| RAY a întrebat:

Credeti ca din vorbe dulci poti sa determini o fata sa te placa? astept fetele sa vorbeasca din experiente personale

Azi am fost la cafenea la mall si am vazut un barbat gras,nu prea dragut la fizic care vorbea cu o fata frumoasa,i spunea vorbea dulci, glume cam intime apoi i-a cerut si Facebook, fata era chelnerița el un client eu eram langa ei imi faceam treaba

63 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

Nici prea multe „vorbe dulci" ca face diabet

| Freya1 a răspuns:

DA.Asta e una din chestile principale prin care cuceresti o fata.Prima mea dragoste ma cucerit din vorbe si vrajeli mi-a facut un compliment de cand m-a vazut prima oara apoi discuta despre mine frumos sa aud eu iar cand am inceput sa vorbim mai mult mi-a facut declarati de dragoste incat nici nu mai stiam pe ce lume sunt daca sunt reale sau exagerari. A doua tot asa

| RAY explică (pentru Freya1):

Saraca de tine naty, ce rai sunt baieti astia, ceva te a atras si fizic la el

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Ma la primul eram cu nasul in telefon cand a inceput sa vorbeasca si mie sa imi bata inima apoi cand am ridicat capu si l-am si vazut da era sa si lesin laughing. Apoi la al doilea l-am vazut de la distanta doar in prima zi apoi in poza ca nu ne-am putut intalni dar pana sa il vad din vorbe ma aburit

| RAY explică (pentru Freya1):

Ce trist, acum erai casatorita asa o sa fi pe TPU cu multe pisici langa tine

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Mi-au placut ambi dar poate si pentru vrajeli...Prefer caini o sa stau cu pufi, grivei, rufus si azorel si o sa citim mesajele tale si poate o sa ne imprietenim caini mei cu pisicile tale tongue

| RAY explică (pentru Freya1):

Ce romantic, ma tu imi iubesti raspunsurile de ai fantezi cu ele la batranete?

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Daa si stiu ca se vor implini ca si atunci la batranete tot aici o sa te gasesc laughing

| RAY explică (pentru Freya1):

Ce scumpa esti naty, poate atunci ne vom declara si iubirea resiproca care o purtam unul fata de altul, cat romantism va fi, sa nu faci infart atunci ok

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

O sa iau aspenter sa rezist laughing

| RAY explică (pentru Freya1):

Sa iei mai multe naty

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Daap

| RAY explică (pentru Freya1):

Vezi ca poate ne vom vedea cand voi face turul romaniei ca toate ma vreti, asa ca vin eu la voi https://www.youtube.com/watch?v=GJjCfF0nlIg

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Ma anunti laughing

| RAY explică (pentru Freya1):

Desigur ca da, poate va las amintire si un copil si asa va plictisiti

| Holiday a răspuns:

Raspunsul simplu este: evident, da!

Exista nuante, in functie de femeie, de ce inseamna "vorbe dulci", etc. Dar clar are mare importanta ce si cum spui.

| RAY explică (pentru Holiday):

Cum ar putea niste vorbe determina ceva involuntar cum e atractia fizica?

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

Nu prea intelegi tu cam deloc femeile, asa-i?
Zic si eu...

| RAY explică (pentru Holiday):

Dar tu ai simti atractie fata de una urata dar glumeata? nici freud nu le-a inteles

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

Oameni intr-adevar urati sunt putini. Majoritatea celor care au esec dupa esec sunt oameni obisnuiti, care pur si simplu nu reusesc sa starneasca interesul, in cazul de fata sexului opus.

| RAY explică (pentru Holiday):

Acel interes e involuntar, inconstient, spontan, cand eu am vazut azi o fata am stiut instant ca e frumoasa, degeaba e inteligenta sau cu suflet de aur daca nu emite atractie fizica

| WaterDrop a răspuns:

Woooooooo. Sper ca ai filmat bine scena, da`i replay in fiecare seara! happy

| RAY explică (pentru WaterDrop):

Eu instalam windows ul, nu puteam si filme, clienta mea era o blonda frumoasa

| WaterDrop a răspuns (pentru RAY):

Pfoaaaaaaaaaaaa! Cate ghinioane sa te loveasca intr-o singura viata sad

| RAY explică (pentru WaterDrop):

Din contra am avut ce admira plus ca pe mine ma platesc fetele nu invers

| WaterDrop a răspuns (pentru RAY):

Intr`un scenariu trist, da, asa este, dar a fost amuzanta! Gogo RAY!

| RAY explică (pentru WaterDrop):

Am nr ei personal, sa o sun sa-i spun ca o doresc la noapte?

| WaterDrop a răspuns (pentru RAY):

Ohh da, sun`o, pune`o sa-ti spuna cat te doreste pentru trupul tau sexy.Desiiii risti sa-ti strici "credinta" de a nu avea si a nu mai avea niciodata iubita.Ntz, dificila alegere.

| RAY explică (pentru WaterDrop):

Haaaaaa risc sa ma omoare cu prima ocazie unde mai pui ca imi pierd credibilitatea in fata altor clienti, e important sa lasi de buna ziua oriunde mergi, daca esti bun omul te recomanda si la alti

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Ai mesaj

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Ai dreptate, asa voi face sys

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Mersi. Pup

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Eu cred ca concluzia e ca nu stim ce naiba ne atrage asa rational nu stim

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Exact!

| GoldenZenith a răspuns:

Depinde ce înseamnă pentru fiecare "vorbe dulci". Eu le vad ca pe niste replici bine gândite, inteligente și cu un mic "iz" umoristic.
Și da, pot astfel de chestii să atragă.

