwinking

sper ca te-am ajutat cu cevahappy

| alexulu explică:

Am uitat sa mentionez ca am 16 ani

| Giulia_4515 a răspuns:

De obicei fetele "cuminti" vor baieti "rai". Sa-ti spun si de ce. Daca esti o fata cuminte, acel baiat iti va da "doza de nebuneala" sa zic asa...Acuma daca esti asa politicos si gentelmen si nu stiu cum ai mai zis tu, nu vad de ce fetele nu ar trage la tine. Poate asa crezi tu ca esti, dar ele nu cred acelasi lucru despre tine!happy

Anyway, nu se sfarseste lumea aicioh go on, adica nu-i nimic daca fetele nu-ti dau atentie, oricum roata se va intoarce odata si'odatabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, alex...de unde esti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crede-ma exista trebuie doar sa le cauti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chestiile astea pot sa le numesc minore. Am fost si eu intr-o depresie tot pe tema asta si mi-am revenit cand am intrat in liceu, banuiesc ca esti a 10-a. Sfatul meu este sa iti Schimbi Anturajul adica sa cautzi prieteni noi, nu sta cu cei din clasa, in zilele de astazi toti Cocalari pot face rost de femei cu care vor sta 1-2 sapt.Insa baieti ca tine cand isi gasesc o fata vor avea o relatzie frumoasa. Tu trebuie sa te orientezi la fete care Seamana cu tine( nu ma refer la grase ) tot asa responsabile, de treaba si retrase
Probabil sunt unele fete foarte frumoase dar majoritatea sunt pitzipoance si urmaresc doar tipi cu masini si bani.
Incearca sa te intregrezi in alte cercuri de prieteni unde vei incepe de la 0 si unde va trebuii sa faci o impresie buna...si tot asa apoi vei fi respectat si vei arata ca chiar si in ochii cocalarilor.
Alta chestie, daca vei reusi cu ce am zis nu te lasa purtat de val si nu Cere mai multa atentie dupa ce ti s-a dat.

Sper ca te-am ajutat, Mult noroc si tine minte ca sunt putine fete la fel si putini baieti ca tine.

| bitzi a răspuns:

Alex da-mi id tau intr-un msj si am sa-ti dau niste sfaturitongue