| RAY a întrebat:

Cred la orice persoana i place de o alta persoana frumoasa de sex opus lasand ipocrizia la o parte nu iubim suflete si iubim o persoana pentru fizicul ei sau alte interese, intrebarea mea e cand va uitati in oglinda si vedeti ca nu sunteti atractiv din punct de vedere fizic pentru sexul opus ati lasa de la voi partea asta cu fizicul pentru a cunoaste o persoana?

un mic documentar https://www.youtube.com/watch?v=1E8uYyoxt2c

22 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Crezi tu ca nu esti atragator. Probabil unele femei te-ar gasi atragator. Salut.

| RAY explică (pentru minrest):

Eu am vazut un documentar si mi-a venit intrebarea asta, nu e vb de mine

| RAY explică (pentru minrest):

Moartea ma gaseste atragator problema e ca nu ma ea la ea, nu inteleg de ce in fine

| minrest a răspuns (pentru RAY):

Da, moartea ne place pe toti, dar pe unii ne lasa pe mai tarziu, ca sa dureze placerea mai mult. Salut.

| SkyPilot a răspuns:

Fiecaruia ii place altceva. Poate fi ultraurata pentru altii, dar mie sa imi placa. Daca nu ma atrage fizic, nu ma incurc cu ea.

| RAY explică (pentru SkyPilot):

Nu chiar, intr-un studiu s-a dovedit ca o fata frumoasa e vazuta frumoasa de orice rasa umana de pe orice continent, deci perccem frumusetea fiecare cam la fel, dar tu spui ca nu dai o sansa, dar tu astepti o sansa de la cineva de sex opus mai atractiv ca tine?

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Mai ray, cum iti spuneam si in alta parte, imi e mila de tine. Aici este principiul atractiei. Tu te uiti in oglinda si vezi un prost, atunci si ceilalti vor vedea tot asta. Insa exista prosti care debordeaza de incredere si.....au un succes de nu iti vine sa crezi. Daca esti speriat ca o gaina cand dai de o femeie,nu mai da vina pe ele ca sunt materialiste. Esti tu prea mototol. Chestia cu frumusetea e relativa. Normal ca te uiti la un om si mai intai vezi fizicul,dar daca ajungi sa elimini o femeie strict dupa fizic,fara sa o cunosti,poti pierde enorm de multe. Oamenii nu sunt doar o coperta frumoasa,sunt tot ce tine de intelect,de potrivire. Asa ca, daca vrei sa pricepi un sfat, nu mai judeca femeile dupa studii sau dupa ce spune,, lumea,,. Normal ca o femeie isi va dorii sa traiasca in conditii bune, dar asta nu inseamna ca e materialista, este om si atat. Daca tu ai o problema asta nu inseamna ca toata lumea are.

| RAY explică (pentru FABULOSUL6000):

Eu n-am vorbit nimic de materialism in intrebare, eu am intrebat altceva, daca ati lasa de la voi ca sa cunoasteti o persoana, nu sunt toate materialiste daca erau baieti din ro erau singuri, conteaza mult fizicul in fine

| Lawliet14 a răspuns:

Se aplica la majoritatea oamenilor, dar nu la toti. De asemenea, barbatii gandesc mai mult cu cocoselul decat cu creierul. Mi se pare mie Ray sau ai un complex de inferioritate, in loc sa fii sigur pe tine?

| RAY explică (pentru Lawliet14):

Complex de inferioritate legat de fizic? sincer ma consider asa cum sunt, am complexitate de inaltime doar

| Lawliet14 a răspuns (pentru RAY):

Poate, lipsa de incredere in general.

| RAY explică (pentru Lawliet14):

Da man ai dreptate, sincer in oricine am incredere ma dezamageste, de fapt toate fetele din viata mea mau dezamagit, momentan una face misto de mine vad m-am incurcat cu una una asta nu stiu man ce simt pentru ea

| Lawliet14 a răspuns (pentru RAY):

Imi pare rau sa aud asta! Incurca-te si tu cu fete mai cuminti. Exista.

| RAY explică (pentru Lawliet14):

Am vb cu o fata la distanta ca amici apoi ea imi spunea aiureli de iubire acuma vad ca minte, alta are 35 de ani am vb ca amici imi spune ca tine la mine nu stiu ce sa fac sincer as vrea sa existe a treia cale

| Lawliet14 a răspuns (pentru RAY):

35? laughing Si de ce nu cunosti fete in realitate?

| RAY explică (pentru Lawliet14):

Da real am cunoscut man pe femeia asta de 35 de ani e si asta o experienta, ce sens are sa cunosc vad ca toate sunt la fel de ipocrite, tocmai i-am dat ignor la fata aia asta e, pe bune nu rade n-am chef acuma de asa ceva

| Lawliet14 a răspuns (pentru RAY):

Ce femeie de 35 de ani iti trebuie la varsta ta? happy

| RAY explică (pentru Lawliet14):

Poate sunt mai sincere desi nu cred asta in fine man era doar o conversatie atat, pe mine toate femeile mau dezamagit mereu in fine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma...eu sincer nu vad un om neatractiv atunci cand ma uit in oglinda, mai ales ca si aspect, dar hai ca ma flatez.
Iar la intrebarea ta eu consider ca da, nu aspectul este cel ce primeaza in legaturile pe care cineva si le formeaza cu cei din jur, cea mai importanta fiind de fapt atitudinea.Parca atunci cand ai langa tine o companie placuta care te face sa zambesti mereu, te bine dispune nu prea mai stai sa ii numeri cosurile de pe fata (ori puncte negre sau ce-o avea) happy.

| Scintilla a răspuns:

Normal, cum as putea sa am pretentii la cel de langa mine daca eu nu as putea sa-i ofer acelasi lucru...Insa mai este o chestie s-ar putea ca ceilalti sa te vada atractiv iar tu sa ai o problema.

| ShizAnime a răspuns:

Si daca nu ne place de sexul opus?

| TheSniperSinon a răspuns:

Eu personal prefer un om pentru ceea ce e nu pentru cum arata, eu il prefer pentru suflet si nu ma intereseaza ca sunt privit ca un om fara un mega-fizic