| MyNameisEduard a întrebat:

Credeti ca dacă îi spun unei fete că vreau sex doar după căsătorie va accepta dacă mă va iubi cu adevărat? Sau mă va părăsi? Sau mai bine zis,e bine să aștepți până atunci? Văd că nimănui nu-i pasă de asta, chiar dacă este unul din cele 3 păcate grave, și mă tem că voi rămâne singur din cauza asta pentru că mulți spun că e o nevoie umană. Credeti că ar trebui să astept până la căsătorie?
Nu vreau răspunsuri de la atei!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă te iubește cu adevărat, va accepta.

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca e pocaita sau habotnica, probabil, altfel va crede ca el este homo.

18 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Te incurajez sa mergi in cimunitati crestine unde e o valoare virginitatea inainte de casatorie. Orice fata dedicata crezului crestin se va bucura ca ai ales asta si va astepta.Si eu voi fi recunoscatoare toata viata sotului neu pentru ca a refuzat toate ofertele anterioare pentru a experimenta doar noi minunea, dupa casatorie.Planuk Creatorului e cel mai bun.

| MyNameisEduard explică (pentru ania):

Multumesc pentru încurajare, poate pe viitor o sa încerc dacă dar sper să-mi găsesc pe cineva, mă îngrijorează mult gândul ăsta.

| Violleta2022 a răspuns:

Nici o fata cuminte nu te va parasii, dimpotriva, iti va cere ea sa avetis ex DUPA casatorie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Chiar dacă este unul din cele 3 păcate grave. Cine a decis că acesta este un păcat, și de ce? Dacă asta este problema ta, atunci, găsește fata și mergi iute cu ea la popă. Astfel satisfaci și nevoia vieții, a ei și a ta, și superstiția ( super, adică ce adaugi tu peste) religioasă, care te inhibă pe tine acum.

| Goete a răspuns:

Daca vrei raspunsuri de la credinciosi care iau totul cuvant cu cuvant din biblie, vrei doar raspunsuri care te satisfac pe tine
Deci, nu vad de ce iti faci probleme daca esti Credincios. Atunci trebuie sa Crezi ca nu te va parasi pentru asta, cea Adevarata.
Nu?

Bafta. Si tu daca esti convins ca asa e corect, atunci pentru tine asa e corect si asa te simti impacat cu tine insuti. Dar nu inceta sa Crezi. Daca chiar ai Crez

| VoidEternal a răspuns:

Adică nu vrei răspunsuri bazate pe logică? laughing

| Crackman a răspuns:

Este important sa vezi daca este compatibilitate sexuala, pentru ca dupa te trezesti ca nu merge nimic si mai ai nunta facuta

| anonimuIl a răspuns:

Sigur nu vei rămâne singur dacă și ea gândește ca tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Habotnice-le vor acepta sunt destule și pe TPU

| Miruna333 a răspuns:

Hello, suntem in 2022, nu in 1600.

| MyNameisEduard explică (pentru Miruna333):

Te-am jignit cu ceva și nu știu? Eu doar am pus o întrebare, nu îi judec pe alții dar am nevoie doar de ajutor cu decizia asta, văd că în zilele noastre religia nu mai contează aproape deloc, și oamenii sunt tot mai răi.

| Miruna333 a răspuns (pentru MyNameisEduard):

Ti se pare ca te-am jignit eu cu ceva? E cea mai proasta alegere, ai o viata si suntem in 2022. Mai lasa religia si bucura-te de viata. Tu esti cel care judeca, doar ai spus ca nu vrei parerea ateilor. Ei nu sunt oameni? Cei mai rai oameni sunt astia religiosi, nu uita. Bisericosii se roaga cu o mana si cu cealalta lovesc.

| MyNameisEduard explică (pentru Miruna333):

Scuze că am reacționat așa, sunt doar foarte stresat din cauza deciziei ăsteia, nu știu ce să mai fac, cum să mă simt împăcat.Ai și tu dreptatea ta dar dacă aș face asta cred că aș regreta mult, așa e mentalitatea mea, n-am ce-i face...
Te rog iartă-mă pentru că m-am comportat așa, o zi bună!

| Miruna333 a răspuns (pentru MyNameisEduard):

Regretele tin de tine si de gandirea ta happy Zi buna!

| LonelyGuy07 a răspuns:

Cu siguranta, nicio grija, stai linistit, in societatea in care traim, te va accepta si in tot acest timp si-o va trage cu altul fara stirea ta

| cehos69 a răspuns:

Din pacate vremurile moderne distrug din ce in ce mai mult credinta si traditionalismul.
Nu mai suntem pe vremea lu` al batran sa existe femei sau barbati cu principii de neclintit.
Mi-e greu sa cred ca vei putea rezista ispitei si sa nu dai curs sa cunosti un sentiment frumos, totusi sunt sanse foarte mici sa se intample ceea ce vrei tu, de ce? pe prea putini ii mai intereseaza credinta adevarata.

| dbigiu84 a răspuns:

Salut, raspunsul meu sincer e sa faci cum crezi TU ca e mai bine. Daca tipa de care-ti place nu vrea sa astepte pana la casatorie, nu trebuie sa o iei personal, deoarece fiecare are nevoile lui si preferintele lui si are tot dreptul sa caute pe altcineva.Asta depinde doar de tine si de importanta care ii dai acestei reguli. Daca ai rabdarea necesara sa cauti o persoana ce e de acord cu sexul doar dupa casatorie, foarte bine. Daca nu, bine ar fi sa nu te omori cu asta si sa nu te stresezi degeaba laughing