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Deci draga mea daca un barbat nu te atrage fizic dar da asemenea replici apare vreo atractie fizica?

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Un bărbat poate fi doar carismatic și să atragă, Ray.
Poate nu la fel ca unul care e mai ok dpdv fizic, dar atrage și el.

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Te atrage platonic nu ai putea face sex cu el e bun de prieten nu?

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Nu știu. Depinde de situație, de ce îmi inspiră el ca om etc

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Atunci de ce fetele frumoase prefera baieti frumosi daca doar vrajeala conteaza numai inteleg nimic

| HazelEyes77 a răspuns:

Pe mine una vrajeala asta ma lasa rece si nu i dau vreo sansa sa continue. Oricui ii place sa i se vorbesca frumos, sa primeasca complimente dar de aici si pana la linguseala buna pentru agatat e cale lunga. In schimb nu rezist la glumitele si tachinarile unui tip cu simtul umorului dezvoltat- calitate ce denota inteligenta si empatie. E o diferenta cred eu. Depinde si de la fata la fata si unora chiar le place sa auda astfel de vorbe.

| RAY explică (pentru HazelEyes77):

Intrebarea mea nu e daca apreciezi asta si daca asta poate inlocui atractia fizica

| CleanHeart a răspuns:

Prietene te blochez, jur ca te blochez daca mai pui intrebari legate de fizic laughing termina mai! ai facut o obsesie pentru asta, pe bune pune si tu alte intrebari happy

| RAY explică (pentru CleanHeart):

Doamne viata mea se va sfarsi daca imi dai ignor pe TPU,grabiela nu ma intelege ca o iubesc in secret si asa imi declar iubirea fata de ea prin intrebarii de astea,gabriela fata de alte intrebari macar astea sunt ok, uitate la intrebari pun majoritatea, sunt gravida, sunt virgina si gravida plus multe intrebari vulgare, eu vreau sa va inteleg dragelor

| CleanHeart a răspuns (pentru RAY):

Gata te blochez pa

| RAY explică (pentru CleanHeart):

Asta e, dar vei regreta asta apoi

| RAY explică (pentru CleanHeart):

Pentru tine toti sunt frumosi deci nu mai avem ce discuta, bine faci, adio

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce inseamna pentru tine vorbe dulci.Prea mult romantism imi provoaca greata.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Pai glumea cu ea, diferite chesti dar fata mai mult se uita in jurul ei, nu i datea importanta el era in caldurii dupa ea, patetic

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Mna nu strica sa stii ce sa spui, si replicile de genul pot sa ne atraga

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Deci daca tu nu ma placi fizic cu niste vrajeli voi creea atractie fizica? atunci de ce exista baieti in zona prieteni? daca citesti o carte arta seductiei gata esti gigolo? ce frumos era sa fie asa, voi fetele nu stiti ce va atrage, ce vreti, asta e concluzia

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu poti "creea" atractia fizica cu vorbe dulci. O poti compensa pana intr-un anumit punct.Ti-am spus ca "SI replicile de genul ne atrag"."Şi".Pe langa o atractie deja existenta, oricat de mica.

| FoxyM a răspuns:

Ray,tu imi faci asta zi de zihappy Desigur! Eu am la mine in zona un vecin(chiar de varsta ta) care nu atrage fizic femeile insa are vorbele la el si oarecum te manipulează doar din cateva cuvinte.Tu nefiind urat, cu siguranta daca iti imbogatesti vocabularul cu destule cuvinte pe masura, sigur vei avea sanse multe la o jumatate pentru tine. Femeile iubesc umorul la bărbati si respectul din partea acestora.Eu cred ca le ai pe amândouă. Deci, pune-te pe picioare!winking

| RAY explică (pentru FoxyM):

Wow nu stiam ca isi fac asta zilnic

| FoxyM a răspuns (pentru RAY):

Acuma stihappy X)

| RAY explică (pentru FoxyM):

Wow ce gigolo sunt eu pe aici haaaaaaa

| FoxyM a răspuns (pentru RAY):

Pai esti, cel putin cu minehappy

| RAY explică (pentru FoxyM):

Numa chesti noi aflu, cool

| Ascension a răspuns:

Ti-am zis, nu toate ne bazam 100% pe aspect, daca ai cap si stii sa vorbesti nu o sa ai probleme.

| RAY explică (pentru Ascension):

Si daca nu te atrage fizic prin glume cum o sa te atraga

| Ascension a răspuns (pentru RAY):

Nu e vorba ca nu te-ar atrage fizic, doar nu este nu stiu ce abominatie ca sa nu te atraga, avem gusturi diferite, poate pe mine m-ar atrage o persoana care nu arata foarte, foarte bine ci o persoana care arata a om normal ci nu a fotomodel. Ti-am zis, la fizic sa fie decent iar in interior sa fie frumos, asta conteaza pentru mine.

| RAY explică (pentru Ascension):

Honey unul care te degusta fizic ar putea prin vorbe sa creeze atractie?

| Ascension a răspuns (pentru RAY):

De ce zici dezgusta? Hai sa zicem ca poate e mai putin atractiv decat un om ''ok'' dar nu dezgustator. Stii ce ma dezgusta la o persoana? Caracterul jegos, si crede-ma ca ma dezgusta mai mult decat fizicul.
Totul tine de gusturile fiecaruia, un om devine mai frumos/urat cu cat il cunosti mai bine.