| anonim_4396 a întrebat:

Cred ca sunt indragostit de o fata care a mai fost cu 2 prieteni deai mei, printre care cu unul 9 luni (cu unul din ei nu mai vorbesc). N'am putut sa vorbesc niciodata cu ea diverse chestii pana acum. Fata arata superb si incepand de acum o luna m-am bagat in seama, am iesit de 2 ori si mi-a spus ca nu o atrag in mod deosebit, iar daca nu as fi fost prieten cu unul din baietii aia poate ca ar fi fost cu mine. Am intrebat'o daca e sigura de ceea ce spune si mi a zis ca da. Au trecut 2-3 saptamani. si acum 2 zile mi-a dat mesaj,, ai rds? mie nu imi merge netul,,. Voiam sa uit de ea dar simt un gol in stomac daca imi aduc aminte de ea. In fine, i am spus ca nu am rds, si nu am cu ce sa o ajut (scurt si la obiect). Aseara m-am pus in pat, si am zis sa'i dau un mesaj (cam la 2 noaptea). Am vbit toata noaptea prin msje si mi a spus ca nu stie sa innoate si am spus ca o invat eu la o piscina tare de aici (mentionand ca ii platesc si taxa ei), dar daca reusesc sa o fac macar sa se mentina sa'mi dea un pup laughing. Ea a spus,, ok laughing,,. Problema e ca nici eu nu sunt artist, abia am invatat eu, abia ma descurc rolling on the floor si nu stiu ce sa fac, iar marea mea dilema e : De ce daca refuzi un baiat accepti sa mergi cu el singuri la piscina dupa aceea? Pentru ca daca o invit la un suc iar, si ii spun ce simt pentru ea presimt un refuz. (dar de venit vine intotdeauna daca o chem ) SFATURI VA ROG cat mai multe

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Poate, nu vrea sa fie cu tine din cauza ca acest lucru poate o va readuce mai aproape de pritenii tai, fostii ei iubiti. Poate ca ei n-au uitat-o definitiv, chiar daca probabil spun asta, iar ei ii este frica sa ii reintalneasca. Ar trebuii sa discuti serios cu ea, sa aflii ce o deranjeaza cu adevarat la prietenia ta cu acei baieti. Eu zic ca n-ai nimic de pierdut.happy
O zi buna si succes!

| SweetAndCandy a răspuns:

Super fazarolling on the floor pai succes cu ea si da ca nu o intelegi, nu te stardui. Ai auzit expresia ''fetele sunt greu de inteles?'' eh las-o asa, vine tootul de la sine ok?:*

| Aℓida a răspuns:

Eu zic ca e doar o profitoare. si ca o sa.ti pierzi timpul {si banii} cu ea.

| Seby_3265 a răspuns:

Lasa'ti prietenii pentru ea daca o placi foarte mult. In prieteni nu mai poti avea incredere deplina, nici daca ii cunosti de ani de zile. O sa fi si mai fericit. Spune'i si ei ca ti'ai lasat prietenii. Dar prima data intreab'o daca te place, apoi spune'i ca ti'ai lasat prietenii, si daca vrea sa fiti impreuna, lasa'i. Nu ii lasa inainte sa ii spui eu, ca poate ea nu vrea, sau nu te crede, si ramai fara nimic. Ai grija.