| SpeșălGirl a întrebat:

Va rog,ajutati-ma! De ceva timp a inceput sa imi placa de un baiat, foarte mult.De data asta e ceva diferit, niste sentimente mult mai intense decat cele pe care le-am avut cu alti baieti.Il plac atat de mult,toata ziua ma gandesc la el, noaptea il visez...cred ca innebunesc.Niciodata nu am mai simtit asta. Vorbim pe facebook, si cand il bag in seama simt ca cineva imi da pumni in stomac si de emotie nu pot sta in camera ca sa astept sa raspunda.Numai eu l-am bagat in seama, dar intretine conversatia si e dragut cu mine.Astept pana joi,ca sa il chem sa iesim in oras, problema e ca uneori nu vede mesajele pe care i le dau si nu raspunde.Cam toata ziua vorbesc despre el..si mama mi-a zis:"Aoleu,n-are chef de tine".De cand a zis asta,ma simt teribil, nu stiu ce sa mai fac.Trebuie sa astept pana joi ca sa il chem si asteptarea asta ma omoara.Intrebarea mea e..cum sa fac fata unui posibil refuz? Cum sa trec peste? Mi-e frica {,} ca nu o sa pot.

8 răspunsuri:
| Broadband a răspuns:

Stiu ce simti trec prin asa ceva chiar acum..doar ca fata mea big grin e cam mititica si nu e hotarata ce vrea, ma iubeste dar tinem doar o relatie la distanta as putea spune. si ma tine pe jar de mor...incearca si tu sa-i zici ca te-ai indragostit de cine? de un baiat dar nu prea ma vrea si nu-si da interesu.ia-l pe ocolite joaca murdar putin pana vezi ce vrea

| RAY a răspuns:

Draga daca pui raul in fata vei avea parte de el, nu fi disperata, uram disperatele pentru ca prada usoara, stiu emotia e mare dar gandeste pozitiv, de ce sa te refuze? si daca mergi inainte asta e next

| neutrino a răspuns:

Ai mare grija, mama ta are dreptate!

| MskDesign a răspuns:

laughing
Ai rabdare si lasa-l pe el sa se intereseze de tine! Nu-i arata ca esti "in limba dupa el" caci vei avea nu mai de pierdut.

| Suck a răspuns:

Nu dispera in primul rand, lasa-i putin spatiu baiatului nu-l sufoca, asta il va face sa te respinga.

Poti face fata unui refuz ocupandu-ti timpul, sa nu stai toata ziua in fata pc-ului si sa urmaresti ce face el pe facebook.

| AlexDFY a răspuns:

Chiar daca te refuza, nu renunta

| vaporwave a răspuns:

"De data asta e ceva diferit, niste sentimente mult mai intense decat cele pe care le-am avut cu alti baieti"
Asa zicem toti de fiecare data

| thinkro a răspuns:

Buna! Cum vrei sa ti raspund la intrebare...sa ti spun ce ai vrea sa auzi sau opusul?:d Oh..cunosc acel sentiment, doar ca eu nu prea am noroc in dragoste*forever alone *. Eu zic sa o lasi mai moale..nu i da mesaje numai tu pentru ca poti deveni enervanta si asa acel baiat nu o sa mai vrea sa vorbeasca cu tine...sunt doua cazuri:1. Fie mama ta are dreptate iar acel baiat inca vorbeste cu tine pentru ca nu stie cum sa te refuze.2. Chiar te place doar ca nu are tupeul sa iti dea mesaj el primul. oricum, ca sa te desprinzi de acele sentimente... poti face o lista cu 10 lucruri care nu ti plac la el, functioneaza la mine!laughing) O seara buna!happy