| BambOO_8402 a întrebat:

Credeti ca dragostea poate fi planificata? Si daca da in ce sens?

10 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

NU! Dragostea ori e ori nu e, acum depinde ce intelegi prin dragoste `planificata`...nu poti sa ii poruncesti inimii, cand e sa iubesti atunci iubesti, nu poti sa spui `am sa te iubesc cu timpul, poate maine, poate la anul`, etc.Nu poti sa o planifici pentru ca e un sentiment nu e o afacere, un proiect, un obiect! Totul vine de la sine!

| Razvan a răspuns:

Da, poate fi planificata.Stiu multi oameni care isi organizeaza viata astfel incat sa se indragosteasca la timpul potrivit si sa-si formeze o familie dupa ce au un job stabil. Ei sunt cei care reusesc de cele mai multe ori in viatahee hee

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Pai ar trebui sa clarifici ce intelegi prin "Dragostea" si "planificare". Sunt situatii si emotii care categoric pot fi determinate constient. Sunt foarte multe confuzii si folosirea unor termeni vagi nu ajuta. Clarifica concret situatia. Altfel apar conflicte de pareri - ele intotdeauna sunt datorate interpretarii diferite.

| Victoria a răspuns:

Nu. Nici vorba. Te vei indragosti fix atunci cand nu te vei astepta la asta. Daca tu stai tot timpul gandindu-te "oare cand o sa ma indragostesc si eu? oare am si eu jumatatea mea?", cu siguranta nu vei sesiza cand adevarata iubire isi va face simtita prezenta.

| Psycho a răspuns:

Nu.cum sa fie planificata? nu e o excursie.nu poate fi planificata in niciun caz!

| johny_9421 a răspuns:

Hmmm...thinking nu prea se poate planifica dragostea. Inimii nu prea ii poti porunci.

Dar, uneori trebuie sa inveti sa iubesti ce-ti face bine...winking

| BambOO_8402 explică:

Lora stiu ca sentimentele emotiile si tot ce tine de a te indragosti nu poate fi planificat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Categoric.Imi planific pentru miine o mare dragoste.Azi nu pot ca ma doare mina.

| Pustii a răspuns:

Eu nu prea cred ca poate fi planificata daca iubesti pe cineva iubesti din inima fara sa-ti zici "Da o sa ma indragostesc maine de el\ea" asta ar fi egoism ca te gandesti doar la tine

| geronimo a răspuns:

Da, desigur, poate fi planificat sa se invirta in sens invers functionari unui ceasornic.