| KoOinaKa2012 a întrebat:

Credeți că e o rușine să vă masturbați? Mă refer atât la fete cât și la băieți. Argumentați-vă răspunsul happy

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e rusine ci e ceva normal si oricine practica masturbarea des sau rar, putini recunosc asta.

| soul2soull a răspuns:

Nu este o rusine desi multi neaga ca nu au facut asta nu este asa 99% dintre baieti si fete au facut asta.
Masturbarea vine din nevoia organismului de a se descarca atat la propriu cat si la figurat.
Aceasta dorinta de a te masturba vine si in urma inactivitatii sexuale,din curiozitate si de ce nu din placere.

Este si modul de a-ti cunoaste corpul pentru prima oara, este modul in care descoperi senzatiile, zonele erogene starea de excitare, orgasmul samd.
Rusine in ziua de azi se masturbeaza nemernicii prin parcuri crezand ca sunt interesanti crezi ca a te masturba e o rusine? NU din punctu meu de vedere.

pornografia ESTE PREZENTA PESTE TOT INTERNET SI CABLU